Қоршаған орта және энергия ресурстары. Қазақ тілі, 8 сынып, сабақ жоспары. 5 сабақ.
САБАҚ: Қазақ тілі | Мектеп | ||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Оқытушының аты-жөні: | ||||||||||||||||||||||||||||||
СЫНЫП: 8 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар: | |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Қоршаған орта және энергия ресурстары | ||||||||||||||||||||||||||||||
Оқыту мақсаттары | 8.1.3.1 тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, ұсынылған ақпараттан астарлы ойды анықтау | ||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Тыңдалым мәтінінен негізгі және қосымша ақпаратты тауып, астарлы ойды анықтайды. | ||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | - мәтін мазмұнын түсінеді; - негізгі және жанама ақпаратты анықтайды. - астарлы ой туралы пікірін дәлелдейді; | ||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтар | Сабақ барысында қамтылатын білім беру құндылықтары:
| ||||||||||||||||||||||||||||||
Акт қолдану дағдылары | Интербелсендітақтавизуалдыматериалдыдемонстрациялауғақолдану | ||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Тақырыпқа байланысты сөздер мен терминдер: Қуат көзі, баламалы қуат көзі, энергия, болашақ энергиясы, жел, күн Диалог және жазылымға пайдалы тіркестер: Менің анықтамам... Мен ойлаймын... Менің ойымша..... Мен келісемін... | ||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Физика | ||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспар | |||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған әрекеттер | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 минут 5 минут Сабақтың ортасы 2 мин
10 мин 10 минут 3 мин | Ой қозғау. Тақтаға назар аударайық. Мұғалім оқушыларға суреттер топтамасын ұсынып, бөлімнің тақырыбына болжам жасатады. 1. Мына суреттерде қандай ұқсастық бар? 2. Ал айырмашылығы неде? 3. Төрт суретті не біріктіреді? Дұрыс бөлімнің тақырыбы «Қоршаған орта және энергия ресурстары» болады. Сабақтың тақырыбы анықталған соң, оқушылар сабақтың мақсаты және бағалау критерийлерімен таныстырылады. 1-тапсырма Оқушылар «Сөздік гол» арқылы сөздердің мағынасын тауып, сөз тіркесі мен сөйлем құрастырады. Сөздік гол
2-тапсырма Тыңдалым тапсырмасы. «Энергия үнемдеу және оны арттыру жолдары» тақырыбында бейнебаянды мұқият тыңдаңыз. Бейнебаян бойынша негізгі және қосымша ақпаратты анықтаңыз. Астарлы ойды табыңыз.
Жұптық жұмыс. Бағалау. Жұптар бір-бірінің жұмысымен алмасып, дескрипторлар бойынша бағалайды. Дескрипторлар:
Тыңдалымнан кейінгі тапсырма. Бейнебаян бойынша 1 жуан және 1 жіңішке сұрақ құрастырыңыз. Бағалау. Оқушылар сұрақтарын стикерлерге жазып, бір-бірімен алмасып, сұрақтарға жауап береді. | ||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут | Кері байланыс «3-2-1» стратегиясы арқылы оқушылар өздерінің іс-әрекетіне кері байланыс жасайды.
|
Қосымша ақпарат | ||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-менбайланысҚұндылықтарменбайланыс (тәрбиелікэлемент) |
Дифференциация берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау көрсету, бөлінетін уақыт, қолданылатын дереккөздер арқылы жүзеге асыруға болады. Дифференциация сабақтың кез келген бөлімінде қолданылады. | Бұл бөлімді оқушылардың сабақ барысында алған білімдерін бағалау үшін қолданылатын әдіс-тәсілдеріңізді жазу үшін пайдаланыңыз. | Сабақ жоспарын құру үшін сізге өзге пән мұғалімдерінің көмегі керек пе? Берілген тапсырмалардың қайсыбірі оқушылардың қауіпсіздігіне немесе денсаулығына қауіп төндіре ме? Оқушылар сабақ барысында өздерінің АКТ дағдыларын дамыта ала ма? Осы сабақ барысында НЗМ құндылықтарын дамытуға қандай мүмкіндікбар? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?