Мәтіндік есептерді теңдеу жүйесін құру арқылы шешу. Алгебра, 9 сынып, сабақ жоспары. 3-4 сабақ.


Алматы қаласындағы физика-математика бағытындағы

Назарбаев Зияткерлік мектебі

Дата:

Мұғалім аты-жөні:

КЛАСС: 9

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспаған оқушыларсаны:

Сабақтың тақырыбы:

Мәтіндік есептерді теңдеу жүйесін құру арқылы шешу

Оқу бағдарламасына сілтеме:

9.4.2.1 мәтінді есептерді теңдеулер жүйелері арқылы шығару

Сабақтың мақсаты

Мәтіндік есептерді екі белгісізі бар сызықтық емес квадраттық, рационал-бөлшек теңдеулер теңдеулер жүйесі арқылы шешуді үйрету.

Дамытушылығы: оқушының ой өрісін кеңейту, пәнге деген қызығушылығын арттыру, жаңа білімді өздігімен іздеу дағдысын арттыру;

Тәрбиелілігі: Бір-бірімен достық қарым қатынаста болу, өзіндік бақылау мен өзара бақылау дағдысын арттыру, мақсатқа жетуге ықпал жасау.

 Бағалау критерийлері

Мәтіндік есептерді квадраттық, рационал-бөлшек теңдеулер және екі белгісізі бар сызықтық емес теңдеулер жүйесі арқылы шешеді;

Тілдік мақсаттар

Оқушылар: Мәтіндік есептерді квадраттық, рационал-бөлшек теңдеулер және екі белгісізі бар сызықтық емес теңдеулер жүйесіне байланысты терминдерді пайдалану.

Пәнге қатысты лексика мен терминология.

Айнымалы, теңдеулер жүйесі, жүйе.

Алдыңғы сабақтан алған білім

Шашыраудың өлшемдері.

Сабақтың барысы

Сабақтың

кезеңдері

Сабақ барысында орындалатын іс әрекеттер

Оқыту ресурстары

Басы

(2 мин)

(3 мин)

Ортасы

20 мин

Топпен жұмыс

20 мин

Жеке жұмыс

20 мин

Бағалау

10 мин

Сабақтың соңы

3 мин

2 мин

Ұйымдастыру кезеңі

Мұғалім оқушыларға жаңа сабақ тақырыбын хабарлайды. Сабақтың мақсатын айтады.

Топтарға бөліну

Vocabulary:

Variable

Переменная

Айнымалы

The system

Система

Жүйе

Equation

Уравнение

Теңдеу

Топпен жұмысқа есептер:

1-топ

2-топ

3-топ

Өз бетінше орындауға арналған тапсырмалар:

Бағалау

Тапсырма

 Ұзындығы 2 км дөңгелек жолмен бір бағытта екі коньки тебуші жарысып жүр. Олар әрбір 20 минутта кездесір қалады. Егер олардың біріншісі жолды екіншісіне қарағанда 1 мин жалдамырақ уақытта айналып өтетіні белгілі болса, коньки тебушілердің жылдамдықтары қандай?

Бағалау критериі

Түсіндім

Толық түсінбедім

түсінбедім

1

Мәтіндік есептерді квадраттық, рационал-бөлшек және екі белгісізі бар сызықтық емес теңдеулер жүйесі арқылы шеше аламын.

Рефлексия.

Сабақты түсінуіне байланысты оқушылар төмендегі смайликтің бірін таңдайды.



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандағы білім беру деңгейі 10 жыл ішінде қалай өзгерді?
» 85 жастағы қызылордалық ақсақал 2 млн түп ағаш еккен
» 👦🏻👧🏻Елімізде қанша бала бар?
Пікір жазу