Қисықсызықты трапеция және оның ауданы. Анықталған интеграл. Алгебра, 11 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 11.4ААлғашқы функция және интеграл | Мектеп | ||||
Күні | Мұғалімнің аты- тегі: | ||||
Сынып: 11 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||
Сабақ тақырыбы | Қисықсызықты трапеция және оның ауданы. Анықталған интеграл. | ||||
Сабақ түрі | Жаңа тақырып | ||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 11.4.1.6 - қисықсызықты трапецияның анықтамасын білу және оның ауданын табу үшін Ньютон – Лейбниц формуласын қолдану | ||||
Сабақ мақсаттары | Қисықсызықты трапецияның ауданын табу үшін Ньютон-Лейбниц формуласымен танысу; қисықсызықты трапецияның ауданын табу үшін Ньютон-Лейбниц формуласын қолдану дағдысын қалыптастыру. | ||||
Бағалау крийтерилері | - Оқушылар: - Ньютон–Лейбниц формуласын біледі - Ньютон–Лейбниц формуласын қолданып қисықсызықты трапецияның ауданын, әртүрлі полиномиалды функциялардың анықталған интегралын таба алады | ||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар:
- анықталмаған интегралды табу үшін алғашқы функцияның ... қасиетін қолданамыз; - берілген анықталмаған интегралды ... әдісімен табуға болады; | ||||
Құндылықтарды дарыту | Ұжымдылыққа, жұппен жұмыс жасай білуге, тақырыптың өмірмен байланысын көрсету, тәрбиелеу. | ||||
Пәнаралық байланыс | Ағылшын тілі | ||||
АКТ қолдану дағдылары | Презентациямен жұмыс жасау дағдыларын қалыптастыру | ||||
Бастапқы білім | Тригонометриялық және кері тригонометриялық функциялардың туындысын білу;функциялар мен сызбаларды зерттеу үшін туынды қолдану. | ||||
Сабақ барысы | |||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Дереккөздер | |||
Сабақтың басы 5 мин | 1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбын, мақсатын 3. Сабақтың бағалау критерийлерін талқылау 4. Үй жұмысын тексеру | ||||
Сабақтың ортасы 10 мин 10 мин 12 мин | 5.Жаңа тақырып Ньютон-Лейбниц формуласы және оның қорытып шығару жолымен танысу. Видеотүсіндірумен танысу Слайд 3-4 6. Жаңа тақырыпты бекіту. Тапсырмаларды шешуде фронтальды жұмыс жасай отырып, қисық трапецияның ауданын табу үшін Ньютон-Лейбниц формуласын қолдану дағдыларын қалыптастыру. Слайд 6-7 Қосымша 1 Деңгейлік тапсырмаларды шешуде жұппен жұмыс жасай отырып, қисық трапецияның ауданын табу үшін Ньютон-Лейбниц формуласын қолдану дағдыларын қалыптастыру. Слайд 8-10 Қосымша 1 | https://tendey.kz/an/integral_definition/ Cambridge International AS and A Level Mathematics Pure Mathematics 1 | |||
Сабақтың соңы 3 мин | 7. Рефлексия. Мен білдім… Мен үйрендім… Маған ұнады… Мен қиналдым… 8. Үй жұмысын беру. Сабақта шығарылған есептерге ұқсас тапсырмалар беріледі. Қосымша 1 | ||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | |||||
Жалпы баға 1:Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 2:Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 3:Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет | |||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру