Есеп шығару. Химия, 11 сынып, сабақ жоспары.


Мектеп:

Мұғалім:

Химия пәні бойынша ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ

Күні:

Сынып 10

Бөлім 11.1B Көмірсутектер және олардың көздері

Сабақтың тақырыбы

Есеп шығару

Оқу мақсаттары

11.4.2.15 берілген жану өнімдері бойынша заттардың молекулалық формулаларын анықтау;

 Сабақтың мақсаты

Берілген жану өнімдері бойынша заттардың молекулалық формулаларын анықтау;

Бағалау критерийлері

Берілген жану өнімдері бойынша заттардың молекулалық формулаларын анықтау;

Құндылықтар

  • Жұптық жұмыс орындау арқылы ынтымақтастықты дамыту
  • Сын тұрғысынан ойлауды дамыту
  • Өздігінен білім алуға ықпал ету

 Тілдік мақсаттар

Пәнге тән лексика және терминология:

Алкандар, қаныққан көмірсуектер, қанықпаған көмірсутектер, циклоалкандар, жану өнімдері, гомологтық қатар, дегидрену.

Пәндік лексика және терминология

Циклоалкандардың толық жану өнімдері … болып табылады.

Толық емес жану кезінде … түзіледі.

Көмірсутектерің молекулалық формуласын табу үшін ….

Дегидрлену өнімдері .... .. болып табылады. Кейбір циклоалкандарды алуда алкандардың галогентуындыларын ... ... қосып қыздыру арқылы алады.

 Алдыңғы білім

9.4А Органикалық химияға кіріспе

9.4В Көмірсутектер. Отын

Сабақ барысы

Жоспарланған сабақ кезеңі

(Әр кезеңнің уақытын көрсету)

Сабақтағы жоспарланған іс-шаралар

Ресурстар

Қайталау

1-10 минут

Сәлемдесу. Сыныпта жағымды атмосфера орнату.

Оқушыларды түгелдеу.

Оқушылар зейінін сабаққа аудару.

Оқушыларға сабақ тақырыбы ұсынылады, оқушылар сабақ тақырыбына сай мақсаттар мен бағалау критерийлерін болжайды.

Көмірсутектердің жану өнімдерін атайды;

Пропанның толық және толық емес жану реакцияларын жазуды ұсыну;

Есеп шығату:

Октанды (бензиннің негізгі құрам бөлігін) жағу бензинді жағудың жақсы моделі бола алады: 2 моль октан жанған кезде қанша жылу бөлінеді?

Жауабы 2 моль октан жанған кезде 10900 кДж жылу түзіледі.

Перезентация

Презентация

Қосымша 1

Жаңа сабақты меңгерту

10- 20 минут

20- 30 минут

30-38 минут

Оқушыларға жану өнімдерінің массасы (көлемі) бойынша заттың молекулалық формуласын табуға сан есептерін шығару алгоритмін ұсыну

Оқушылардың жұпта тақтада есеп шығаруы

Бірін бірі сағат тіліне сай тексереді қажет болса, түсінбеген жағдайда сұрақтар қойылады.

Мұғалімнің кері байланысы

Оқушылардың жеке есеп шығаруы

Мақсаттарға оралу

Сабақтың қорытындысы

Рефлексия

38-39 мин

Оқушылардың кері байланысы: Сөйлемді аяқтаңыз

1.Мен көмірсутектердің әртүрлі жағдайларда жану өнімдерін білемін, оларға .................................................................жатады.

2. Түзілген заттардың массасы (көлемі) арқылы белгісіз заттың ........................................................................ анықтай аламын.

3.Зат мөлшерін есептеуде мына формула .....................қолданылады.

Үй тапсырмасы

39-40 минут

Қайталау

Есептерді шығарып келу

Қосымша 2

Сабақ бойынша рефлексия

Сабаққа рефлексия жасау кезінде берілген сұрақтарға жауап беруге тырысыңыз. Сұрақтың құрылымын жабасаңыз болады.

  • Оқушылардың барлығы оқу мақсатына жетті ме? Жетпесе, неліктен?
  • Қолданылған дифференциация сабақтың мақсатына жетуге қалай ықпал етті?
  • Сабақ кезеңдері уақытқа сай жүзеге асты ма?
  • Сабақ жоспарында қандай ауытқулар болды? Неліктен?
  • Сабақты жақсартуда не ықпал етер еді (оқыту мен оқу туралы ойланыңыз)?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу