Кеңістіктегі векторлардың координаталары. Геометрия, 10 сынып,сабақ жоспары, 2 сабақ.


Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 10.4А Тік бұрышты координаталар және кеңістіктегі векторлар

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 10

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Кеңістіктегі векторлардың координаталары

Cабақтың түрі

Бекіту сабағы

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

10.4.5 - кеңістіктегі вектордың координаталарын және ұзындығын таба білу;

 Сабақ

 мақсаттары

Оқушылар: кеңістіктегі вектордың координаталарын анықтайды және ұзындығын табады

Бағалау критерийлері

  • кеңістіктегі вектордың белгісіз координаталары табылған
  • вектордың ұзындығы дұрыс табылған

Тілдік

мақсаттар

Оқушылар:

кеңістіктегі вектордың координаталарын және ұзындығын табу үшін үш өлшемді кеңістіктің терминдерін пайдаланады, берілген тапсырмаларға сәйкес талдау жасай алады.

Құндылықтарды

дарыту

- Есептердің шығару жолын талдау кезінде оқушылардың бір-бірінің пікірімен санасып құрмет көрсетуі.

- Берілген жұптық жұмыс тапсырмаларын орындауда ынтымақтастық пен жауаптылық әр түрлі пікірлерді қабылдай алу.

- Оқушылардың өзіндік бақылау мен бағалауды, шешім қабылдауды үйрену және оны дамыту;

Пәнаралық

байланыстар

АКТ қолдану

дағдылары

Интербелсенді тақта

Бастапқы білім

Жазықтықтағы векторлар

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут

5 минут

25 минут

Ұйымдастыру кезеңі

Үй тапсырмасын тексеру. Оқушылар тапсырмасындағы байқалған кемшіліктерді жою, оның пайда болу себептерін анықтау.

Сабақ мақсаты және бағалау критерийі айтылып, қайталау жасалынады. (Презентация бойынша формулаларды қайталау және ауызша тапсырмалар орындау)

Деңгейлі тапсырмалар беріледі

А-деңгей

1. Келесі векторлардың координаттарын жазыңыз:

, , , , ,

2. Берілген векторларды , , векторлары бойынша жіктеп жазыңыз:

3. Берілген векторларға қарама-қарсы векторларды жазыңыз:

, , ,

4. және векторлары берілген. О нүктесі координаталар бас нүктесі болса, А, В және С нүктелерінің координаталарын табыңыз.

В-деңгей

5. А(3; 1; 5), B(2; 3; 4), C(7; 0; 1) және D(8; 4; 8) нүктелері берілген. және векторларының тең екенін көрсетіңіз.

6. векторына бағыттас болатын бірлік векторды табыңыз.

7. m-нің қандай мәнінде және векторларының ұзындығы тең болады?

С-деңгей

8. және векторларына салынған параллелограмның сүйір бұрышы -қа тең. Параллелограмның ауданын табыңыз.

9. m-нің қандай мәндерінде векторының ұзындығы 3-тен кіші болады?

10. Егер А(0; 2; 0), В(1; 0; 0), С(2; 0; 2) нүктелері ромбының үш тізбектес төбелері болса, онда ромбының ауданын табыңыз.

11. Кеңістікте ABCD төртбұрышы және

векторларының координаталары берілген. Төртбұрыштың түрін анықтаңыз.

Бағалау: Оқушылар бірін-бірі және мұғалім пікірі бойынша бағаланады

Презентация

Атанасян Л.С.

Геометрия 10 сынып

Сабақтың соңы

5 мин

Сабақты қорытындылау. Кері байланыс алу.

  • Сабақта тақырып түсінікті болды ма?
  • Сабақта шығарылған есептерді өз күшіңмен шығара алдыңыз ба?
  • Тапсырмаларды орындауда қиындықтарға кезіктіңіз бе?

Қандай қиындықтар болды?

  • Сабақтың соңындағы көңіл-күйіңіз

Үй жұмысы:Бүгінгі сабақта өтілген тақырыбымызды нақтылау мақсатында келесі тапсырмасы беріледі.

№275

Ә.Н.Шыныбеков Геометрия 10 сынып

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Қабілеті жоғары оқушыға күрделірек есеп ұсыну және сыныптастарына көмек көрсетуге кеңес беру. Оқушылардан қиындық туғызған тапсырмалары және оны орындауда жасаған іс-әрекеттері сұралады. Деңгейлі тапсырмалар беріп, олардың нәтижесімен қорытынды жасату

Оқушылардың дайын жауаптары бойынша өзін-өзі және мұғалім пікірі бойынша бағаланады

Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары , сергіту және көзге жаттығу

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу