Бірге билеу. Музыка, 2 сынып. Сабақ жоспары.


6 бөлім: Салт-дәстүр және фольклор

Көкшетау қаласы физика-математикалық бағыттағы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Күні:

Оқытушының аты-жөні: Магавин A.Б.

Сынып: 2

Қатысушылар саны:

қатыспағандар:

Тақырып:

Бірге билеу

Осы сабақты оқытудың мақсаты:

2.3.1.1 музыка жайында өз байқауларын білдіре отырып ұлттық және өзге әлем мәдениеті музыкасын тыңдау және қабылдау

2.3.1.2 қарапайым тіл, қимыл және қарапайым музыкалық қойылымдарды қолдана отырып музыка жайлы өз ойлары мен сезімдерін жеткізу

Сабақтың мақсаты

Оқушылар:

  • Қазақ биінің қимылдарын үйренеді
  • Халық әнін жаттайды
  • Өздері би қимылдарын ойлап табады

Бағалау критерийі

  • Ұлттық музыканы қабылдайды
  • Ұлттық музыкаға байланысты өз сезімдерін білдіреді.

Пән аралық байланыс

Қазақ тілі-мақал мәтелдермен жұмыс, оқушылар халық әнінің сөзін қайталап, жаттайды

Құндылықтар

құрмет- дәстүрлі өнерге деген құрмет, оқушылардың бір-біріне деген сыйластық, ынтымақтастық қасиеттерін қалыптастыру

 

АКТ дағдыларын дамыту

Бейнематериал қарау үшін қолданылады

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

  • қазақ халқының би атауларын атайды
  • тыңдалған дыбысқа байланысты өз ойын білдіреді

Пән лексикасы мен терминологиясы:

Халық биі- народный танецfolk dance Народное творчество- халық шығармашылығы- folk art

Аққу- лебедь-swan

Бүркіт- беркут-golden eagle

Талқылауға арналған сұрақтар:

- халық биі деген не?

Алдыңғы сабақ деңгейі

Оқушылар айтыс өнерімен танысты, аспаптарды қолдана отырып суырып салма шығарды

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған міндеттер

Ресурстары

Сабақтың басы

Оқушылармен сәлемдесу

Балаларға бүркіт және аққу құстарының суретін көрсету

Оқушылармен әңгімелесу

  • Осы екі құс туралы не айтар едіңіздер?

Шығармашылық тапсырма

Сынып екі топқа бөлінеді

А тобы- аққу

Б тобы- бүркіт

Тапсырма:

Құсты дыбыс, қимыл арқылы бейнелеу қажет.

  • Балалар, сендер, жаңа құсты қимыл арқылы бейнелеп көрдіңдер. Ал халқымыз табиғатқа, құстарға еліктеп әдемі билерді ойлап тапқан екен. Қазір сондай бір биден үзінді көрейік

Музыка тыңдау Ықылас «Аққу» күйі

Ықылас Дүкенұлы- қазақтың атақты күйші қобызшысы, композитор, қылқобызда ойнаудың асқан дүлдүл шебері.

Талдау

  • Музыканы тыңдаған кезде қандай сезімге бөлендіңіздер?

Бейне материал қарау Халық биі «Аққу»

Халық биі «Бүркіт»

  • Биші құстың образын қалай жеткізді?
  • Құстардың мінезі, табиғаттағы қмылдары би барысында кездесті ма?

Шығармашылық тапсырма

Оқушылар төрт топқа бірігеді

1 топ- аққу биіне аспаптар арқылы музыка шығарады

2 топ- аққу биіне қимылдар ойлап табады

3 топ- бүркіт биіне аспаптар арқылы музыка шығарады

4 топ- бүркіт биіне қимылдар ойлап табады

Презентация

Өзара бағалау әр топ келесі топтың орындауына баға береді

1---2---3---4

Мұғалім баға беру үшін оқушыларға сұрақ қояды

  • Орындау қалай шықты?
  • Оқушылар құстың образын жеткізе алды ма

Рефлексия:

Оқушылар сабаққа байланысты өздерінің атқарған жұмыстарын баспалдақ деңгейі бойынша көрсетеді.

презентация

https://www.youtube.com/watch?v=IM7EYR1QNgE

/тек қана музыканы тыңдату/

https://www.youtube.com/watch?v=IM7EYR1QNgE

https://www.youtube.com/watch?v=b-tQtQhWuwU «Бүркіт биі»

Музыкалық аспаптар

Жетістік баспалдағы

Қосымша ақпарат

Күрделендіре отырып дамытусіз қалай қолдау көрсеткіңіз келеді?

Бағалауоқушылардың білім деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсалық пен қауіпсіздік

Жақсы мағыналы жауаптарды іріктеу.

Музыка шығару барысында оқушыларға көпіршелер орнату. Қажет уақытта көмек көрсету

Кейбір оқушыларға жауап берген кезде көмек көрсету

Оқушыларды топтық жұмыс барысында бақылау

Оқушылардың музыканы қалай қабылдағанын тыңдау және қарау

Өз ойларын қаншалықты жеткізе біледі.

Рефлексия барысында оқушыларды бақылау

Оқушылар би қимылдарын ойлап

Талқылау

Сабақ/Оқу мақсаттары орындалатын болды ма?

Оқушылар бүгін немен танысты?

Оқыту атмосферасы қандай болды?

Өз жоспарлағанымды күрделендіре

отырып дамытуды қолдануға болама?

Мен уақыт есебін сақтадым ба?

Мен өз жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неліктен?

Өз сабағыңыз туралы талқылау үшін төмендегіні пайдалану. Өз сабағыңыз туралы неғұрлым маңызды мәселелерге жауап беріңіз.

Сабақтың қойылған мақсаттары орындалды. Оқушылар халық өнері ұғымының мағынасын ашып, мақал- мәтелдерді оқыды. Олар халық ертегісін көрген соң, ертегі кейіпкерлерін аспаптардың дыбысын шығара отырып сомдады. Оқушылар топтық жұмысты жақсы орындады.

Қорытынды бағалау

Екеуінің қайсысы жақсы өтті (талқылау және оқу, және білім деңгейі)?

1

Сабақты екеуінің қайсысы жетілдірер еді (талқылау және оқу, және білім деңгейі)?

1:

2:

Менің келесі сабағымда қамтылатын осы сабақтан сынып немесе жеке тұлға туралы не меңгердім?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу