у=ax^n түріндегі функцияларды дифференциалдау. Алгебра, 10 сынып, сабақ жоспары.
10.3ВҚисап | Мектеп: Алматы қаласы ХББ НЗМ. Мұғалім: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы: | у=axn () түріндегі функцияларды дифференциалдау | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаттары: | 10.5.1.25 y=axn () түріндегі функциялардың туындысын туындының геометриялық мағынасына қарасты табады; | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары: | Дәрежелік функциялардың туындыларын туындының анықтамасы арқылы табады және ортақ формуласын қорытып шығарады | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Оқушы мақсатқа жете алады, егер Берілген дәрежелік функциялардың туындыларын анықтамаға сәйкес таба алады y=axn () түріндегі функциялардың туындысын табудың ережесін қорытып шығады | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар: |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Геометрия, физика, биология, география Қисап – бұл жоғары математика мен физика, машина жасау және экономика сияқты басқа да ғылыми салалардың маңызды құралы. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интерактивті тақта, карточкалар, геогебра бағдарламасы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Функция графигі, функцияның өсімшесі, градиент графигі; Туындының анықтамасы; | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңдері | Сабақ барысындағы іс әрекеттер | Ресурстар және комментарилар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ұйымдастыру кезеңі 2 минут | Мақсат: сабақтың басталуын ұйымдастыру Оқушылармен амандасып, оларды түгендеп, сабаққа дайындығын тексеру. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Өткен сабақты қайталау 3 минут |
| Мұғалім оқушыларға не оқушылар бір біріне сұрақтар қояды | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Үй жұмысын тексеру 5 минут | Мұғалім дұрыс жауаптарын айтады, оқушылар дәптерлерін өзара алмасып тексереді. Қателері не сұрақтары болса талдау. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы және мақсатымен таныстыру 1 минут | 10.5.1.25 y=axn () түріндегі функциялардың туындысын туындының геометриялық мағынасына қарасты табады; | Презентация | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жаңа тақырыпқа шолу 10 минут | Мұғалім оқушыларға презентацияның көмегімен бірнеше дәрежелік функциялардың туындыларын анықтамаға сәйкес табуды үйретеді және қандай заңдылық байқағандарын сұрайды: | Презентация 11.1В_1-2_Приложение 5_Теоретический материал на английском | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сыныппен талқылау 15 минут |
1. функциясының туындысын табыңыз. 2. функциясының туындысын табыңыз. 3. х-тің қандай мәнінде функциясының туындысының мәні нольге тең болады? 4. функциясы берілген. (2)-ні табыңыз. 5. -ді табыңыз. Жауаптары: 1. ; 2. ; 3. 0,5; 4. ; 5. 0; | Презентация | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 ші сабақты қорытындылау 4 минут | y=axn () түріндегі функциялардың туындысы қалай табылады екен? | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 3 минут | Сабақты ауызша сұрақтар қою арқылы қорыту | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Үй жұмысы 2 мин | Мақсаты: Білімдерін шыңдай түсу. Почталарына жіберіледі 433,441,442 | Шыныбеков А.Н. 10класс Алгебра және анализ бастамалары | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау | Бағалау | Денсаулық және қауіпсіздік техникасыныңсақталуы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Көзге арналған жаттығулар. Жұмыстың белсенді түрлері. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткіздіме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілдіме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталдыма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру