Бір бүтіннен бөлшекті азайту. Математика, 4 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Бөлімі: Бөлшектер және пайыз № сабақ. Бір бүтіннен бөлшекті азайту | Мектеп: | ||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Жанғабылова Кенжекүл Ғаниқызы | ||||||
Сынып: | Қатысқандар саны: | Қатыспаған оқушылар: | |||||
Тақырыбы: | Бір бүтіннен бөлшекті азайту | ||||||
Оқу мақсаты: | 4.1.2.14 аралас санды бұрыс бөлшекке және бұрыс бөлшекті аралас санға айналдыру; | ||||||
Бағалау критерийлері | Аралас санды бұрыс бөлшекке, бұрыс бөлшекті аралас санға айналдырады | ||||||
Ғылыми тіл |
| ||||||
Құндылықтар | Өзіне өзі құрмет, өмір бойы білім алу | ||||||
Пәнаралық байланыс | жаратылыстану | ||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интербелсенді тақта | ||||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Аралас санды бұрыс бөлшекке, бұрыс бөлшекті аралас санға айналдыра алады. | ||||||
Сабақ барысы | |||||||
Жоспарланған уақыт | Оқушылардың жоспарланған іс-әрекеті | Ресурстар | |||||
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы | Өткенді қайталау Сурет бойынша аралас санды жаз. Тапсырманы оқушылар жеке орындайды. Оқушыларға сурет бойынша дәптерлеріне аралас санды жазып, өзара тексерту.
3 3 2. Сабаққа кіріспе тапсырма. Тапсырма тақырыпқа кіріспе ретінде беріледі. Алдымен оқушылар фигураның неше бөлікке бөлінгенін атайды. Одан кейін аралас санды атап, оның нешеуі боялғанын, нешеуі боялмағанын анықтайды. Боялмағынын анықтап, шаршыны бір бүтін деп алып, суретке бөлшек арқылы өрнек құрастырту.
Суреттегі шаршы неше тең бөлікке бөлінген? Оның нешеуі боялған? Боялмағаны нешеу? Шаршыны бір бүтін деп алып, суретке бөлшек арқылы өрнек құрастыр. Жауабы: 3. Есепте Тапсырманы топпен орындайды. Оқушылар тапсырманы А4 парақ қағазына шығарады. Тапсырманы орындамас бұрын есепті талдау. - Бірінші суретте бүтін саннан неше бөлікті азайту керек? - Бүтін санды қандай бөлшекпен алмастырамыз? Суреттің көмегімен есептеп шығар. Жауабы: Шығарып көр: а) Тапсырманы жеке орындайды. Парталас көршімен өзара бағалайды. ә) Тапсырманы жұпта орындайды. Өзара топтарды бағалау жүргізіледі. Жауабы: Орындап көр.Бұл тапсырмада оқушылар осыдан бұрын үйренген математикалық дағдыларын қолданады. Тапсырманы топпен орындайды. бос торкөздерді толықтырады. Тапсырманың жауабын аралас сан түрінде көрсету. Жауабы: Ойлан тап. Тапсырманы топқа беру. Берілген бөлшектерден қосындысы 1-ге тең болатындарын теріп жазады. Жауабы: а) ә) б) в) | Бөлу алгоритмі жазылған кеспеқағаздар №4 слайд №5 слайд №6 слайд №7 слайд №8 слайд №9 слайд №10 слайд | |||||
Кері байланыс | Сабақтың соңында «Рефлексивті нысананы» қол- данып рефлексия жасаңыз. Оқушылар өздері таңдап алған нысананы 5 балдық жүйемен сабақта қаншалықты белсенді болғандарын, көңіл-күйлерін және сабақтың қаншалықты түсінікті және қызықты болғанын анықтайды. | №11 слайд |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?