Мобильді қосымшалар. Информатика, 11 сынып, сабақ жоспары, 2 сабақ.
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Қосымшаларды әзірлеу | Мектеп: | ||||||||||||
Мерзім: | Мұғалім аты-жөні: | ||||||||||||
Сынып: 10 | Сабаққа қатысқандар саны: | қатыспағандар саны: | |||||||||||
Сабақ тақырыбы | Мобильді қосымшалар | ||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | кодтың блоктарымен және циклдарымен мобильді қосымшаны жасау | ||||||||||||
Сабақ мақсаты: | Бағдарламалық кодты шартты және циклді құрылымдарды қолданып құру | ||||||||||||
Бағалау критерийлері: |
| ||||||||||||
Тілдік мақсаттар:
| Оқытудың тілдік мақсаты Оқушылар:
Пәндік лексика және терминология қолданушы интерфейсі, компоненттер қасиеті, код блоктары, цикл, тармақталу, шарт. Диалог / жазу үшін пайдалы сөз тіркестерінің сериясы Құрастырылған қосымша ... қажет. Келесі компоненттер: ... ... құрастыру үшін қолданылды ... қасиеттерін ... компоненті үшін өзгертілді. Тармақталу және цикл ұйымдастыру үшін ... блоктары қолданылды. | ||||||||||||
Құндылықтарды дарыту
| Сабақта барысында жұпта немесе топта жұмыс орындау оқушыларды бір-бірлеріне құрметпен қарауға тәрбиелейді, ал практикалық жұмысты орындау жауапкершілікті қалыптастыруға септігін тигізеді. Жобаны құрудың көшбасшылары басқаларға көмектеседі. Жоба сценарийінің мазмұны кішіге қамқор болуға баулиды. | ||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Математика: құрастырылатын қосымша математикалық есептеулерді орындайды. | ||||||||||||
Бастапқы білім | Оқушылар объектілі-бағдарланған ортада және бағдарламалау ойын ортасында қосымшалар жасау дағдыларына ие. | ||||||||||||
Сабақ барысы С = бүкіл сыныптың жұмысы, Т = топ ішіндегі жұмыс, Ж = жұп ішіндегі жұмыс, Д = дербес жұмыс, О = оқу эксперименті, М = мұғалімнің көрсетуі, қ= қалыптастырушы бағаны қолдау | |||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеттер | Ресурстар | |||||||||||
Сабақтың басы | (C) Екі суреттің айырмашылығын талқылатыңыз. Оқушылар ойын дизайн және қосымшаның терезесі ұғымдарына жетелеңіз. (C) Оқушылармен оқыту мақсаты мен күтілетін нәтижелер туралы талқылатыңыз. Жоба туралы естеріне салып, алдыңғы сабақтағы әрекеттерді жалғастыратындықтарын және осы сабақта немен айналысатындықтарын ескертіңіз. ! Оқушылар сценарий бойынша өздерінің жобаларын конструкторда құруды бастайды.
| Презентация | |||||||||||
Сабақтың ортасы | Бағдарлама кодын құрастыру. (Ж) Мини-жобаны орындау Тапсырма Сценарий бойынша мобильді қосымшаны құру үшін тармақталған және циклді блоктарды қолданып бағдарлама құр. (М, О) Математикалық блоктарды және оны қолдану жолдарын көрсетіңіз. (сілтеме 3, 9-14 бет және 83-84 беттер, слайдтар 12-16) (С) Оқушылар құратын қосымшаларына қажетті блок кодтары туралы талқылатыңыз.
(С, М) алгоритмнің тармақталған және циклдік түрін қолдану үшін қажетті блоктар туралы талқылау ұйымдастырып, анықтатыңыз. Компьютерде көрсетіңіз. (С) Оқушылармен жұмысты тексеру дескрипторларын құрып алыңыз.
! Қолдау көрсету мақсатында кейбір оқушыларға ресурс 1 ұсынылады. (Т, Қ) Оқушыларға басқа сыныптастарына өз жобаларын көрсетуді ұсыныңыз. Критерий бойынша бір-бірін бағалауды ұйымдастырыңыз. (С)Мини-жоба орындау барысында қолданылған мобильді қосымшаларын құру кезеңдері туралы талқылаңыз. Онда Дизайн құрастыру (сілтеме 1) және Бағдарламалау (сілтеме 3) кезеңдерінің маңыздылығына тоқталыңыз. | Сілтемелер: - этапы разработки мобильного приложения
- этапы разработки мобильного приложения Презентация Ресурс 1 Мысал 2.10.1. “Тренажер” қосымшасы, 85-86 бет, сілтеме http://appinvent.ru/__f/__uroki/AppInventor-Programma-Praktikum.pdf | |||||||||||
Сабақтың соңы | Кері байланыс. Оқушыларға орындаған тапсырамлары бойынша ұсыныс беріңіз. | ||||||||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||
Дифференциация: Шығармашылық тапсырмада өз дизайндарын қолдану арқылы даралау. Өзара көмек ұйымдастыру. Бірнеше терезеден тұратын қосымша құрастыру. | Мобильді қосымшалар құрастыру конструкторында құрастырылған интерфейсті өзара бағалау арқылы ұйымдастыру. | Информатика кабинетінде сақталу ережелерін естеріне салып отыру. Көзге жаттығу жасату. | |||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру