Интерьер элементі ретінде безендіру, сондай-ақ өсімдіктер. Көркем еңбек (ұлдар), 5 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Үй мәдениеті

Мектеп: Атырау қаласы Химия-биология бағытындағы Назарбаев зияткерлік мектебі.

Күні: 1 апта

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 5

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Интерьер элементі ретінде безендіру, сондай-ақ өсімдіктер

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.2.5.6

Қол құралдарын пайдалану арқылы ақауларды жою бойынша қарапайым жөндеу мен интерьерді ұйымдастыру бойынша тәжірибелік жұмыстар орындау.

5.1.5.1

Өзінің және өзгенің (суретшілер, қолөнершілер, дизайнерлер) тәжірибесіне сүйене отырып және композицияның негізгі заңдылықтарын ескеріп, қарапайым нысандардың дизайнын дайындау бойынша тапсырмаларды орындау.

 Сабақ мақсаттары

  • Интерьер ұғымын түсіну;
  • Интерьерде жиһаздарды орналастыру, интерьер жоспары;

 Жетістік критерийлері

  • «Тұрғын үй макеті», «Балалар бөлмесінің интерьері», «Интерьер» талқылайды;
  • Әрбір ас бөлменің, қонақ, жатын, балалар бөлменің интерьерін танысады.

 Тілдік мақсаттар

 

 Пәндік терминология

 Интерьерді әрлеуге керек құрал- жабдықтарды танып білу.

 Тілдік мақсатқа байланысты талқылауға арналған сұрақтар:

  • Интерьер дегеніміз не?
  • Сіздің ойыңызша неге интерьерді мейрам күндері әшекейлейді?

 Құндылықтарды дарыту

 

 

Құндылықтарды дарыту сабақта суретшілір шығармаларын зерттеу арқылы жүзеге асады.

 Пәнаралық байланыстар

Тарих, дизайн.

 АКТ қолдану дағдылары

Ұлттық және өзге елдегі интерьер стильдерің танып білу үшін ғаламтор қолдану.

Бастапқы білім

Бұл бөлімде оқушылар өсімдік әлемі және олардың адам өміріндегі маңыздылығы туралы білімдері мен ой-өрістерін кеңейтеді. Құралдар мен материалдар қолдануды бақылай отырып, өздерінің электр энергиясы көздері туралы шығармашылық жұмыстарын жасау үшін, алғашқы ойларын зерттейді. Құралдар мен жұмыс жасау кезінде техника қауіпсіздік ережелері мен санитарлық-гигиеналық нормаларды біледі. Өздігімен алған ақпаратарды өңдеуді, ойланып-толғануды, сараптауды біледі.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

Сабақ басында:

  • Оқушылармен амандасу/ тексеріс жүргізу/ оқушылардың зейінін шоғырландыру.
  • Оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын/ оқу мақсаттарына көз жүгірту.

Сабақтың ортасы

10 мин

15 мин

10 мин

Интерьерді безендіру әдістері

Балалардан интерьер дегеннің не екендігін және өз сөзімен «интерьер» түсінігіне анықтама беруін сұрау.

  • Интерьер дегеніміз не?
  • Неден тұрады?
  • Сіздің үйіңізде қандай интерьер?
  • Мейрам күні қандай интерьер?

«Тұрғын үй макеті», «Балалар бөлмесінің интерьері», «Интерьер» таныстырылымын талқылай отырып көрсету.

Практикалық жұмыс

Оқушыларға А4 сызба қағазымен таныстырып, «интерьер жоспары», «жоғарғы көрініс», «масштаб», орындықтар, диван, стол, ас үй плитасы, жуғыш және т.б. шартты белгілерін көрсету.

Оқушылар топта интерьер жоспарын даярлайды. Әрбір топқа әртүрлі тапсырмалар ұсынуға болады, мысалы; қонақ бөлмені, балар бөлмесі, ас бөлмесін және т.б. безендіру.

Интерьер көрінісі.

Бөлме, пәтер және т.б. жоспарлары

Нобайға арналған альбомдар.

Тұрғын үй макеті :

http://infourok.ru/material.html?mid=58386

Балалар бөлмесінің интерьері: http://www.myshared.ru/slide/351797/

Интерьер:

http://infourok.ru/urok-po-tehnologii-interer-klass-606763.html

Сабақтың соңы

5 мин

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

- нені білдім, нені үйрендім

- нені толық түсінбедім

- немен жұмысты жалғастыру қажет

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Қабілеті жоғары оқушылар

Интерьердің түр-түрлерін қарастырып келу. Қабілеттерін ескере отырып оларға үй тапсырмасына қоса, өзгеде қазақ елінің авторлардың суреттерін қарастыру. А 4 парағына акварель, гуашьпен немесе пастельмен өз қалауындағы техникасымен суретін салуға болады.

Оқушылардың жұмыстарын тексеріп, сабақ барысын түсінгенін білу үшін бірнеше сұрақтар қойып, тексеріп, бағалау. Қосымша жұмыстары болса оныда ескеру. Сабақ барысында өнер бағытындағы жаңалықтармен бөлісу.

Оқушылар кейбір материалдарды кесу үшін өткір жүзді кескіш пайдаланатындықтан еңбек тазалығы мен қауіпсіздік ережелерін есте сала кету керек. Нойтбуктың қасына су бар ыдысты қоймау керек.



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Су тасқынынан зардап шеккендерге қосымша тағы 553 мың теңге төленеді
» Елімізде TikTok желісі бұғатталуы мүмкін бе?
» Елімізде су тасқынынан зардап шеккендердің қандай мүліктеріне өтемақы төленеді?
Пікір жазу