Бірге демаламыз. Музыка, 3 сынып, сабақ жоспары. 1 – сабақ.


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8-бөлім: Демалу мәдениеті. Мерекелер.

Сабақ: 1

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сыныбы: 3

Қатысқандар

саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Бірге демаламыз

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

3.1.1.1-әуеннің сипатын, мазмұнын, жанрын, көркемдеуші құралдарын анықтаужәне салыстыру

3.2.1.1-музыкалық шығармашылық жұмыстар жасау үшін өз идеясын ұсыну музыкалы

3.2.1.2 -қарапайым музыкалық-шығармашылық жұмыстарды шығару және импровизация жасау үшін музыкалық көркемдеуші құралдарды қолдану

 Сабақ мақсаттары

Оқушылар

  • Халықаралық Отбасы күнін білу;
  • үйренген әндердің музыкалық көркемдеуші құралдарын анықтайды;
  • әндерді сүйемелдеу арқылы орындайды

 Бағалау критерийлері

  • тыңдаған әннің музыкалық көркемдеуші құралдарын анықтайды
  • әндер үшін ритмикалық сүйемелдеуді жасайды және оны орындайды.
  • шығармашылық жұмыс жасау үшін топта идеяларды ұсынады.

 Тілдік мақсаттар:

 

Оқушылар:

  • Тиісті терминологияны қолдана отырып,музыканы талқылай және талдай алады;
  • Өз жұмысына түсініктеме беріп, оны жетілдіру бойынша ұсыныстар жасай алады.
  • марш (музыкалық жанр);

Терминдер

  • сипаты
  • динамикасы
  • екпіні

Талқылауға арналған сұрақтар

  • Отбасыңыздағы демалыс күндері қалай өтетіні туралы айтып беріңізші.
  • Демалыста музыканы тыңдап, ән айтасың ба?
  • Демалыс күндері шағын мереке деп айта аламыз ба?

Құндылықтарды дарыту

Сабақ барысында шығарма және шығармашылық- шығармашылық жұмыстарды жасау

Ынтымақтастық - командалық жұмыс, оқушылармен бірге топта құрметтеушілік болу

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану - оқушылар Халықаралық Отбасы күнін біледі

 АКТ дағдылары

Презентация көрсету, бейне материал қарау

Бастапқы білім

Алдыңғы бөлімде оқушылар табиғатта судың даусын естіді, әр түрлі түрлерін зерттеді. Оқушылар қазақтың ұлттық музыкасын тыңдады, шетелдік композиторлардың музыкасын тыңдады және талдады. Оқушылар сыныпта оқыды, ән шырқады, бір-бірінің жұмысын жазды және бағалады, өзіндік концерттік бағдарлама әзірлеп, оны ұйымдастырды. Олар сондай-ақ бұл концертке плакат дайындады және өз өнерлерін көрсетті.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

1 минут

5 минут

2 минут

10 минут

10 минут

Сәлемдесу

  • Бейнеролик қарау

Оқушыларға отбасылық құндылықтар туралы бейнефильм көрсетіледі.

2. Сыныпта талқылау.

- Бұл бейнероликте не көрдіңіз?

- Отбасыңыздағы демалыс күндері қалай өтетіні туралы айтып беріңізші.

- Демалыста музыканы тыңдап, ән айтасың ба?

- Демалыс күндері шағын мереке деп айта аламыз ба?

3. Теория:

Халықаралық отбасылық күнімен танысыңыз.

15 мамырда жыл сайын атап өтілетін Халықаралық Отбасы күні 1993 жылы БҰҰ Бас Ассамблеясының қаулысы жарияланды.

Мереке мақсаты - қоғамның назарын отбасының қазіргі мәселелеріне аудару.

Біріккен Ұлттар Ұйымының Бас хатшысының айтуынша, «Егер бір отбасының негізгі құқықтары бұзылған болса, олар мүше болып табылатын бүкіл адамзат отбасының бірлігі қауіпке ұшырайды. Отбасы - адамның әлеуметтенуіне алғашқы қадам»

Қазақстанда бұл мереке ерекше мәні бар. Ол қыркүйектің әр екінші жексенбісінде атап өтіледі. Бұл мереке алғаш рет 2013 жылғы 8 қыркүйекте атап өтілді. Қазақтар үшін отбасы тұжырымдамасы - ежелден бері қасиетті. Отбасында туылып, тәрбиелене отырып, бала осы жанұяға тән барлық нәрсені сіңіреді.

4. Шығармашылық тапсырма ипровизация

Жұмыс түрі - топтық жұмыс

1 топ - менің анам

2 топ - менің әкем

3 топ - менің атам

4 топ - менің әжем

5 топ - бала тақырыптары беріледі.

Оқушылар топпен бірге сол отбасы мүшесінің музыкаға сәйкес образын көрсету керек.

5. Ән үйрену, орындау

«Ата-ананы тыңдаймыз»

әні мен сөзі Бота Бейсенова

1. Әрқашанда тыңдаймыз

Әке менен ананы.

Еңбек етіп, шыңдаймыз,

Білім менен сананы.

Біз тәртіпті баламыз,

Айтқан тілін аламыз,

Аман болсын әке мен анамыз!

2.Мейірім мен шапағат

Анашымнан тарайды,

Әділдік пен парасат

Әкешімнен арайлы.

3. Ата ананың айтқанын

Жадымызда сақтаймыз

Жарқыратып әр таңын

Сенімдерін ақтаймыз!

Түстерді пайдаланып оқушыларды топтарға бөлу

6. Шығарма және импровизация

Отбасылық кештерде айтылуы мүмкін үйренетін әндердің тізімін жасаңыз.

Тізімнен бір ән таңдап, оған ырғақтық үйемелдеуін жасаңыз. Оны ансамбльде орындаңыз.

Бұрын үйренген әндерді естеріңізге түсіріңіздер. Дәптерлердегі әннің сөздеріне қараңыздар.

7. Презентация

Әр топ өздерінің тізімінінен бір әнді орындап көрсетеді.

Мұғалім оқушыларға басқа топтарда музыкалық көркемдеуші құралдарын анықтау және ырғақты сүйемелдеудің тиімділігін бағалау керек екенін айтады.

Топтардың өзара бағалауы

Оқушылар орындау кезінде белгілер қою (+ -) арқылы бағалайды.

Ән атауы

сипаты

екпіні

динамикасы

Ырғақтық сүйемелдеу қалай орындалды

 

 

 

 

 

 

Әр топ өздерінің толтырылған кестелерін тақтаға іліп, жазғандарын оқиды

https://www.youtube.com/watch?v=57yAtU9Md3M

Жанұя туралы ролик

https://www.youtube.com/watch?v=qvXjGI_1Z Ds 0.20- 1.00 уақыт аралығынан үзінді көрсету

Халықаралық отбасылық күні туралы бейнеролик

https://www.youtube.com/watch?v=8vKx9dyVAo8 «Ата-ананы тыңдаймыз»

Үйренген әндердің мәтіні

музыкалық аспаптар

Жұмысты бағалау парағы

Сабақтың соңы

5мин

8. Рефлексия

Білетінмін

Білдім

Білгім келеді

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Оқушыларды шығармашылық тапсырмаларды орындауда, кеңестер беруде қолдау көрсету.

Мұғалім әр топқа жақындап, музыкалық нөмірді дайындауға көмектеседі.

Бақылау

Өзара бағалау

Бағалау критерийлері бойынша

Өздікбағалау

Денсаулық сақтау технологиялары. қолданылатын физикалық жаттығулар және белсенді іс-әрекеттер

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақытты кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы солжақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу