Қазақ тілі және әдебиеті 3 сынып 2 бөлім Әңгімелердегі «Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен» Кейіпкерді сомдаймыз ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
Пән: қазақ тілі және әдебиеті Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2-бөлім: Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен Сынып: 3 | Мектеп: Талдықорған қаласындағы физика-математикалық бағыттағы Назарбаев Зияткерлік мектебі Мұғалімнің аты-жөні: Иманбаева Н З Қатысқаны: Қатыспағаны:
| ||||||||
Сабақ тақырыбы | Әңгімелердегі «Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен» Кейіпкерді сомдаймыз Адам досымен мықты. | ||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 2.9 Түрлі дереккөздерден ақпарат алу | ||||||||
Сабақ мақсаттары | 3.1.3.1 түрлі жағдаяттағы (қоғамдық ортада) қатысымдық әрекеттерде өз сөзін жүйелі түрде жоспарлап, сөйлеу мәдениетін сақтап диалогке қатысу; 3.2.4.1 өз бетінше мәтіннің тақырыбын және мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтау; 3.3.6.1 кең жолды дәптерде бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей және біркелкі жазу, жазу қарқынын жеделдету. | ||||||||
Бағалау критерийлері |
| ||||||||
Сөздік қор | айбат шекті, айырып алу, тұтылу | ||||||||
Құндылықтарды дарыту | Өз бетімен және жұппен жұмыс жасап, сұрақтарға жауап беріп, өз ойын еркін айтады. | ||||||||
Мектеп миссиясы мен мектеп пайымдауы және жаһандық азаматтықтың іске асуы | Достық, адалдықтың маңыздылығын біледі. | ||||||||
Пәнаралық байланыстар | Өнер | ||||||||
АКТ | Презентация | ||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Қызықты оқиғалы әңгімелерді жазу мен айтуды біледі. | ||||||||
Сабақ барысы | |||||||||
Сабақ тың жоспар ланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурс тар | |||||||
Сабақтың басы 3 минут | Ұйымдастыру кезеңі. Сабақты ОМ таныстыру
|
| |||||||
Сабақ ортасы 35 минут | (Ж) Ойымызбен бөлісейік Сен достарыңа қай кезде көмектесесің? Достарың көмегіңді қалай қабылдайды? Олар саған көмектесе ме? . Оқиық! Қарамен берілген сөз тіркестерінің мағынасын анықта. Оларды мағынасы жуық сөздермен алмастырып көр. Ақселеудің бойынан қандай қасиеттерді байқадың? Егер Ақселеу қашып, Абыз қалса, оқиға қалай өрбір еді? Сен Ақселеудің орнында болсаң, не істер едің? Ақселеу сөзіне «бес жолды өлең» құрастырып жаз. Сахналайық Әңгіме бойынша сахналық қойылым көрсетуге дайындалыңдар. Кейіпкердің сезімін көрсетуге тырысыңдар. Тапсырма негіздемесі. Рөлдік ойынға түсуді үйренеді. Мақсатқа сай сөйлеу үшін қажетті тілдік норманы пайдалануға дағдыланады. (Т)оппен жұмыс жүргізеді. Оқушылар рөлдік ойын ойнайды. Сыныптан бірнеше оқушы сарапшы рөліне еніп, топтың жұмысын бақылап отырады. Тапсыраманың соңында сарапшы пікірі, бағалауы тыңдалады. Кейіпкерлердің рөлін сомдауда сахнаны дайындау да оқушыларға қызығырақ болады. Әр топтан 3 бала сахналауға дайындалып жатқанда, қалған топ мүшелері сахнаның көркемдік жағын ойластырып жасайды.. Мәселен, біреу ағаштың суреті, келесі топ иттің суреті, үшіншісі Ақселеу ұстайтын шыбықты дайындайды. Бұл жерде топқа бөлінбей балалар қабілеттеріне қарай бірге жұмыс істеулеріне болады. Сабақ басында топ оқушылары әңгімені сахналауға, сахна артын безендіруге дайындалады. Кейіпкердің сезімін көрсетуге талпынады. Соңында 2 тілек, 1 ұсыныс айтады. Жазайық Мәтіндегі негізгі ой тұжырымдалған бөлікті тауып оқы. Оны жаттап ал. Дәптеріңе жатқа жаз. Қатесін тексер Суреттерді сөздермен алмастырып, тиісті орынға жаз. Алып ... сүйреткен пойыз келіп тоқтады. Вова мен Фазыл мектепке жиырма төртінші ... келеді. ... біздің сыныптың балалары жеңіске жетті. Фархат ... цеце шыбыны туралы мәлімет оқыды. Рафих досына ... ұсынды. Тұңғыш кәсіби қазақ ... Алматы қаласында ашылды. Эльмира ... серуендеді.
Мәтіндегі негізгі ойды тауып, бірнеше рет оқу арқылы есте сақтайды, негізгі ойды жатқа жазуға дайындалады. Негізгі ой. Мен қашсам, сен алысқа жүгіре алмайсы, сен тұтылып, мен құтылатын едім. Сені қорғап қалу үшін әдейі қашпадым. Жатқа жазылған негізгі ойды оқулықтағы нұсқамен тексереді. Дифференциация . Көмекті қажет ететін оқушыларға жауаптарын нақтылауға қолдау көрсетіледі. | стикер, маркерлер, А3 қағаздары, бағалау қағаздары Оқулық: Жұмыс дәптері | |||||||
Сабақтың соңы 2 минут | Қорыту: Бүгін сабақта не білдің? Рефлексия. «Алған әсерім» Не үйрендім? ... Не ұнады?... Не ұнамады? ... |
| |||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||
Әр оқушының жауабы мадақталады. Ұйымдастыру қабілеті жоғарылау оқушыларға тапсырмалар ұсыну | Сергіту сәті өткізіледі. | ||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Оқудың шынайы мақсатын / мақсатының мақсаттары ма еді? Барлық оқушылар Ортақ мақсатқа жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізіле ме? Сабақтың уақыттық сатылары болды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге? | Сабақты көрсету үшін осы бөлімді пайдаланыңыз. Сол бағандағы сабақ туралы ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||||||
Жалпы рейтинг Сабақтың қандай екі қыры жақсы өтті (оқыту мен оқуды ойлап көріңіз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не көмектесе алады (оқыту мен оқуды ойлау керек)? 1: 2: Сабақ туралы сабақта не жеке оқушылардың жетістіктерімен / қиындықтарымен нені көрсеттім, кейінгі сабақтарда не іздеймін? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?