Амалдардың орындалу реті. Математика, 3 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2A бөлім – Өрнектер | Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: НЗМ ФМБ Талдықорған қ | |||||||
Күні:30.10 | Мұғалімнің аты-жөні :ИманбаеваН.З | |||||||
Сынып: 3 А | Қатысқандар:17 | Қатыспағандар саны: 0 | ||||||
Сабақтақырыбы | Бір айнымалысы бар өрнектер | |||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) | 3.2.2.1қарапайым теңсіздіктердің шешімдер жиынын табу а+124≤ 135 3.2.2.2 ** көбейту мен бөлу амалдарынан тұратын қарапайым теңдеулерді шешу; | |||||||
Сабақмақсаттары | Бір айнымалысы екі айнымалысы бар өрнектерді ажыратуды, құрастыруды, жазуды үйренеді.. | |||||||
Бағалау критерийлері | Бір айнымалысы екі айнымалысы бар өрнектерді ажыратады, құрастырады, жазады | |||||||
Сөздік қор | Бір айнымалы ,екі айнымалы | |||||||
Құндылықтарды дарыту | Топтық жұмыс барысында өзара жауапкершілік, сыйластық, өзара түсіністік құндылықтары қалыптасады. | |||||||
Мектеп миссиясы мен мектеп пайымдауы және жаһандық азаматтықтың іске асуы | Өрнектің мәні ондағы айнымалының мәндерін анықтау үшін есептеуді білу | |||||||
Пәнаралық байланыстар | Қазақ тілі ,дүниетану сабақтарымен байланыс орнайды. Құмырсқаның еңбекқорлығы туралы айтылады | |||||||
ИКТ | АКТ – мен байланыс, презентация | |||||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Оқушылар күнделікті өмірдегі тәжірибесіне сүйенеді. 5-ке дейін көбейту кестесін біледі. | |||||||
Сабақбарысы | ||||||||
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері | Сабақтажоспарланғаніс-әрекет | Ресурстар | ||||||
Сабақтың басы 5 минут | Психологиялық дайындық Үлкенге де Сіз, Кішіге де Сіз Бар адамға құрметпен Бас иеміз Біз - ОМ таныстыру Бір айнымалысы бар өрнектер құрастырып үйренесің | |||||||
Сабақ ортасы 30 минут | (Т)Оқушыларға есепті оқу. Оқушылар есептің шартын құрастырып өрнек құрып шығару керек.Есептің жауабын топтар өзара тексереді, талқылайды. 1топ Гүлзардан х қызыл раушан гүлін және одан 2 есе кем ақ раушан гүлін қиып алды. Барлығы неше гүл қиып алған?Қиып алған қызыл гүлдер ақ гүлдерден неше есе артық? 2топ Мінбеде а ұлдар иен 15 қызд отырды. Ұлдардың саны қыздардан неше есе артық Ұлдардың саны қыздардан нешеге артық? Мінбеде қанша бала отырған? Әрқайсысында в килограмнан ұн салынған бірдей 5қалта бар. Наубайшы 6 кг ұннан нан пісірді. Қанша кг ұн қалды. Бірдей 3 қапта d ц бидай бар. Осындай 10 қапта қанша центнер бидай бар? Оқушыларға өрнекткгі әріптің айнымалы екендігін түсіндіру. (Т) Сұрақ- жауап Жауабы: 0-40 дейін 40-0 дейін, азайтқыштың өсуіне байланысты айырманың мәні кемиді (Ж)Өрнектер. Жұптық жұмыс Өрнектерді оқы және мәнін тап.а) a ∙ 7 + 135, мұндағы a = 6, 8, 9.ә) 842 – с : 7, мұндағы c = 42, 56, 63. Оқушылар тапсырманы орындап болған соң,өзара дәптерлерімен алмасып,жауаптарын тексереді. Жауабы:а)177,191 ,198. Ә)836, 834 , 833 (Ж)Шығарып көр.Берілген сызба бойынша өрнек құрастыру,есепті жұпта талқылап дәптерге жазады.Оқушылар кеспеқағазбен келісемін, келіспеймін деп бағалайды. Жауабы: у: (30-у) (шам) Хх3-3 (шелек) Өздік жұмыс: Салыстыр. Жұпта тексеру. Өз қатесін өзі түзету. Жауабы: 9хХ=Хх9 вх1=в:1 У:8<у:7 72 –d>72:d 50: а >25 :а (с+2) х 4>c+2х4 О й л а нА. Данияр бір сан ойлады. Одан 564-ті азайтып, 121-ді қосты да, шыққан санды достарына айтты. Даниярдың ойлаған саны қай аралыққа тиісті? Ә. Әнел 30-дан өзі ойлаған санды азайтып, 5-ті қосты. Ол 30-дан кіші сан алды. Әнел қандай санды азайтты? Жауабы:
| |||||||
Сабақтың соңы 5 минут | Қорыту Маржан 7 кәмпит сатып алды. А кәмпитті інісіне берді Маржанның өзінде қанша кәмпит қалды? а айнымалысы қандай мәндерді қабылдауы мүмкін?
Рефлексия.
Үй тапсырмасы. Жұмыс дәптері 66 - 67бет.Гүлзар. Балықтар. Оқулық 19 бет | |||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз |
1топ Гүлзардан х қызыл раушан гүлін және одан 2 есе кем ақ раушан гүлін қиып алды. Барлығы неше гүл қиып алған?Қиып алған қызыл гүлдер ақ гүлдерден неше есе артық?
2топ Мінбеде а ұлдар иен 15 қызд отырды. Ұлдардың саны қыздардан неше есе артық Ұлдардың саны қыздардан нешеге артық? Мінбеде қанша бала отырған?
Әрқайсысында в килограмнан ұн салынған бірдей 5қалта бар. Наубайшы 6 кг ұннан нан пісірді. Қанша кг ұн қалды.
Бірдей 3 қапта d ц бидай бар. Осындай 10 қапта қанша центнер бидай бар?
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?