Роза Мұқанова «Мәңгілік бала бейне». Қазақ әдебиеті, 8 сынып, сабақ жоспары. 3-сабақ.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Мектеп: ІV Қиял мен шындық Уақыты: мұғалімнің аты-жөні: Сыныбы: 8 қатысқаны: қатыспағаны: | |
Сабақтың тақырыбы: | Роза Мұқанова «Мәңгілік бала бейне» әңгімесі |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 8.2.1.1 композицияны тұтастан-бөлшекке, бөлшектен-тұтасқа қарай талдау; |
Сабақ мақсаты | әңгіме композициясын талдау, жеке бөлім-бөлшектерін ажыратып әрі бөлшекті бүтінмен ұштастыра қарастыру. |
Бағалау критерийі | әңгіме композициясын тұтастан-бөлшекке, бөлшектен- тұтасқа қарай талдай алады. |
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: әңгіме композициясына талдау жасау жолдарын меңгереді. Пән ерекшелігіне сай лексика мен терминология: мәңгілік бала бейне, Ай, сырласу, Ләйләнің арманы, композиция т.б. Диалог пен жазылым үшін қажетті тіркестер: менің ойымша ..., менің байқауымша ..., әңгіме композициясына cай ..., мен ... ойлаймын т.б. |
Құндылықтарды дарыту | Сабақ мазмұны арқылы топта жұмыс жасау, жауапкершілік және өзін-өзі, өзгені бағалай білу құндылықтары оқушы бойына сіңіріледі. |
Пәнаралық байланыс | Экология пәнімен байланыс. Семей ядролық полигонындағы сынақтардың қоршаған ортаға әсері. |
Алдыңғы білім | «Мәңгілік бала бейне» әңгімесі үзінділерімен жұмыс жасады, өз көзқарастарын дәлелдеу мақсатында оларды орынды қолданды. |
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекеттер | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 0-3 4-8 9-10 | Сынып оқушылары 6 адамнан тұратын топтарға бірігеді. 1.Өтілген тақырып пен жаңа сабақты байланыстыру үшін оқушылар «журналистік сұрақтарға» жауап іздейді. Кім? Не? Қайда? Қашан? Қалай? Неліктен? 2. Сабақ тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлері таныстырылады. | МД слайд 1-таратпа | |||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 11-15 16-25 26-30 31-35 | 3. Т. «Блумның кубигі» әдісі бойынша тапсырмалар беру. 1-айналым:
2-айналым:
4. Топ жауаптарын тыңдау, өзара бағалау. 5. Оқушылар «Әңгімедегі Ләйлә тағдырына жауапты кім?» деген сұраққа бірлесіп жауап береді. Қабілеті жоғары оқушылар жоғары деңгейлі сұрақтарға жауап іздесе, қабілеті төмендеу оқушылар «ата, түсіндір» деңгейіндегі сұрақтарға жауап береді. Дескриптор
6. Мұғалімнің кері байланысы: «Екі жұлдыз, бір тілек». | кубик 2-таратпа 3-таратпа | |||||||||||||||||||||||||
Сабақтың аяғы 36-40 | 7. Рефлексия. «Борт журналымен» жұмыс. Әр оқушы жеке-жеке жұмыс жасайды, үйрену нәтижелерін сараптап ой елегінен өткізеді. Бірнеше оқушының жауабы тыңдалады.
| 4-таратпа | |||||||||||||||||||||||||
Дифференциация Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Денсаулық және техникалық қауіпсіздікті сақтау | |||||||||||||||||||||||||
Дифференциацияны берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, оқу материалдарын таңдау және ресурстармен жұмыс жасауда оқушының жеке қабілетін ескеріп, қолдау көрсету, бөлінетін уақыт, қолданылатын дереккөздер арқылы жүзеге асыруға болады. Дифференциация сабақтың кез келген бөлімінде қолданылады. | Бұл бөлімді оқушылардың сабақ барысында алған білімдерін бағалау үшін қолданылатын әдіс-тәсілдеріңізді жазу үшін пайдаланыңыз. | Денсаулықты сақтау технологиялары. Белсенді әдіс-тәсілдер мен сергіту жаттығулары. |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?