Саяхат. Көлік – оқылым. (2-сабақ). Қазақ тілі (орыс сыныбы), 1 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5

Күні: 27.01.2016

Сынып: 1

Мектеп: Көкшетау қ. физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Мұғалімнің аты-жөні : Лепесбаева А.Т., Темирова Ж.А.

Қатысқандар:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Саяхат

Көлік – оқылым. (2-сабақ)

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

О1 Таныс сөздерді буынға бөліп оқиды және сөздердің мағынасын түсінеді.

Т 2 Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсінеді.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар төмендегіні меңгереді:

Мұғалімнің көмегі сөздерді буынға бөліп оқиды және сөздердің мағынасын түсінеді. Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің кейбірінің мағынасын түсінеді.

Оқушылардың көпшілігі:

Таныс сөздерді буынға бөліп оқиды және сөздердің мағынасын түсінеді. Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсінеді.

Кейбір оқушылар:

Таныс сөздерді буындап оқиды және мағынасын түсініп, өз ойын жеткізуде қолданады. Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсінеді, орынды қолдана алады.

Жетістік критерийлері

Таныс сөздерді буындап дұрыс оқиды және мағынасын түсіндіре алады.

Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсінеді және орынды қолдана аалыды.

 Сөздік қор

Кеме, қайық, жеңіл көлік, пойыз, автобус, әуе шары, ұшақ, тікұшақ, жүк машинасы, зымыран6 жүзеді, ұшады, жүреді.

 Құндылықтарды дарыту

Сыйластық, құрмет

 Пәнаралық байланыстар

Дүниетану

Алдыңғы меңгерілген білім

Көліктердің атауларын атай алады.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

3 мин

(МК) Қызығушылықты ояту.

Берілген өлеңді мұғаліммен бірлесе қайталап отырып, қимылмен орындарында жасайды.

Орнымыздан тұрамыз, (орындарынан тұрады) Қанатымызды жаямыз, (екі қолын екі жаққа ұстайды)Ұшақ болып ұшамыз. (жарты денесімен ұшу қимылын жасайды) Суда жүйткіп жүземіз. (қолдарын қосып, ирек сызықты ауада жасайды)

Сабақ ортасы

7 мин

7 мин

2 мин

7 мин

10 мин

) «Іздер» ойыны

Өткен сабақта меңгерген сөздерін бірнеше рет қайталатып айту арқылы дұрыс дыбыстауға назар аударады.

(Ө) «Сәйкесін тап» ойыны.

Презентацияда берілген көліктердің суреттеріне сәйкес келетін қимылды білдіретін сөздерді оқи отырып, анықтайды.

Ұшады

Жүзеді

Жүреді

Сергіту сәті

Бейнематериалдағы қимылдарды қайталап жасайды.

(МК) «Пантомима» ойыны.

Бірінші әрекеттерді мұғалімді тыңдай отырып, орындайды. Келесі әрекеттер мен көлік атауларын оқушылар өз бетінше орындайды. Бір оқушы айтады. Қалған оқушылар тыңдай отырып, әрекеттерді жасайды.

  • Кеме жүзеді. (қолдарымен ауады ирек сызықтар жасайды)
  • Жеңіл көлік жүреді. (қолдары мен иықтарын қимылдату арқылы жасайды)
  • Тікұшақ ұшады. (екі қолдарын екі жаққа созады)

(Ө, Қ) «Мен білемін»

Сөйлемдерді оқи отырып, дұрыс ақпаратты анықтап оқиды. Ақпараттың дұрыс оқылғанын оқушылар бір-бірін бағалап отырады.

  • Қайық және кеме суда (жүреді, жүзеді, ұшады).
  • Ұшақ, зымыран әуеде (жүреді, жүзеді, ұшады).
  • Жеңіл көлік пен жүк көлігі жолда (жүреді, жүзеді, ұшады).

Дидактикалық материал

Презентация

https://www.youtube.com/watch?v=Vwa5zBMF_WU

Сабақтың соңы

4 мин

(МК) «Бағдаршам» арқылы өзінің сабақтағы жұмысына баға беру.

Қызыл түс – түсінбедім

Сары түс – сұрақтарым бар

Жасыл түс – толық түсіндім

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Қабылдау деңгейі жоғары оқушылар үшін тапсырманы күрделендіру:

оқушылар заттардың түстерін анықтап сөйлемде айта алады.

Қабылдау деңгейі орташа оқушы сыныпта бар заттарды тізіп бір-екі сөйлем айтады.

Сергіту сәттерінде, белсенді жұмыс түрлерін өткізуде қауіпсіздік техникасын сақтау

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсарту үшін қандай өзгеріс енгізуге болады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылар туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

Әдістемелік бірлестік жетекшісі ____________Д.Ш. Рахимова



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге шығуға жылына қанша жұмсайды?
» Су тасқынынан зардап шеккендерге қосымша тағы 553 мың теңге төленеді
» Елімізде TikTok желісі бұғатталуы мүмкін бе?
Пікір жазу