Мәтіндік процессордағы кестелер. Информация, 7 сынып, сабақ жоспары.
“Информатика” пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар: 7.2A: Электрондық кесте көмегіментапсырмаларды шешу | Мектеп: | |||||||
Күні: | мұғалімнің ТАӘ: | |||||||
Сынып: 7 | Қатысушылар саны: | Сабақта жоқ: | ||||||
Сабақ тақырыбы: | Мәтіндік процессордағы кестелер | |||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
| |||||||
Сабақ мақсаты: | - мәтіндік процессорда кесте құруды және қолдануды үйрену | |||||||
Сәттілік критерийі: |
| |||||||
Тілдік мақсаттар: | –Жаңа мәліметті үйрену кезінде оқушылар сөйлем құрады,оқып сұрақ құрастырады (бейнематериал қарау,сұрақтарды бір-бірімен тұжырымдайды ) -Оқушылар сөздермен танысады,соның көмегімен шартты пішімдеуді баяндайды: шарт, ауқым,шартты пішімдеу. - Хаттар мен диалог үшін пайдалы өрнектер: ауқымын көрсетуге міндетті, шартты құрастыру, таңдалған ұяшыққа пайдалану… | |||||||
Құндылықтарға баулу: | Жауапкершілікті,ынтымақтастық,төзімді- жаңа материалды зерттеуде оқушылар сабақта бірлесіп ұйымдастыру арқылы жүзеге асырады. Денсаулық - теориялық материалды бекітуге арналған (салмағы мен бойының көрсеткіші) | |||||||
Пәнаралық байланыстар: | Биология – жаңа материалды үйрену кезінде (оқушылардың бойы мен салмағының көрсеткіштері қарастырылады) Математика – жаңа сабақты оқуға жігерлендіру (кесте нөмірлері) | |||||||
Алдын ала білім: | - «пішімдеу»сөзінің мағынасын біледі; - оқушылар MS Excel-де кестені құруды біледі ; - формулаларды қолдануды біледі; - кестеде мәліметтерді пішімдеуді біледі. | |||||||
Сабақ барысы | ||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекеттер | Ресуртар | ||||||
Сабақ басы 5 минут |
Оқушылардың сәлемдесуі.Эмоционалды фон құру . Жұмыс үлгісіне икемделу. 2. Сабақ тақырыбына жеткізу: - Балалар, суреттерге қарап бүгінгі сабақтың тақырыбын анықтап көріңіздерші ? -Сабақ тақырыбын айқындайды,мақсатты тұжырымдау, тапсырмалар анықталады, сабақ тақырыбын жазады. | Презентация стр. 1 стр. 2-3 | ||||||
Сабақ ортасы 35 минут: 5 минут 5 минут 3 минуты 4 минуты 3 минуты 12 минут 3 минуты | 1.Сабақ тақырыбын оқуға талаптану: Мұғалім слайдты көрсетіп келесі сұрақты қояды :
Әр оқушы өз ойын айтады (мұғалім қажет болған кезде тереңдететін немесе көмекші сұрақтар қояды).
Мұғалім “Ұлттық киім” мәтінін оқушыларға көрсетеді де келесі сұрақты қояы :
Оқушыларды мәтінді оқиды және сұраққа жауап береді: Әрі қарай мұғалім келесі слайдты көрсетіп оқушыларға ұлттық киімдерге байланысты бірнеше сұрақтар қояды. Оқушылар сұрақтарға тез жауап береді . Содан соң мұғалім келесі сұрақты қояды :
Оқытушы оқушылардың жауаптары мен талқылауларын бағалайды. Дифференциация – өте жақсы оқитындар өздерін көрсете алады 2. Жаңа материалды үйрену: Мұғалім кесте элементтерін түсіндіреді
Жеке жұмыс
Мұғалім «Как сделать таблицу в Ворде» деген бейне материалды қарауды ұсынады. Бейнені қарап болған соң мұғалім оқушылардын бейнеден не көргендері туралы бір - бір сөйлемнен құрастыруларын сұрайды және мүмкіндігінше басқа оқушының сөйлемін қайталамай. Дифференциация – өте жақсы оқитындар өздерін тексере алады Практикалық жұмыс
Әрі қарай оқушылар жеке компьютерде MS Word бағдарламасында кесте құрады. Мұғалім оқушылардың жұмысын бақылап жүреді және қажетінше оқушыларға консультация береді. Мұғалім проблемалық сұрақ қояды және қажет болған жағдайда түсіндіреді :
Дифференциация – более сильные учащиеся могут проявить себя. Данный вид деятельности ученика учитель может оценить как формативное оценивания для достижения цели обучения. Рекомендуется организовать самооценивания каждого ученика для оценки достижения цели обучения. (высказывается каждый ученик – учитель оценивает каждого) | стр. 4-6 стр. 7-8 стр. 9 стр. 10 стр. 11 стр. 12 стр. 13 | ||||||
Сабақ соңы 5 минут | Сабақ соңында рефлекция жүргізіледі:
Үй жұмысы
Кестенің мазмұны туралы алдын ала ойланып көріңіз . | стр. 14 стр. 15 | ||||||
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? | Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | ||||||
Тапсырмаларды уақытымен орындап отырған оқушыларға қосымша тапсырма беріледі. (карточка 5). Дифференциация - жұмыс жасау кезінде белсенді оқушы көмек көрсете алады | Бағалау сабақ барысында қаралады,оқушыға да оқытушыға да ( өз-өзін бағалау,өзара бағалау). | Белсенді қызмет түрлері – сыныптастарының мәліметтерін құру ккезінде(ішкі және сыртқы шеңбер). | ||||||
Сабақ бойынша рефлексия Оқу мақсаты/шынайы оқыту мақсаты? Барлық оқушылар ЦО жете білді ме? Егер жетпесе,онда неге? Дифференциация сабақ барысында дұрыс өтті ме? Сабақ кезеңдері нақты бола білді ма? Сабақ жоспарында жаңылу болды ма? | ||||||||
Жалпы бағалау Қай екі аспектілі сабақ жақсы өтті (білім берумен оқытуды ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсарту үшін не себеп бола алатын еді(білім берумен оқытуды ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сыныптың жетістіктерінен нені анықтадым/оқушылардың жеке қиындықтарын,алдағы сабақтарда не нәрсеге көңіл бөлу керектігін? | ||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру