14 (IV) тобының элементтері. Химия, 11 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 11.3B элементтері 14-топ (IV) | Мектеп: Орал қ. ФМБ НЗМ | |||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Жанахметов А.С. | |||||||||||||
Сынып: 11 |
| |||||||||||||
Сабақ тақырыбы | 14 (IV) тобының элементтері | |||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 11.2.1.3 тотығу күйлері (+2) және (+4) бар 14 (IV) топтағы элементтер оксидтерінің қасиеттерін түсіндіріңіз; 11.2.1.4 14 (IV) топ элементтерінің сулы ерітінділерде (+2) және (+4) тотығу күйіндегі қосылыстарының салыстырмалы тұрақтылығын болжау; | |||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Оқушылар:
| |||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| |||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Тіл үйренудің мақсаты Оқушылар орындай алады: сипаттардағы тенденцияларды жұпта талқылаңыз, содан кейін ақпаратты жазбаша кестеде жинақтай аласыз (сөйлеу, тыңдау және жазу дағдылары) Тақырыптық лексика мен терминология металл, металл емес, жартылай металл инертті жұп эффектісі, иондық, ковалентті, гидролиз, тетраэдрлік, өте ауыр, (металл емес), (электрлік және жылу) өткізгіштік, тенденция, тенденция, қасиет Диалог пен жазуға арналған пайдалы сөз тіркестері: Металлға тән емес қасиеттер - бұл ... Жартылай металл - бұл ... Элементтердің металл сипаты… Xxx молекуласының формасы xxx, өйткені xxx Инертті жұп эффектінің себебі ... | |||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Өмір бойы оқу, жауапкершілік, бір-біріне құрмет, ашықтық | |||||||||||||
Бастапқы білім | 11.1А Атом құрылысы 11.1С байланыс 11.1D периодтылық | |||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||
Сабақтың басы 1-3 |
Оқушылармен амандасу, түгелдеу. Тапсырма сипаттамасы: Сабақтың тақырыбымен, сабақтың мақсатымен таныстыру
| Қосымша 1 | ||||||||||||
Сабақтың ортасы 3-15 15-37 37-40 40-60 60-75 | (I, W) Оқуға дейінгі әрекет: Мақсаты: тақырыпқа байланысты жаңа негізгі терминдерді табу Студенттің іс-әрекеті: Acaster A-level химиялық оқулықтан Hand-out 1 1 нұсқасын оқып, жаңа негізгі терминдерді тауып, бөліп алыңыз, олармен флешкарталар жасаңыз, сосын сөздің мағынасын талқылаңыз. бағалау критерийлері: - кем дегенде жаңа 3 негізгі терминді тауып, флэш-карта жасаңыз - талқылау кезінде кем дегенде 5 негізгі терминді түсіндіріңіз Бағалау: өзін-өзі бағалау Мақсаты: 14-топтың оксидтері мен олардың қасиеттерін зерттеу Студенттің әрекеті: жұппен «14-топтың оксидтері» сілтемесін оқып, 2-ін таратып, карточкадағы сұрақтарға жауап беріңіз, сосын жауаптарыңызды сыныпқа беріңіз. Содан кейін флип-диаграммада паук-диаграмманы жасаңыз Мұғалімнің іс-әрекеті: Оқушыларды бірнеше топқа бөліп, сұрақтарды топтарға бөліңіз б критерийлері: - карточкадағы сұрақтарға 14-топтың оксидтері туралы жұппен жауап беріңіз 14 тобының оксидтерінің физикалық қасиеттерін сипаттаңыз 14-топтағы оксидтердің химиялық қасиеттерін сипаттаңыз - өрмекші диаграммасын флипчартта жасаңыз Бағалау: топтық бағалау WWW (жақсы болды) EBI (тіпті жақсы) MRI (менің жауабым) (I) Рефлексия Мақсаты: сабақты қорытындылау Сипаттама: сабақтың мақсатына оралу және сабаққа қорытынды жасау (G) Тотығу күйінің тенденциясы Сипаттама: 1. Оқушылар электронды құрылымдар тұрғысынан +4 және +2 тотығу жағдайларының салыстырмалы тұрақтылығын ескеруі керек 2. Сұрақтарға жауап беріңіз және жауаптарын талқылаңыз Мақсаты: - +2 және +4 тотығу күйлерінің оксидтерінің қасиеттерін біліп, түсіндіре білу; Мұғалімнің әрекеті: 1) оқушыларды 3 топқа бөліп, оларды бір сұрақ бойынша беріңіз (мысал: 1 (a, b, c, т.б)) 2) студенттерде түсініспеушілік болған жағдайда көмектесу Студенттің әрекеті: 1) тотығу күйі бар +4 және +2 қосылыстардың электрондық конфигурациясын жазып, салыстырыңыз 2) сұрақтарға жауап беру б критерийлері: +4 және +2 тотығу күйі бар қосылыстардың электрондық конфигурациясын жазып, салыстырыңыз - Химиялық реакцияларды жазып, оларды басқа сыныптастарына түсіндіріңіз Бағалау: топ - бағалау (I) Бағалау Мақсаты: оқушылардың ЖО-ны қалай түсінгендерін бағалау Сипаттама: студенттер сұрақтарға жеке-жеке жауап береді, содан кейін бір-бірін тексереді б критерийлері: - тұрақты оксидті анықтаңыз - химиялық қасиеттерін түсіндіріңіз Бағалау: бағалау | Hand-out 1 https://www.chemguide.co.uk/inorganic/group4/oxides.html#top Hand-out 2, flipchart, markers Hand-out 3 Hand-out 4 | ||||||||||||
Сабақтың соңы 75-80 | Рефлексия Сөйлемдерді аяқтау: Бүгінгі сабақта мен: -үйрендім…… -қызық болды…… -қиын болды…… -менің ойым…… Мақсаты: оқушылардың түсінгенін бағалау және келесі сабаққа неге көңіл аудару керектігін анықтау Кері байланыс: Оқушы - мұғалім. | |||||||||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||
Жұмыс бойынша бағалау критерилері арқылы бағаланады | ||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/ оқу мақсаттары дұрыс қойылғанба? Оқушылардың барлығы ОМ қолжеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілдіме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталдыма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| |||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқытутуралыда, оқутуралыдаойланыңыз)? Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?