Қисықсызықты трапеция және оның ауданы. Анықталған интеграл. Алгебра, 11 сынып, сабақ жоспары.
«Келісілді» | ӘБ жетекшісі | ||||||||||||||
Математика пәні бойынша ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ | |||||||||||||||
Бөлім: 10-11-сыныптардағы алгебра және анализ бастамалары курсын қайталау | Мектеп: Мұғалім: | ||||||||||||||
Мерзімі | Сынып 11 | ||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Қисықсызықты трапеция және оның ауданы. Анықталған интеграл. | ||||||||||||||
Оқу мақсаттары | 11.4.1.6 - қисықсызықты трапецияның анықтамасын білу және оның ауданын табу үшін Ньютон – Лейбниц формуласын қолдану; | ||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| ||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Қисық сызықты трапецияның ауданын табу үшін Ньютон-Лейбниц формуласын қолдану | ||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар:
- интегралдың жуықталған мәнін бағалауын түсіндіреді. Бөлім бойынша лексика мен терминология
- анықталған интеграл;
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер - анықталмаған интегралды табу үшін алғашқы функцияның қасиетін қолданамыз … - берілген анықталмаған интегралды … әдісімен табуға болады. - Қисық сызықты трапецияның ауданын табу үшін … | ||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Физика. Тригонометрия. Экономика. | ||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Жаңа білімді меңгеру мақсатында «Геогебра» бағдарламасында жұмыс жасау дағдысын дамыту | ||||||||||||||
Алдыңғы білім | Анықталмаған, анықталған интегралдар | ||||||||||||||
Сабақтың барысы | |||||||||||||||
Жоспарланған сабақ кезеңі | Сабақтағы жоспарланған іс-шаралар | Ресурстар | |||||||||||||
Сабақтың басы 4-минут | Сабақтың басын ұйымдастыру. Оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылар назарын аудару. Үй тапсырмасын талдау. Ауызша сұрақтар:
Осы сұрақтарға жауап беру арқылы сабақтың тақырыбын, бағалау критерийлерін анықтау. | Түсінуге және қолдануға арналған сұрақтар. | |||||||||||||
Сабақтың негізгі бөлімі 8-минут Тәжірибелік жұмыс 20 минут (5*3 минут + 5 минут бағалау) + 5 минут бірігіп талқылау | І. Жеке жұмыс 3-мин Оқушылар жеке өздерінің дәптерлеріне жауап жазады. Жауаптары арқылы өзін-өзі бағалайды және сыныпта ауызша талқылайды Штрихталған фигуралардың қайсысы қисық сызықты трапеция болады? Үзіліссіз y=f (x) функциясының графигімен, абцисса осімен және х = а, х = b түзулерімен шектелген жазық фигура қисық сызықты трапеция деп аталады. Тәжірибелік сабаққа дайындық. 5-минут Оқушылар презентацияға қарап, негізгі қорытындыларды жасайды
6-7 слайдтағы фигуралардың ауданын табу жолын оқушылар сыныппен ауызша талқылайды.
Оқытушы жағдайды бақылап, уақытысында кері байланыс береді. ІІ. Жұптық жұмыс 20-минут Оқытушы оқушыларды жұптарға бөледі. Орындау уақыты - 15 минут Жұптық жұмыстың ережесі:
Тапсырманы орындап болған соң дайын жауаптармен сыныппен талқылайды. Әрбір жұп жұптық жұмыстың нәтижесін өзара бағалап, тексереді. Жұптық жұмыс орындалу барысында кері байланыс беріледі. | Презентация 1 Презентация 2 Түсінуге арналған сұрақтар. Оқушының жеке жұмыс парағы | |||||||||||||
Конец урока Үй тапсырмасы 1-минут | Үй тапсырмасы: 1 тапсырма. Дайын сызбаларды пайдаланып, штрихталған бөліктің ауданын табыңыз. 2 тапсырма. Фигураның ауданын табыңыз: y = 2 cosх, y=0, | Түсінуге және қолдануға арналған сұрақтар. Оқушының жеке жұмыс парағы | |||||||||||||
Рефлексия 2 минуты | Оқушылар үшін рефлексия сұрақтары: Не білдім? Неге үйрендім? Не түсініксіз болды? Нені жақсартуым керек?
Оқушылар бағалау критерийлері бойынша өздерінің және сыныптастарының жұмыстарын бағалайды. | Түсінуге және қолдануға арналған сұрақтар. | |||||||||||||
Саралау | Бағалау | ҚТ және денсаулық | |
Дифференциацияның күрделендіру қағидасы бойынша деңгейлік тапсырмалар орындайды. Сабақ барысында өздеріне сенімсіз оқушылар анағұрлым өздеріне сенімді оқушылармен топта жұмыс істеу барысында, есепті шешу және талқылау жолдарын бақылап, үйренеді. | Оқушылардың тақырыпты меңгергенін және мақсатты жеткілікті немесе жеткіліксіз түсінгенін қадағалау үшін, сабақ барысында әрбір оқушының қасына жеке-жеке барып қажет еткен жағдайда көмек көрсетіледі. Жеке жұмыста өзін-өзі бағалау. Топтардың басқа топтарды бағалауы | Белсенді қызмет түрлері ҚТ бойынша нұсқаулық. Сынып бөлмесі сабақтан бұрын желдетілген. Сыныптағы орындық парталар түзу тур. Сыныптың іші жарық және сол жақтан түсуде. Сынып бөлмесі алғашқы дәрігерлік көмек қобдишасымен жабдықталған. | |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | ||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | |||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру