Оттекті органикалық қосылыстардың классификациясы мен номенклатурасы. Химия, 11 сынып, сабақ жоспары, 2 сабақ.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | Мектеп: | ||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||
Сынып: |
| Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||
Сабақ тақырыбы | Оттекті органикалық қосылыстардың классификациясы мен номенклатурасы | ||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 11.4.2.39 спирттер, альдегидтер, кетондар, карбон қышқылдары, эфирлердің функционалдық топтарының құрылысын сипаттау; | ||||
Бағалау критерийлері |
| ||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: Жазбаша немесе ауызша түрде спирттердің, фенолдардың, альдегидтердің, кетондардың және карбон қышқылдарының алынуы және қолданылуы туралы жазбаша немесе ауызша түрде баяндама дайындай алады. Пәнге қатысты лексика мен терминология: Гидроксил тобы, карбонил тобы, карбоксил тобы, фенолдар, күшті тотықтырғыш, тотықсыздану өнімдері, сутектік байланыс, электртерістілік, бензол сақинасы, карбол қышқылы, физиологиялық әсері. Диалог/ жазу үшін пайдалы фразалар жиынтығы: Функционалдық топ …….анықтайды Қосылыстар…….болып табылады. .... себебі неде? / қалай түсіндірер едіңіз …? .... кең қолданылуы ... негізделеді. Тотығу - бұл… ,ал тотықсыздану - бұл... Алкоголь ішімдіктерін шамадан тыс / қалыпты тұтынылуы денсаулыққа байланысты проблемаларды тудырады / тудырмайды. | ||||
Құндылықтарды дарыту | – Сыйластық (бір-бірінің ойын айту кезінде) – Ынтымақтастық (жұптық жұмыс барысында) – Ашықтық (сұрақтарды ұялматсан қою және оларға жауап беру) – Өмір бойы білім алу | ||||
Жаһандық азаматтықты тәрбиелеу | Этикалық жауапкершілік пен белсенділікті жеке және ұжымдық іс-әрекеттер арқылы тәрбиелеу | ||||
АҚТ қолдану дағдылары | Интерактивті тақта (бейнебаяндар, презентация) | ||||
Өмірмен байланыс | Органикалық қосылыстар және өмір (тірі ағзалар) | ||||
Пәнаралық байланыстар | Геометрия (3D модель салу) | ||||
Бастапқы білім | 10.1C Химиялық байланыс және заттың құрылысы 11.1A Органикалық химияға кіріспе 11.1B Көмірсутектер және олардың табиғи көздері | ||||
Сабақ барысы | |||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||
0-5 мин | Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты және бағалау критерийлерімен таныстыру. | Презентация | |||
6-22 мин 23-38 мин | Оқушылармен бірге ИЮПАК атаулар жүйесін тақтада талдап өтіңіз. Соған сәйкес презентациядағы тапсырманы талдаңыз. Оқушыларға тапсырма түсініксіз болған жағдайда төмендегі сілтемені пайдалануды ұсыныңыз. https://bilimland.kz/kk/subject/ximiya/11-synyp Оқушыларға Қалыптастырушы бағалау жұмыстарын таратып беру. Оқушылар тапсырмаларды жеке орындайды. | Презентация Қосымша 1 | |||
Сабақтың соңы 39-40 мин | Рефлексия. Қойылған мақсаттар мен бағалау критерийлеріне оралу. | Презентация | |||
Үй жұмысы | Теориялық ақпаратты қайталау. | Қосымша 1 | |||
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | |||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру