Уақытты зерттейміз. Көркем еңбек, 3 сынып, сабақ жоспары.


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

4B Бөлімақыт

Мектеп: Көкшетау қаласындағы физика математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Күн:

Мұғалім АЖТ: Мухаметкалиева Г.Т.

Сынып: 3

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақ тақырыбы

Уақытты зерттейміз.

Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

3.1.6.1

Шығармашылық идеяларды құру және дамыту, соның ішінде АКТ, әртүрлі көздерден, ақпаратты жинау, өз тәжірибесімен сабақтардың негізінде қабылданған шешімдер қолдау үшін

3.1.6.2

идеялар түрлі жолдармен ұсынылған және құрылымдалған болатының түсіну

Сабақ мақсаты

  • Әртүрлі тарихи кезеңдерге байланысты киім туралы ақпарат жинау;
  • Кез-келген тарихи уақыттағы киім туралы кішкене слайд жасау;
  • Оюдың бастапқы эскизін жасау.

Бағалау критерийі

  • Тарихқа байланысты киім үлгісін қанағаттандыру үшін шығармашылық идеялар әзірлеу;
  • Шығармашылық идеяларды әртүрлі жеткізе білу.

Тілдік мақсаты

Лексика мен,пән спецификасы:тарихи уақыт,уақыт шкаласы, киім стилі, өнер туындысы, костьюм композициясы, тоқыма үлгісі, шығармашылық туынды, таңдалған мата, құрсау, жақтау,баспа.

Диалог пен хаттар үшін пайдалы тіркестер: әр кезең киімдерінде бір бірінен айырмашылығы бар, мысалы…,

Уақыт киім үлгісінің өзгеруіне ықпал көрсетеді, …,киімдегі оюлар келесідей көрсетілген…

Құндылықтарды дарыту

Әртүрлі тарихи кезеңдердегіқлттарға құрмет көрсету.

Оқушылардың бір-біріне сабақ барысында сыйластықта жұмыс жасауы.

Сабақ басында бір-бірімен амандасу, сабақ соңына дейін бір-біріне құрмет көрсету.

Пәнаралық байланыс

Тарих

АКТ дағдыларын пайдалану

Жазу дағдылары, айту, көрнекі дағдылары: желісі, пішіні, симметрия.

Бастапқыбілім

Оқушылар өткен сабақта мата ұғымдарымен, тоқыма, құрылымды маталар, батик техникасымен танысты.

Сабақбарысы

Жоспарланған сабақ барысы

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақ басы

4 минут

1 Амандасу.

2. «Ми шабуылы» әдісін пайдалану арқылы оқушылардың сабақ мақсатын өздігінен анықтауы:

-Балалар, тарихи кезеңдеген не?

Мүмкін жауаптар:

-Қандай тарихи кезеңдерді білесіздер?

- «Киім стилі» дегенді қалай түсінесіздер?

-Қандай киім стилі бар?

Мұғалім оқушылармен бірге тарихи кезеңдерді және киіну стилін танып біледі.

3 Мұғалім сабақ мақсатын айтады:

  • Әр түрлі уақыттағы киім үлгісі;
  • Кез-келген тарихи кезеңдегі киім үлгісі жайлы кішкене презентация жасау;
  • Сабақтың бастапқы эскизін жасау.

АКТ

Сабақортасы

34 минут

Тапсырма1. Көрнекі-иллюстрациялық әдісі. Жұмыс: топ нысаны, талқылау. (7-10 минут):

Иллюстрацияларды мұқият қарайық. Оларда әртүрлі тарихи кезеңдегі және әртүрлі стильде киінген адамдар көрсетілген. Киімдегі оюларға көңіл бөліңіздер. Әртүрлі халық өкілдері мен әртүрлі тарихи кезеңдегі адамдар киімін салыстырыңыздар. Сұрақтарға жауап беріңіздер:1. Суретте түрлі тарихи кезеңдегі адамдарға қарап қандай киімдерді көрдіңіздер? 2.Олардың бір-бірінен айырмашылығы неде? Ортақ несі бар?

Дескрипторлар:

-әртүрлі кезеңдегі иллюстрацияларды салыстырады;

-киім үлгілерін айтады;

-әр кезеңдегі киім үлгілері нсалыстырады;

-түрлі кезеңдерде киілген киім үлгілеріне қорытыңды жасайды;

-әртүрлі халық киімдерінің ерекшеліктеріне қорытынды жасайды.

Қалыптастырушы бағалау, өзін-өзі бағалау топта (2 минут)

Топ белсенділері, параққа әр оқушының дескрипторлар жетістіктерін жазады.

Әр топтың жауаптарын тыңдау. Белсенді оқушыларды таңдау .

Тапсырма 2. жұмыс формасыоптық (10 минут).

Тарихи кезеңдегі киім үлгісін таңдап, постер жасау.

Дескрипторлар:

-кезең таңдайды;

-сол кезеңдегі киім үлгілерін атап шығады

-киім үлгісін атайды;

- сол кезеңдегі киімің мата мен материал үлгісін көрсетеді;

-матадағы суреттің мағынасын, матаның мәнін ашады.

- өзінің эмоционалды киімге көзқарасын білдіреді.

4.Кері байланыс. (2 минут)

Топтарды тыңдау. Белсенді оқушылардытаңдау.

Тапсырма 3,жұмыс формасы- жеке, (9 минут)

Белгілі стиль мен уақыттың эскизін жасау, немесе кезкелген мемлекеттің оюын, немесе өзін ойлап табу.

Саралау: кейбір оқушыларға көмек ретінде, дайын шаблон ретіндегі материалдарды таратып беру

Дескрипторлар:

- оюлардың түрлері (өсімдік, зооморф, антропоморфты, геометриялық, космогониялық);

-орындалуы оңай;

-орындалуы қиын;

- симметриялы ою;

-симметриясыз ою.

5 Кері байланыс.

Бағалау парағы арқылы бірінбірі бағалау. Оқушыларды тыңдау.

Әр түрлі тарихи кезең, әсіресе олкезеңдегі киім үлгісі жайлы слайд

Таратылатын материал.

Таратылатын материал.

Таратылатын материал.

Ғаламтор –ресурстары

Тарататылатын материал.

Сабақ соңы

2 минут

6.Шағылу

Арбалар. Әрбір тіркеменақты тапсырмаға сәйкес келеді.

 Тез және оңай орындалатын жұмыстарға, адамдарды отырғызуға, жетон қалдыруға ұсынамын.

Үй жұмысы: 3-ші тарпсырманы аяқтауға уақыт жоқ болса, онда үйде оны аяқтау.

Саралау – оқушыларғақалайкөбірекқолдаукөрсетудіжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз?

Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз?

Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы

Саралау№3 тапсырма жинағында көрсетілген, белгілі оқушыдан, онда оқушыға жеке көмек көрсету

  • Әр тапсырма бойынша дескрипторлардың бағалауы
  • Белсенділердің топтағы өзіндік бағалауы;
  • Бірінбірі парақ арқылы бағалау;
  • Ұстаздар қарауы.

Денсаулықсақтаутехнологиялары.

Сергітусәттеріменбелсендііс-әрекеттүрлері.

ОсысабақтақолданылатынҚауіпсіздіктехникасыережелерініңтармақтары

Сабақбойыншарефлексия

Сабақмақсаттары/оқумақсаттарыдұрысқойылғанба? ОқушылардыңбарлығыОМқолжеткіздіме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақтасаралаудұрысжүргізілдіме?

Сабақтыңуақыттықкезеңдерісақталдыма?

Сабақжоспарынанқандайауытқуларболды, неліктен?

Бұлбөлімдісабақтуралыөзпікіріңіздібілдіруүшінпайдаланыңыз. Өзсабағыңызтуралысолжақбағандаберілгенсұрақтарғажауапберіңіз.

Сабақ мақсаттары шынайы болып табылады.

Ойлаудағдыларынтүрлідеңгейінебайланысты, оқушылартүрлітапсырмаларындамақсатқақолжеткізді.

Саралау, әржұмысқаорындады. Жоғарыдеңгейдегіойлаудағдыларыбароқушыларөзүкімдерін, қорытындылаптолықтырады.

Уақытаралығытолықтайескерілмеді, бұлдаоұушылардыңшапшаңдығыменойлауқабілеттерінебайланысты.Соңғытапсырмадаоқушыларғауақытжетпеді.Бұлтапсырманыоларүйдеаяқтайды.

Жалпыбаға

Сабақтыңжақсыөткенекіаспектісі (оқытутуралыда, оқутуралыдаойланыңыз)?

1: Сабақбасы-мишабуылы ,жаңатақырыпқаақырынкөшу.

2: №2 тапсырманыорындау.

Сабақтыжақсартуғанеықпалетеалады (оқытутуралыда, оқутуралыдаойланыңыз)?

1:Уақытқабайланысты, тапсырмалардыазайту.

2: Тапсырылатынматериалдардытүрлітүстібоялауларменқамтамасызету.

Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарданегекөңілбөлуқажет?

Балаларөзойларынайтуғаұялмайды, сөзқорыазоқушылар, өзжұмыстарын, постер,жазбаларарқылыжеткізеалды.



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» "Телефон тұтқасын дереу қойыңыз": ІІМ Қазақстанда жиі кездесетін алаяқтық түрлерін атады
» Салымдар түрі: қалайша неғұрлым көп пайда табуға болады
» Қауіпсіз каникул: балаларыңызды алаяқтардан қалай қорғауға болады
Пікір жазу