Бүтін коэффициентті көпмүшенің рационал түбірлері туралы теорема. (Есеп шығару). Алгебра, 10 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді жоспар

Бөлім: 10.3А Көпмүшелер

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Бүтін коэффициентті көпмүшенің рационал түбірлері туралы теорема (есеп шығару)

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

10.2.1.11 - бір айнымалысы бар бүтін коэффициетті көпмүшенің рационал түбірі туралы теореманы оның түбірлерін табуда қолдану;

Сабақ мақсаттары

Оқушылар

  • көпмүшенің рационал түбірлерін анықтай алады

Бағалау критерийлері

Оқушылар:

  • бүтін коэффициентті көпмүшенің рационал түбірлері туралы теореманы тұжырымдай алады;
  • берілген көпмүшенің қандай рационал сандар түбірлері бола алатынын анықтай алады;
  • көпмүшенің рационал түбірлері туралы теореманы нақты жағдайда қолданады.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар математикалық тілді есептің шығарылу жолын түсіндіру үшін қолданады.

Пәнге қатысты лексика мен терминология:

Айнымалы

Переменная

Variable

Натурал сандар

Натуральные числа

Natural numbers

Рационал сандар

Рациональные числа

Rational numbers

Иррационал сандар

Иррациональные числа

Irrational numbers

Нақты сандар

Действительные числа

Real numbers

Теңдеудің түбірі

Корень уравнения

Root of equation

Теңдеудің рационал түбірлері

Рациональные корни уравнения

Rational roots of equations

Теңдеудің бүтін түбірлері

Целые корни уравнения

Integer roots of equations

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер:

Санның бөлгіштерін жазамыз...

Мүмкін болатын комбинацияларды құрамыз

3 санын берілген теңдеуге қоямыз

Құндылықтарды дарыту

 

 

Жұпта жұмыс жасау, тыңдай білу, пікірталасқа қатысу дағдылары сабақ барысында қалыптасады.

Пәнаралық байланыстар

Физика. Екі шаманың тәуелділігін көпмүшемен беруге болады.

Бастапқы білім

Көпмүшенің түбірлерін табу үшін көбейткіштерге жіктеудің математикалық әдістерінің комбинацияларын біледі және қолданана алады.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут

Сынып дайындығын тексеру.

Үй тапсырмасын талдау.

Сабақтың ортасы

20 минут

15 минут

Жұппен жұмыс .

Оқушылар жұппен жұмыс істеу барысында бір-бірімен кеңесе отырып іс-әрекет жасайды, жұпта шеше алмаған жағдайда мұғалім көмегіне жүгінеді.

№1. Көпмүше түбірлерін табыңдар.

№2. Көпмүшенің рационал түбірлерін табыңдар.

Жеке жұмыс.

Күрделенген есептер (күрделендіру –дифференциация принципін жүзеге асыру үшін берілген)

Көпмүшенің рационал түбірлерін табыңыз:

Бөлшекті қысқартыңыз:

Теңдеуді шешіңіз:

Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырмалар.

Оқушының аты-жөні ____________________________

Пәні: математика

Сыныбы: 10 « »

Бөлім 10.3А Көпмүше

Оқу мақсаты:

10.2.1.11 - бір айнымалысы бар бүтін коэффициентті көпмүшенің рационал түбірі туралы теореманы оның түбірлерін табуда қолдану;

Тапсырма 1

Түбірлері 1, 2, -3 сандары болатын үшінші дәрежелі көпмүшені жазыңдар.

Тапсырма 2

Егер 1 және -2 сандары көпмүшесінің түбірлері болса ,онда оның үшінші түбірін анықтаңдар.

Тапсырма 2

және теңдеулерінің ортақ түбірлерін анықтаңдар.

Бағалау критерийлері:

Түбірлері берілсе, көпмүшені жаза алады.

Көпмүше түбірлерін толық табады

Теңдеулердің ортақ түбірлерін анықтайды

Үлестірмелі тапсырмалар

Сабақтың соңы

5 минут

Мұғалім сабақты қорытындылайды, оқушыларға сабақтағы жұмыстарына сәйкес кері байланыс береді.

Рефлексия:

1. Сіздер бұл сабақтан не күттіңіздер?

2. Сабақ барысында қандай қиындықтар болды? Ол қиындықтарды жеңе алдыңыз ба?

3. Қандай тапсырмаларда сіз жетістіктерге жеттіңіз? Не себепті?

4. Жалпы сабақ сізге қаншалықты пайдалы болды?

Үй тапсырмасы:

№799 және №800 есептер

Ә.Н

Шыныбеков, Алгебра және анализ бастамалары

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз?

Бағалауоқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз?

Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы

Әрбір оқушыға қолжетімді (дифференциалданған) тапсырмаларды ұсыну арқылы қолдау жүргізіледі.

Проблемалық жағдай туғызу.

өзін-өзі бағалау

мұғалімнің бағалауы

Қауіпсіздік техникасының ережелерін ұстану

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

Сабақтыжақсартуға не ықпал ете алады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу