«Жану өнімдері бойынша заттардың формулаларын анықтау» тақырыбына есептер шығару. Химия, 10 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 10.2A Органикалықхимияға кіріспе | Мектеп: | |||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||||||||||
Сынып: 10 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | «Жану өнімдері бойынша заттардың формулаларын анықтау» тақырыбына есептер шығару | |||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.4.2.8 алкандардың жану өнімдерінжәне қоршаған ортаға экологиялық салдарын бағалау 10.4.2.9 берілген жану өнімдері бойынша заттың молекулалық формуласын анықтау | |||||||||||||||||||
Сабақмақсаттары |
| |||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар алкандардың қолданылу мақсаттарын түсіндіреді | |||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту
| Оқушылар бір-біріне қолдау жасауы, бірін-бірі тыңдау ынтымақтастығы арқылы жүзеге асады. Құндылықтардыдарыту нақыл сөздер айту арқылы/көмегіменжүзегеасады, ой қозғаужүргізіледі. | |||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Алкандардың жану өнімдерінің экологиямен байланыстыру. Жану өнімдері бойынша есептеулерде математикамен алгоритмді байланыстыру | |||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Презентация ppt | |||||||||||||||||||
Бастапқы білім | 9.4AОрганикалықхимияғакіріспе 9.4ВКөмірсутектер. Отын. | |||||||||||||||||||
Сабақбарысы | ||||||||||||||||||||
Сабақтыңкезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||||||
Сабақтың басы 10 минут | І. Өткенді пысықтау (Б)Оқушылардың «Алкандардың қолданылуы мен табиғи отынның жану өнімдерінің қоршаған ортаға әсері» тақырыбында өздері жасаған жасаған постеріне өзара бағалау жүргізеді. Әрбір топ өткен сабақта жасаған постерлеріне таныстырылым жасайды Мұғалім оқушылар жауаптарында қателіктер болып жатса, қажетті түзетулерді енгізеді | постерлер | ||||||||||||||||||
3 минут 7 минут 5 минут 6 минут 6 минут | І. Жаңа сабақты оқып үйрену Мұғалім сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. (Ж)Оқушыларға бірнеше алканның жану реакцияларын жазып теңестіруін сұраңыз. (Б)Оқушылар жұмыстарымен алмасып, бірін-бірі бағалайды. (М)Оқушылармен жану өнімдері бойынша заттардың молекулалықформулаларын табуға 1 және 3 мысалды шығаруалгоритмін талқылау. (Жж)Оқушылар жану өнімдері бойынша қосымша 3-тегі алгоритмдерді қолданып көмірсутек формуласын табуға есептеулер жүргізеді. Дифференциация:Егер кейбір оқушыға көмек қажет болса алгоритмді қолдануды ұсыныңыз. (Б) Мұғалімнің кері байланысы (Ж)(Б) Қалыптастырушы бағалау. Берілген есептер жинағынан бір есепті оқушы жеке шығарады . | Қосымша 2 Қосымша 3 Қосымша 3 ҚБ парағы | ||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 3 минут | Жетістік критерийлері бойынша оқушылардың өзара бағалау жүргізуін сұрау Оқушылар орындалған тапсырма бойынша кері байланыс жасау. | |||||||||||||||||||
Саралау –оқушыларғақалайкөбірекқолдаукөрсетудіжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз? | Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз? | Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы | ||||||||||||||||||
Дифференциация: оқушыларды қабілетіне қарай жұптастыру(мысалы қабілеті жоғары мен орташа). Егеркейбіртоптарғакөмекқажетболсаалгоритмдіқолданудыұсыныңыз. | Мұғалімнің кері байланысы, бірін бірі жетістік критерийлері арқылы бағалау | Кабинетті үзілісте желдету, партада дұрыс отыру ережесін ескерту, сабақтың ортасында көзге жаттығу жасатуға болады | ||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| |||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет? |
.
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?