Мектебім – мейірім мекені!


Мектептің атауы

СЫНЫП САҒАТЫ

«Мектебім – мейірім мекені!»

(білім беру ұйымының атауы) Қысқа мерзімді (сабақ бойынша) жоспар сынып сағатының

Педагогтың аты жөні:

Күні:

Сыныбы:

Қатысушылардың саны:

Қатыспағандардың саны:

Тақырып сынып сағатының:

«Мектебім – мейірім мекені!»

Қауіпсіздік сабағы

«Жедел жәрдем нөмірлері және сенім телефондары

Сабақтың мақсаттары:

Отанды сүюге, болашақта отанымыз Қазақстанды өркендетуге білімді, білікті адамдар керек екенін аңғарту. Еліне деген сүйіспеншілігін арттыру, әдет-ғұрып, салт- дәстүрді сақтап, әрі қарай жалғастыруға тәрбиелеу.

Қауіпсіздік мақсаты :

Оқушыларды төтенше жағдайларда көмекке келетін қызметтермен таныстыру. Төтенше жағдайлар қызметі мен сенім телефондарының нөмірлерін қалай дұрыс пайдалану керектігін үйрету.

Құндылықтар тәрбиелеу

Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік

Аптаның дәйексөздері

Білім – қымбат қазына, қанағат тұтпа азына

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі/ Уақыты

Педагогтың іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

1.Сабақтың басталуы.

0-5 мин

1.Орналастыруды құрунақты эмоционалды көңіл-күй.

Қазақстан Республикасының Әнұраны шырқалады

Біз әдепті баламыз,Біз ерекше боламыз.Қонақтарды көргенде,Сәлемдесіп аламыз.

Мұғалімдерді қарсы алыңыздар. Өздерінің жұмыс орындарын ұйымдастырады, жеке оқу құралдарының болуын тексереді

Эмоциялық жағдайды бағалау

жай-күйлері

2. Сабақтың ортасы.

5 – 45 мин

Оқушылардың білімін өзектендіру Өзектендіру білімді.

XXI ғасырда Қазақстанда тыныштық, бейбітшілік болсын деп тілей отырып бүгінгі «Мектебім – мейірім мекені!» атты тәрбие сағатымызды бастаймыз,

Балалар біз қай мемлекетте тұрамыз?

-Елбасымыз кім?

-Елордамыз қай қала?

-Мемлекеттік тіліміз қандай тіл?

Балалар біздің бір ғана Отанымыз бар. Ол – Тәуелсіз Қазақстан. Тәуелсіздік алғаннан кейін еліміздің рәміздері дүниеге келді. Олар:

Оқушылар сендер өзіміздің Отанымыз, тіліміз, жерімізге байланысты өлең жолдарын білесіңдер ме? Айтып беріңдерші.

Анамыздай тілеуі ақ,

Отан бізде біреу-ақ!

Ол біздің Қазақстан

Қызық күндер өткіздік

Шағын орталық бағында,

Көп оқимыз, білеміз

Ел мен Отан жайында.

Біз намыскер

Қазақ елі ұланымыз!

Қорғайтын жерді

Отан қыранымыз!

Мұғалім: Атасы он жасар баласымен далада келе жатып, баласынан сұрады:- Анау өрмекшіні көремісің, не істеп жүр?- Көремін. Өрмек тоқып жүр.- Анау құмырсқаны көремісің?- Көремін, аузында бір нанның уағы бар, жүгіріп кетіп барады.- Жоғары қара аспаннан не көрдің?- Жоғарыда қарлығаш ұшып жүр, аузында тістеген шөбі бар.Сонда атасы былай депті:- Олай болса, шырағым, ол кішкентай жәндіктер саған үлгі – өнеге: Өрмекші маса – шыбынға тұзақ құрып жүр, өзіне азық етуге. Құмырсқа нанның уағын өзі жемей уағын үйіне алып бара жатыр. Қарлығаш балапандарына ұя жасауға шөп жинап жүр. Сен де еңбек етуге әдеттен – деді.Бұдан балалар сендер нені ұқтыңдар?- Еңбек етуді, уақытымызды босқа өткізбеуге, мейірімділікке.Әңгімелесу

-Еңбек адамға не үшін қажет деп ойлайсыңдар?

-Еңбекқор деп қандай адамды айтамыз?

-Өз еңбектеріңнін жемісін көргенде қандай сезімде боласыздар?(Жақсы жарайсыздар!)

Енді еңбек туралы қандай мақал мәтел білеміз? (Соларды айтайық)

1 .Еңбек бәрін жеңбек

2. Еңбек етсең ерінбей, тояды қарның тіленбей

3.Ерінбесең еңбегің өнеді

4.Еңбек етпеген ішіп жемейді

5.Еңбек етте мақтан, Ойнап күлде шаттан

6. Еңбек түбі –зейнет

1-ші топ «Шелектер» сіздерге тапсырма

«Фиш боум» әдісі арқылы мамандық иелері қандай қызмет атқарады соларды жапсырасыздар

2-ші «Балғалар» тобы сіздерге Заттарды ажырату «Вен диаграммасы» арқылы

(суреттерді жапсыру)

3-ші «Қайшылар» тобына осы заттардан бір нәрсе құрап келген қонақтарға тілек айтып сыйлау.

4-ші «Аралар» тобына ертегі құрастыру.Еңбек,Отан тақырыбына байланысты.

Еңбектің пайдасы – тәрбиелейді, күш береді, қуантады, бақытты етеді, өмір сүруге үйретеді, үнемшіл болуға баулиды, жігерлендіреді, шынықтырады. Ия, балалар, еңбек етсең, ерінбесең барлық мақсат – мұраттарға жетесіңдер. «Еңбек – қуаныш, жалқаулық – айырмас азап» -деген екен Абай атамыз. Сондықтан әрқашан осы сөзді есімізден шығармайық.

Қауіпсіздік сабағы

«Жедел жәрдем нөмірлері және сенім телефондары

Оқушылар мұғалімді тыңдайды

Оқушылар Отан туралы өлең жолдарын айтып береді

Дескриптор:

Жауап береді арналған сұрақтар

Дескриптор:

Сұрақтарға жауап береді

Мұғалімнің сұрағына жауап береді

Оқушылар мұғалімді тыңдайды

Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді, мектеп партасындағы қатарлары бойынша  орындарына отырады.

Жұмысты бағдаршам сигналдарымен бағалайды

Жұмысты жест бағалайды

Суреттер

Суреттер

Суреттер

https://krguo.edu.kz/blogs/view/493/209836

3. Сабақтың соңы.

40 - 45 мин

Рефлексия жасау.

Бағалауды ұсынады жетістіктер желісінің көмегімен өз жұмысын.

Мұғалімнің сұрақтарына жауап береді, сабақтағы іс-әрекетін бағалайды

Рефлексияға арналған суреттер.



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу