Мобильді қосымшалар. Информатика, 11 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Қосымшаларды әзірлеу | Мектеп: | ||||||||||||
Мерзім: | Мұғалім аты-жөні: | ||||||||||||
Сынып: | Сабаққа қатысқандар саны: | қатыспағандар саны: | |||||||||||
Сабақ тақырыбы | Мобильді қосымшалар | ||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
| ||||||||||||
Сабақ мақсаты: |
| ||||||||||||
Бағалау критерийлері: |
| ||||||||||||
Тілдік мақсаттар:
| Оқытудың тілдік мақсаты Оқушылар:
Пәндік лексика және терминология қолданушы интерфейсі, компоненттер қасиеті, код блоктары, цикл, тармақталу, шарт. Диалог / жазу үшін пайдалы сөз тіркестерінің сериясы Құрастырылған қосымша ... қажет. Келесі компоненттер: ... ... құрастыру үшін қолданылды ... қасиеттерін ... компоненті үшін өзгертілді. Тармақталу және цикл ұйымдастыру үшін ... блоктары қолданылды. | ||||||||||||
Құндылықтарды дарыту
| Сабақта барысында жұпта немесе топта жұмыс орындау оқушыларды бір-бірлеріне құрметпен қарауға тәрбиелейді, ал практикалық жұмысты орындау жауапкершілікті қалыптастыруға септігін тигізеді. Жобаны құрудың көшбасшылары басқаларға көмектеседі. Жоба сценарийінің мазмұны кішіге қамқор болуға баулиды. | ||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Математика: құрастырылатын қосымша математикалық есептеулерді орындайды. | ||||||||||||
Бастапқы білім | Оқушылар объектілі-бағдарланған ортада және бағдарламалау ойын ортасында қосымшалар жасау дағдыларына ие. | ||||||||||||
Сабақ барысы С = бүкіл сыныптың жұмысы, Т = топ ішіндегі жұмыс, Ж = жұп ішіндегі жұмыс, Д = дербес жұмыс, О = оқу эксперименті, М = мұғалімнің көрсетуі, қ= қалыптастырушы бағаны қолдау | |||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеттер | Ресурстар | |||||||||||
Сабақтың басы | (К) «Мобильді қосымша құру» тақырыбына өткен сабақтардың материалын қайталау мақсатында ойын ойнауды ұсыныңыз. Оқушылар бір-бірден оқушыларға бетімен қарап тақтада тұрады. Тақтада сөз шығады, сол сөзді басқалары түсіндіреді, ал ортаға шыққан оқушы оны табады. (слайдтар 1-7). «Орнату» сөзі төңірегінде тоқталып өтіңіз және сабақта не туралы айтылмағын анықтатыңыз. (С) Оқушылармен оқыту мақсаты мен күтілетін нәтижелер туралы талқылатыңыз. Жоба туралы естеріне салып, алдыңғы сабақтарда бастаған мини-жобаны жалғастыратындықтарын ескертіңіз және ол туралы талқылау ұйымдастырыңыз.
| Презентация | |||||||||||
Сабақтың ортасы | (С) Құрастырылған мобильді қосымшаны орнатуды сұраңыз. Оны орындау үшін жолдарын іздестіруді ұйымдастырып, алғаш боп тапқандарға басқаларына түсіндіруді сұраңыз. (Д) Құрастырылған мобильді қосымшаны орнатуды орындау. Жобаны бағалау (С) Мини-жобаны ұсыну және оны қорғауды бағалау үшін критерийлер мен дескрипторлар құрастыруды ұсыныңыз.
(Т, Қ) Оқушыларға басқа сыныптастарына өз жобаларын көрсетуді ұсыныңыз. Критерий бойынша өзара бағалауды ұйымдастырыңыз. | Презентация Сілтемелер:
- мобильді қосымшаларды құрудың кезеңдері Ресурс 1 Мысал 2.10.1. “Тренажер” қосымшасы, 85-86 бет, сілтеме 3 | |||||||||||
Сабақтың соңы | Кері байланыс. Оқу мақсаттарына қалай жеттің? Сабақ сен үшін сәтті болды деп ойлайсың ба? Неге? Сәтті болуына қандай үлес қостың? | ||||||||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||
Дифференциация: Шығармашылық тапсырмада өз дизайндарын қолдану арқылы даралау. Өзара көмек ұйымдастыру. Өз қосымшаларын құрастыруда алгоритмнің күрделі құрылымдарын қолдану. | Оқушылардың өздері құрастырған қосымшаларды өзара бағалату. | Информатика кабинетінде сақталу ережелерін естеріне салып отыру. Көзге жаттығу жасату. | |||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру