Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздік. Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешу. Математика, 6 сынып, қосымша материал.


Сабақты өткізуге әдістемелік ұсыныстар.

Тақырыбы: «Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздік»

Сабақтың мақсаты:

6.2.2.15

теңсіздіктер түрінде берілген нүктелер жиынын координаталық түзуде кескіндеу.

Бағалау критерийлері:

Оқушылар:

  • айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешудің тиімді тәсілдерін қолдана алады;
  • теңсіздіктер түрінде берілген нүктелер жиынын координаталық түзуде кескіндей алады;
  • теңсіздіктердің шешімдерін сан аралығы арқылы және берілген сан аралығын теңсіздік түрінде жаза алады.

Сабақ барысы.

Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушыларды жинақтау, оқу құралдарын түгендеу. Амандасу. Ынтымақтастық ортаны қалыптастыру.

Психологиялық ахуал тудыру.

Бір, екі, үш,

Сыныптың іші тып-тыныш.

Жалқаулықты тастаймыз.

Сабақты біз бастаймыз.

Үй тапсырмасын тексеру, оқушылар бір-бірінің дәптерлерін тексереді, түсінбеген сұрақтарын тақтада орындайды.

«Ой қозғау» - өткен сабақты қайталау сұрақтары:

№1. Модуль қасиеттері:

1.;

2. ;

3. ;

4. ;

5. ;

6. .

№2. Теңсіздікті шешіңдер:

а) ; б) ; в) - 34.

Жауаптары:

а)

б)

в)

Жақсы жауап берген оқушыларды мадақтау немесе әр түрлі смайликтермен мадақтау.

Оқу мақсатын меңгеру мақсатында жұптық жұмыста берілген тапсырмаларды орындау. Оқушылар тапсырманы орындарында отырып орындайды немесе түсінбеген оқушылар тақтада орындайды.

Жұптық жұмыс.

А деңгейі

№1. Теңсіздіктерді шешіңіздер:

a)

b)

c)

d)

е)

ж)

В деңгейі

№1. х-тің қандай мәнінде теңсіздіктің шешімі бар екенін табыңыз.

№2. теңсіздігінде х-тің мәні қандай аралыққа тиісті?

С деңгейі

№1. теңсіздігін шешіңіздер.

№2.

Бағалау: Жұпта қатар отырған оқушылар бір-бірін дайын жауап арқылы тексеріп, бағалайды.

Жұптық жұмысты орындап болғаннан соң оқушылармен сергіту сәтін жүргізу.

Сергіту сәті

«Көңілді қалпақ» ойыны.

Басына қалпақ түскен жеті оқушы жеті байлықты табады.

Бірінші байлық - денсаулық.Екінші байлық - еркіндікҮшінші байлық - тіл байлықТөртінші байлық - қайрат-күшБесінші байлық - ақ жаулықАлтыншы байлық - балаңызЖетінші байлық - жүз саулық

Сергіту сәті аяқталғаннан соң оқушылармен оқу мақсатын меңгеруін тексеру мақсатында жеке жұмыстар жүргізу.

Жеке жұмыс.

№1. теңсіздігін шешіңіздер.

№2. теңсіздіктің бүтін шешімдерін табыңыз.

Бағалау: Оқушылар өзін – өзі дайын жауап арқылы тексеріп, бағалайды.

Жеке жұмыс аяқталғаннан соң, оқушылар тапсырмаларын дайын жауап бойынша тексереді. Әр оқушы өз орындаған жұмыстары бойынша жалпы қорытынды жасайды

Содан соң үйге тапсырма беріледі.

Үйге тапсырма: №1076.

Содан соң бүгінгі сабақты қорытындылап, оқушылар оқу мақсатын қалай меңгергендігі туралы өз ой – пікірлерін айтады.

Рефлексия:

 Пайдалы әдебиеттер мен сілтемелер:

  • Математика, 2-бөлім, Жалпы білім беретін оқулық мектептің 6 - сыныбына арналған,

Алматы «Атамұра» 2015, төртінші басылымы.

1.https://www.youtube.com/watch?v=mhrt9EeAJtU



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу