Спортшылар. Көркем еңбек, 3 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6 Бөлім: Атақты тұлғалар |
| ||||||||||
Сынып: 3 |
| ||||||||||
Сабақ тақырыбы | Спортшылар | ||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 3.1.2.1 Отандық және әлем мәдениетінің әртүрлі өнертуындыларын білу және олардың ерекшеліктерін түсіндіру. | ||||||||||
Сабақ мақсаттары |
| ||||||||||
Бағалау критерийлері | Білім алушы:
| ||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Пәндік лексика және терминология: спортшы Талқылауға арналған сұрақтар:
Неліктен екенін айта аласыз ба...
…мына материалдар қолданылды. | ||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Әлем мәдениетінің әртүрлілігіне құрметпен қарау және ұлттық мәдениетті сақтау және дамыту үшін жағдай жасау. Бір-бірін тыңдай білу қабілеті. Бір-біріне құрметпен қарау. | ||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Дүниетану. | ||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | АКТ-ны сабақ барысында қолданбайды. | ||||||||||
Бастапқы білім | Оқушылар іс жүзінде үйренгендерін қолданады. | ||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||
Сабақтың басы 10 минут | Оқушыларды сабақтың тақырыбен және мақсаттарымен таныстыру: Спортшылар
Тапсырма№1: Оқыту әдісі – көрнекілік, жұмыстың нысаны - фронтальды, қабылдау - жаңа ақпаратты меңгеру. Қазақстан спорты және спортшылары туралы А.Денейка, М.Бутров суретшілердің шығармаларымен көр. Сұрақтарға жауап бер: - Суретшілердің жұмыстарында қандай спорт түрлері бейнеленген.? - Не үшін суретшілер өз жұмыстарына спортты таңдайды? Қазақстанның спортсмендері мен спорт жайлы видео роликті презентация көріңіз. Сұрақтарға жауап бер: - Қандай спорт түрі сізге ұнайды? - Неге? - Қандай Қазақстандық спортшыларды танисыз? Сұрақтарға жауап бер: - Атақты, танымал Қазақстандық спортшыларды танисыз? Қазақстанның белгілі спортшылары туралы айтып беру. Мысалы, Қажымұқан, Илья Ильин, Геннадий Головкин, Денис Тен т.б. Марат Жыланбаев жайлы танымал гинес кітабіна Сахараны жаяу кесіп өткен спортшы жайлы айтып беру. Қажымұқан танымал қазақ күресшісі және цирк әртісі. Классикалық күрестен кәсіпқойлар арасындағы ауыр салмақтағы әлем чемпионаттарында бірнеше мәрте жеңіп шықты. Дескрипторлар: - сұрақтарға жауап береді; - суретшілердің жұмыстарымен танысты; - өткен және қазіргі спортшылар туралы біледі. | Сайт Спорт суретшілердің көзімен http://gogetart.ru/blog/178-kartini-sporta Сайт «Қазақстанның ең атақты 10 адамы» http://astana.zagranitsa.com/article/1471/10-samykh-izvestnykh-liudei-kazakhstana | |||||||||
Сабақтың ортасы
25 минуты 2 минуты | 4. Тапсырма№ 2. Әдіс - практикалық, жұмыс түрі - жеке. Ұнайтын спортшіннің портретін сал. Сұрақтарға жауап бер: - Өз жұмысыңда кімді бейнелейсің? - Суретті қандай материалдармен саласың? Жұппен бірге өздеріңе ұнайтын спортші жайлы, айтып беріңіздер. Оқушылар спортшыларды қалай бейнелейтіндіктерін анықтайды. Ол үшін портреттердің түрлерін талдауды ұсыну керек (иыққа дейін, белге дейін, бойымен). Өз жұмыстарында оқушылар түрлі графикалық материалдарды пайдалана алады. Олар: түрлі-түсті қарындаштар, борлар, фломастерлер. Дескрипторлар: - адамның пропорцияларын бақылайды; - қозғалысты көрсетеді; - түстін шешімін көрсетеді; - түрлі әдістер мен материалдарды қолданады. Бір-бірін бағалау: оқушы-оқушы. Саралау: Барлығы бастың эскизін жасайды, көпшілігі белге дейінгі суретін салады, ал кейбір оқушылар қозғалыстағы адам суретін салады. Кері байланыс. - тапсырманы қалай орындадыныз? - оны орындау қаншалықты қиын / женіл ба? Неліктен? | Түрлі-түсту қарындаш, борлар, фломастерлер, альбом | |||||||||
Сабақтың соңы 3 минуты | 9. Рефлексия: Екі жұлдыз – бір тілек. Жұмыс орнын жинау. | ||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||
Барлығы бастың эскизін жасайды, көпшілігі белге дейінгі суретін салады, ал кейбір оқушылар қозғалыстағы адам суретін салады. | Бір-бірін бағалау. Оқушы-оқушы. Мұғалімнің байқауы. | Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары. | |||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстан пойыздарында үй жануарларын тасымалдау ережелері
» Қазақстандықтар шетелге шығуға жылына қанша жұмсайды?
» Су тасқынынан зардап шеккендерге қосымша тағы 553 мың теңге төленеді