Алкадиены. Химия, 11 сынып, сабақ жоспары.
Мектеп: | Сынып: Мұғалім: | ||||||
Күні: | Cабақ № | ||||||
Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||
Сабақ тақырыбы: | Алкадиены | ||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 11.4.2.23 - алкадиендердің құрылымын, қасиеттерін білу; 11.4.2.24 - құрылымына байланысты алкадиендердің қасиеттерін түсіндіру; | ||||||
Сабақтың оқыту мақсаты | Студенттер: - алкадиендердің құрылымдық формулаларын атауы бойынша жазу - құрылымдық формула бойынша алкадиендерге атау беру - алкадиендерге арналған реакция теңдеулерін жазу | ||||||
Тілдік мақсаттар -терминдер
Ресурстар | Габер үрдісінде х фактор ..... Қысым шығымды .... Температура шығымды .... Пирамидальді құрылыс ... тән | ||||||
Құндылықтарды тәрбиелеу Жаһандық азаматтық | Бір бірінін құндылықтарын құрметтеу, ынтымақтастық. ЖА құндылықтары: әлемдегі заводтардың өндірісінде сыртқа шығарылатын «түлкі құйрығы» ЖА дағдылары: сөйлеу, басқа жақындағы адамдардың қамын ойлау. | ||||||
Пәнаралық байланыстар | Биология (тынайтқыштар) | ||||||
АКТ қолдану | Ноутбуктар | ||||||
Бастапқы білім | |||||||
Сабақ барысы | |||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||
Сабақтың басы | |||||||
5 мин 10 мин |
| ||||||
5 мин | Химиялық қасиеттері. - Егер алкадиендерде екі қос байланыс болса, олар көмірсутектердің қандай кластарымен ұқсайды? - Олар қандай кейіпкер көрсетеді? Алкадиендердің қанықпаған табиғатын дәлелде - Олар үшін қандай реакциялар тән болады? 1 нұсқа - қосу реакциялары. 2 нұсқа - полимерлену реакциясы. Өзара тексеру | Жұмыс парағы | |||||
10 мин | ФО 1. Эквивалентті мөлшердегі изопренге 1,4-қосу реакцияларының теңдеулерін жасаңыз: а) бром; б) бром сутегі; в) сутегі. 2. 1,4 қосу нәтижесінде хлоропрен полимерлену реакциясының теңдеуін жазыңыз. 3. 1000 молекулалары бутадиен-1,3 және изопрен молекулаларының бірдей саны қатысатын 1,4-полимерлену реакциясының теңдеуін жасаңыз. Сонымен қатар, алынған полимер тізбегінде дивинил мен изопреннің мономерлік бірліктері үнемі ауысып отырады. 4. Изопренге хлорлы сутек қосу өнімдеріндегі хлордың мөлшері (% -бен): а) 1: 1 реактивтерінің молярлық қатынасымен; б) екі есе артық HCl бар ма? | ||||||
5 мин | Синквин. 1. Бірінші жолда тақырып бір сөзбен (зат есіммен) аталады. 2. Екінші жол - тақырыпты екі сөзбен сипаттау (екі сын есім). 3. Үшінші жол - осы тақырып шеңберіндегі іс-әрекетті үш сөзбен сипаттау (үш етістік). 4. Төртінші жол - тақырыпқа байланысты көрсететін төрт сөзден тұратын фраза. 5. Соңғы жол - тақырыптың мәнін қайталайтын бір сөзден тұратын синоним, немесе жиі - тақырыпқа деген сезім, қатынас. | ||||||
Саралау | Бағалау | Қауіпсіздік ережелері | |||||
Қиындылығы бойынша бірдей экзаменға дайындалғандықтан тереңділік бойынша саралау қиын, бірақ та оқушыларға ақпаратты менгеруге тек мәтіннен емес видео да, схемалардан да мүмкіндік беріледі (Гарднер теориясы бойынша). | Зертханалық жұмыс және сабақ барысында ауызша жазбаша жұмысты тексеру арқылы бағалау жүргізіледі | Аммиак өткір иісті зат, көп мөлшерде қауіпті. Жұмыс барысында өзінді нашар сезінген оқушыларды сыртқы шығарып таза ауамен демалуға уақыт беру керек. | |||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? |
| ||||||
Жалпы баға | |||||||
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? | 1: 2: 3: | ||||||
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? | 1: 2: 3: | ||||||
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | 1: 2: 3: | ||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру