Жан жадыратар әуен. Музыка, 6 сынып, Музыка, 6 сынып, сабақ жоспары. 3 сабақ.
Ұзақ мерзімді жоспар: 6.4 Музыка - өмір тынысы | Мектеп: | |||||
Мерзімі: | Оқытушы: | |||||
Сынып: | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: | |||||
Сабақ тақырыбы: | Жан жадыратар әуен 2 | |||||
Сабақта іске асырылатын оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 6.1.3.1 – әуеннің көңіл-күйі мен көркем бейнесін жеткізе отырып, екі дауыспен,немесе канон элементтерін қолдана отырып, әртүрлі стильдегі және жанрдағы әндерді орындау; 6.1.2.4 – ауызша және жазбаша жұмыстар орындау барысында музыкалық терминологияны пайдалану; | |||||
Сабақ мақсаттары: | Оқушылар:
| |||||
Бағалау критерийлері | -әуеннің көңіл-күйі мен көркем бейнесін жеткізу үшін канон элементтерін қолданады; -ауызша және жазбаша жұмыстарды орындау барысында музыкалық терминологияны қолданады; - шығармашылық жұмысты орындайды және таныстырады. | |||||
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар: Тыңдалған музыкалық шығарманы талдайды, сонымен қатар өнердің өзге түрлерімен байланысын анықтай отыра, музыкалық терминологияны қолданады. Лексика и терминология: Классикалық ән, музыка, жетіген Диалог пен жазбаға арналған арнайы сөздер: Бұл әуеннің көңіл-күйі ... Канон элементтерін қолдану барысында, мен ... негізге алдым. | |||||
Құндылық | Берілген сабақ жоспары оқушылардың бойына бірлесе жұмыс жасауға, бір-біріне деген құрмет пен жауапкершілікке баулиды. | |||||
Бастапқы білімдер | Алдыңғы бөлімдерде алған білімдерін толықтыру | |||||
Сабақ барысы | ||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Қорлар | ||||
Сабақ басы 0-4 4-6 | 1.Ұйымдастыру кезеңі «Балалар биі» оқушылардың көңіл-күйлерін көтеру үшін арналған би мущзыкасы мен жаттығулар. Сабақ мақсаты мен сабақ барысында орындалатын іс-әрекеттерді анықтау | Бейне баян https://www.youtube.com/watch?v=0OzABZ8BPi4 | ||||
Сабақ ортасы 6-11 11-17 17-25 25-38 | 2.Сабақ барысы Тапсырма 1. Ақпарат іздену
Тапсырма 2. Тыңдалым. Ой бөлісу. Мұқағали Мақатаевтің өлең жолдарын тыңдаңыз. Өлең жолдарын тыңдай отырып, көркем бейнесін анықтап,мазмұнымен сынпта бөлісіңіз. Тапсырма 3. Шығармашылық жұмыс Өзіңіздің жеке шығармашылығыңызды орындаңыз. «Жан жадыратар әуен» атты 4 жол өлең құрастырыңыз. Бағалау критерийлері:
Дескрипторлар:
Тапсырма 5. Таныстырылым Орындаған музыкалық-шығармашылық жұмысты сынып алдында таныстыру және бағалау өткізу. «Көңіл-күй (смайликтер)» әдісі арқылы бірін-бір бағалау. |
Мұқағали Мақатаев | ||||
Сабақ соңы 38-40 | 4. Рефлексия Мұғалім оқушылармен сабақ барысында орындалған іс-әрекеттерді талқылайды. Қиындық туғызған тапсырмаларға көңіл бөледі. | Ауызша кері байланыс алу | ||||
Дифференциация – мұғалім практикалық жұмыс барысында оқушылардың жұмыстарын бақылап, керек кезде қайта түсіндіріп, көрсетеді, көмектеседі. Аса қабілетті оқушыларға қиындау тапсырманы орындау ұсынылады, мысалға, бірнеше символдарды қолдану. | Бағалау – практикалық жұмыс басында оқушылар топ ішінде кестеде бағалау критерийлерін толықтырады. | Техникалық қауіпсіздік сақтау. Қауіпсіздікті сақтау сабақ жүргізу. | ||||
Ишығармашылық жұмысты жасау барысында музыкалық қабілеті дамыған оқушы музыкалық аспапты қолдана алады. | Қалыптастырушы бағалау 6.1.2.4 – ауызша және жазбаша жұмыстар орындау барысында музыкалық терминологияны пайдалану; | Топтық жұмысты орындау барысында ақпарат ізденуде, таныстырылым кезеңінде оқушылар бір-біріне деген құрметтілігін көрсете отырып, сабақ барысында қауіпсіздік ережелерін сақтайды. |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?