Гармоникалық тербелістердің теңдеулері мен графиктеріне есептер шығару. Физика, 11 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Механикалық тербелістер. | Мектеп: | |||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||||||||
Сынып: | Сабаққа қатыстқан оқушылар саны: Қатыспаған оқушылар саны: | |||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Гармоникалық тербелістердің теңдеулері мен графиктеріне есептер шығару | |||||||||||||||||
Берілген сабақта қол жеткізілетін оқыту мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме) | 11.4.1.1 –гармоникалық тербелістерді (х(t), v(t), a(t)) эксперимент арқылы, аналитикалық және графикалық зерттеу. | |||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары: | - Гармоникалық тербелістерді анықтау - Есептерді шешу үшін гармоникалық тербелістер теңдеуін қолдану - Гармоникалық тербелістер кестесін құру | |||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Оқушы
| |||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Пәндік лексика және терминология Тербелістер, кезең, амплитудалар, фазалардың әртүрлілігі, ығысу, жылдамдық, үдеу, период, жиілік, күш, жағдай, қарапайым гармоникалық тербелістер. | |||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Жұптық жұмыс кезіндегі өзара көмек, академиялық шындық. Бақылау және өзін бақылауды дамыту; Пәнге деген тұлғалық-мағыналық қатынасты орнату. | |||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Математика (туындылар, графиктер)) | |||||||||||||||||
ИКТ қолдану дағдылары | ||||||||||||||||||
Алғашқы білім | Физика 9 сынып-Тербелмелі қозғалыс. Тербеліс түрлері | |||||||||||||||||
Сабақтың барысы | ||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған қызметі | Ресурстар | ||||||||||||||||
Сабақтың басы 1-6 мин | Ұйымдастыру бөлімі. Сабақтың басында: - оқушылардың назарын шоғырландыру; - оқушылармен бірге сабақтың мақсатын/ОМ анықтау; - оқушылардың «жақын арадағы даму аймағын» анықтау, сабақтың соңындағы нәтижені болжау. Мұғалім оқушыларға 9-сынып бойынша өткен материалдардан сұрақ қояды Период дегеніміз не? Жиілік... Амплитуда... Гармоникалық тербеліс... | Презентация, слайдтар:1-2 | ||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 7-15 мин 16-35 мин
| Мұғалім өткен тақырып бойынша қайталау жүргізеді. Есептер шығару. Дескрипторлар:
| Презентация, слайдтар:3-14 Қосымша 1. | ||||||||||||||||
Сабақтың соңы 36-40 мин | Сабақтың соңында оқушылар рефлексия жасайды: Жетістік баспалдағы | Презентация: 15-слайд. | ||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жос-парлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың мате-риалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіп-сіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||||||
құралдармен жұмыс істеу Тапсырмаларды шешу кезінде мұғалім жеке кеңес береді. Кейбір оқушылар тапсырмаларды оза орындайды | Өзара бағалау, мұғалімнің мадақтауы | Физика кабинетінде қауіпсіздік техника мен тәртіп сақтау ережелері ескеру | ||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | ||||||||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстан пойыздарында үй жануарларын тасымалдау ережелері
» Қазақстандықтар шетелге шығуға жылына қанша жұмсайды?
» Су тасқынынан зардап шеккендерге қосымша тағы 553 мың теңге төленеді