Көп таңбалы сандарды бөлу. Математика, 4 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1В бөлім – Көбейту және бөлу. Есептер | Мектеп: | |||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||
Сынып: 4 | Қатысқандар: Қатыспағандар саны: | |||||
Сабақ тақырыбы | Көп таңбалы сандарды бөлу | |||||
Осы сабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтемеу) | 1.2 Сандармен амалдар орындау
| |||||
Сабақ мақсаттары | 4.1.2.6 көп таңбалы сандарды көбейту мен бөлу алгоритмін қолдану
| |||||
Тілдік мақсаттар
| Талқылауға арналған сұрақтар:
| |||||
Құндылықтарды дарыту | өмір бойы білім алу | |||||
Пәнаралық байланыстар | Қазақ тілі және әдебиеті, дүниетану | |||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Тапсырмаларды шығару стратегияларын құрастыру | |||||
Сабақбарысы | ||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||
Сабақтың басы | І. Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу, түгендеу, оқушылардың зейінін сабаққа аудару. Психологиялық ахуал: Әр адам-туысым, досым, жұрағат Әр сабақ-үйрену, ұлағат Әр ісің-тірлік, адалдық Әр сөзің-шындық, бірлік, адамдық.
Қызығушылығын ояту Ойын: «Сен маған, мен саған» Оқушылар бір-біріне көбейту мен бөлуге байланысты есептер айтады да шығарады. | |||||
Сабақ ортасы
| ІІІ. Жаңа сабақ 1.Әр топтан 1 оқушыдан тақтада мысалды орындайды. 3720:4= 3720:465 255:3= 2552:319 2944:736 294:7= 5562:927 5562:9 373800:600 285500:500 819900:900 837000:600 75600:900 19800:600 31500:700 44100:700 Тексеру: 930 8 85 8 4 42 6 618 623 571 911 1395 84 33 45 63
2.Жоқ сандарды жаз. 816: = 9 (6 қалд.) 634 : = 7 (4 қалд.)
725: = 8 (5қалд.) 543 : = 6 (3 қалд.)
Тексеру: 90 90 90 90 «Қай қатар жылдам?» ойынын ойнау. 1.Есепте 123*2 311*2 448/4 777/7 396:3 482:2 232*2 123*3 Тексеру: 246 622 112 111 132 241 464 369 Есепті шығар: Екі оқушы бір уақытта бір-біріне қарама-қарсы бағытта үйлерінен шықты. Бірінші оқушы 60м\ мин жылдамдықпен кездескенге дейін 480 м жол жүрді. Ал екінші оқушының жылдамдығы бірінші оқушының жылдамдығына қарағанда 10 м\мин артық. Екінші оқушы кездескенге дейін қанша метр жол жүрді? Шешуі: 480:60 = 8минут 60+10 =70 м\мин 70 х 8 = 560 м Жауабы: 560 метр жол жүрді. | Презентация | ||||
Сабақтың соңы | Рефлексия Оқушылар ұнаған смайликке таңба қойып, неге соны таңдап алғандары туралы айтады. Сөйлемдер: Маған ......................... . Өйткені ........................................................... | |||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||
Оқушылар білім деңгейлеріне байланысты тапсырмалар тарату. | Оқушылар үштаңбалы санды көбейту тәсілдерін игеруін бағалау. | Сергіту сәті Топтық жұмыс барысында қауіпсіздік ережесін сақтау. | ||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қолжеткіздіме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қанда йауытқулар болды, неліктен? | ||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсарту үшін қандай өзгеріс енгізуге болады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылар туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?