Ыңғайлас салалас. Азаматтық құқық қорғау жүйесі. Қазақ тілі, 9 сынып, сабақ жоспары. 5 сабақ.
Ұзақмерзімдіжоспардыңбөлімі: 4-тарау: Адам құқығы мен бостандығы. Синтаксис 5-сабақ | Мектеп: ХББ НЗМ | ||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||
Сынып: 9 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспаған оқушылар: | |||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Ыңғайлас салалас. Азаматтық құқық қорғау жүйесі | ||||||||||||
Осы сабақта жүзеге асатын оқу мақсаты | Бағалау критерийлері | ||||||||||||
9.2.5.1 мәтінде көтерілген мәселеге оқырманның қарым-қатынасын анықтауға арналған талқылау сұрақтарын құрастыру | Мәтіндегі мәселелерді анықтайды Мәселенің өмірдегі маңыздылығын бағалау үшін сұрақтар қояды Талқылап пайымға келеді | ||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Ынтымақтастық Бірін-бірі құрметтеу Құқықтық сауаттылық, құқық қорғау қызметкерлеріне құрмет | ||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Құқық | ||||||||||||
АКТ қолдану | Мульмедиялық құралдар | ||||||||||||
Өткен сабақтағы білімдері | Құрмалас сөйлемдердің жасалу жолдарын қайталау, сұрақ қою | ||||||||||||
Жоспарланған сабақ кезеңдері және уақыты | Сабақтағы іс-әрекет жоспары | Қолданылатын ресурстар, жабдықтар | |||||||||||
Сабақтың басы | |||||||||||||
5 |
|
| |||||||||||
Сабақтың ортасы | |||||||||||||
10 | 1-ТАПСЫРМА (топтық) Мәтінді оқып, әр топ 3 ашық сұрақ құрастырып, мәтіндегі ақпараттарға сәйкес көршілес топпен диалог жасаңыз. Қ. Бағалау: сұрақтың құрылымын топта талқылауға дейін мұғалім топ ішінде бағалап, кері байланыс береді. Оқушылар сұрақтың құрылымына баға беріп, жауап береді Саралау: қабілеті жоғары оқушыларға өмірмен байланыстыра мысал келтіруді сұрайды (қажетінше қосымша сұрақ қояды) | Слайд 3 Қосымша 1 | |||||||||||
10 | 2-ТАПСЫРМА (жеке) Бейнебаянға қатысты ақпаратарды талқылап, төмендегі сұрақтарға жауап беріңіз, жалпы пікіралмасу диалогына қатысыңыз http://taraztv.kz/kz/news/society/zhumysshylardyn-kukygy-saktaluy-tiis
Қ.Бағалау: оқушылардың жауаптарын жетілдіруге ұсыныс білдіру, жауапты пайымдауға әсер ету (қосымша сұрақ, анықтамалық сұрақ, ... деп ойлауға болар ма деген пайымдар арқылы қолдау жасау) Саралау: қабілеті жоғары оқушылардан қосымша аргумент келтіруін сұрау, ұсынылған сұрақтарды қою, ұйымдастыру модераторы міндетін ұсыну | Слайд 5 | |||||||||||
Сабақтың соңы | |||||||||||||
5 |
| ||||||||||||
Саралауды қалай жоспарладыңыз? Дарынды және қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттерді қоюды жоспарлайсыз? | Оқушылардың материалды игеру деңгейін бағалауды қалай жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | |||||||||||
Саралау: қабілеті жоғары оқушыларға өмірмен байланыстыра мысал келтіруді сұрайды (қажетінше қосымша сұрақ қояды) Саралау: қабілеті жоғары оқушылардан қосымша аргумент келтіруін сұрау, ұсынылған сұрақтарды қою, ұйымдастыру модераторы міндетін ұсыну) | Бағалау: сұрақтың құрылымын топта талқылауға дейін мұғалім топ ішінде бағалап, кері байланыс береді. Оқушылар сұрақтың құрылымына баға беріп, жауап береді Бағалау: оқушылардың жауаптарын жетілдіруге ұсыныс білдіру, жасапты пайымдауға әсер ету (қосымша сұрақ, анықтамалық сұрақ, ... деп ойлауға болар ма деген пайымдар арқылы қолдау жасау) | ||||||||||||
Мұғалімнің рефлексиясы | |||||||||||||
СабақмақсатыменОМқолжетімдіболдымА? ОқушылардыңбарлығыОМқолжеткізеалдыма? Егер қол жеткізе алмаса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау қаншалықты тиімді жүзеге асты? Сабақтың кезеңдеріндегі уақыт мөлшері сақталды ма? Сабақ жоспарынан ауытқушылықтар болды ма және неліктен? |
| ||||||||||||
Жалпы баға Сабағыңыздың сәтті өткенекіаспектісінжазыңыз: (оқужәнеоқытужайындаойланыңыз)? 1: 2: Сабағыңызды қалай жетілдіруге болар еді: (оқу және оқыту жайында ойланыңыз)? 1: 2: |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды