Неліктен Кеңес Одағының фашистік Германиямен соғысы Ұлы Отандық деп аталған? Дүние жүзі тарихы, 8 сынып, сабақ жоспары, 2 сабақ.


Сабақ жоспары

Бөлім

Екінші дүниежүзі соғысының себептері мен салдарлары

Сабақ тақырыбы

Неліктен Кеңес Одағының фашистік Германиямен соғысы Ұлы Отандық деп аталған? (2 сабақ)

Оқу мақсаттары

8.3.2.3 Екінші дүниежүзілік соғыстың себептерін, сипаты мен салдарын талдау;

8.2.4.3 тарихи оқиғаларды түсіндіру арқылы әскери ғылым мен техниканың және әскери стратегияның рөлін бағалау

Бағалау критерийлері

Оқушы

  • кем дегенде 3 мысал келтіре отырып, тыл еңбеккерлерінің үлесін сипаттайды
  • Әскери технологиядағы жаңалықтарды көрсетеді, кем дегенде 2 мысал келтіреді.
  • тыл еңбеккерлерінің үлесін бағалайды
  • КСРО-ның Германияға қарсы соғысы неге Ұлы Отан соғысы деп аталатынын талдап, оның жауабын дәлелдейді.

Сабақ мақсаттары

Сабақ барысында оқушылар жазбаша тапсырмаларды бейне сабақ (тыңдау), мәтіндік талдау (оқу) негізінде орындайды. Алынған ақпарат негізінде студенттер эссе жазады

Алдынала білім

Бұл бөлім оқушылардың Екінші Дүниежүзілік соғыс қарсаңындағы әлемдегі жағдайды, қолданыстағы саяси және экономикалық жүйелердің түрлері туралы түсінуіне ықпал етеді, сонымен қатар олардың арасында қайшылықтардың туындау мүмкіндігі болғанын түсіндіреді6. Бұл бөлім географиямен, сондай-ақ өнермен және әдебиетпен пәнаралық байланыстармен байланысты. Оқушылар бұл бөлімнің алдыңғы сабақтарындағы Екінші дүниежүзілік соғыс хронологиясын, себептерін, табиғатын және қатысушылары туралы біледі.

Сабақ барысы

Жоспарланған мерзімдер

Жоспарланған іс шаралар

Ресурсы

Сабақтың басталуы

3 мин

Сыныптан сәлемдесу және сыныпта жоқтардың бар-жоғын тексеру.

PSM. Ұсынылған слайд-иллюстрациялар негізінде оқушыларға сұрақ қойылады: бүгін сабақта не талқыланады? Сіз не білесіз? Сіз не білгіңіз келеді?

Сабақтың тақырыбын, оқу мақсаттарын анықтау.

Сабақтың мақсаттарын, бағалау критерийін және тарихи түсінігін талқылау.

Слайды 1-2

Середина урока

33 минуты

1 тапсырма. (5 минут) 1 тапсырма. Жұмыс апарқшаларындағы тексеру тапсырмаларын орындаңыздар.

Өзін өзі тексеру.

2 тапсырма. (15 минут) Бейне материалдарды көріп жұмыс парақшасындағы сұрақтарға жауап беріңіздер.

Мәселелер бойынша жұпта талқылау. Мұғалім жұпта жұмыс жасай отырып, сынып ішінде жүріп, қажет болған жағдайда сот үкімін жүргізеді.

Толықтыру және бірігіп талқылау.

3 тапсырма. (10 минут) «КСРО-ның Германияға қарсы соғысы Ұлы Отан деп аталады ...» тақырыбына эссе жазыңыз.

Критерийлерді талқылау

Топпен жұмыс (5 минут)

  • Топтарда эссе оқу.
  • Критерийлер бойынша ең үздік жұмысты анықтау.
  • Үздік жұмыстарды көрсету.

1945 ж. бірінші Жеңіс шеруінің бейнеролигін көру (3 минуты)

Сөйлемді аяқтаңыз: 9 мамыр Жеңіс Шеруі .............. символы

Ұжымдық талқылау. Оқыту мақсаттары бекіту.

Слайд 3, рабочий лист.

Слайд 4

https://www.youtube.com/watch?v=WhropM2Hfw8

https://castlots.org/razdelit-na-gruppy/

Информационные листы.

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

https://www.youtube.com/watch?v=sfRvBJ6wFnM

Сабақ қорытындысын шығару. Рефлексия.

Бағалау критерийлері бойынша мақсатқа жеттіңіздер ме.

Слайд 8-9

Қосымша ақпарат

Саралау - сіз көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау - сіз оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Meтапандік сілтемелері

Денсаулық және қауіпсіздік

АКТ сілтемелері

Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)

Сабақтың әр кезеңінде жасырын дифференциация бар. Жұппен, топпен немесе жеке жұмыс жасай отырып, барлық оқушылар ұсынылған тапсырмаларды әрқайсысы өз деңгейінде жеңе алады. Неғұрлым қабілетті студенттер әр кезеңде 3-тапсырманы қорытып, дәлелді түрде орындай алады.

Студент

Білім және түсінік

* Екінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі кем дегенде 3 оқиғаны бөлектейді;

* Екінші дүниежүзілік соғыс сабақтарын бөліп көрсетеді;

* кем дегенде 3 әлеуметтік, саяси және экономикалық салдарды көрсетеді

Талдау

Қоғамдық-саяси, идеологиялық және геосаяси қайшылықтар нәтижесінде Екінші дүниежүзілік соғыстың нәтижелері туралы қорытынды жасайды.

Рефлексия:

Сабақ мақсаттары / оқу мақсаттары шынайы болды ма?

Оқушылар бүгін не білді?

Сыныпта қандай атмосфера болды?

Мен жасаған саралау нәтиже берді ме? Мен белгіленген мерзімге жеттім бе?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге?

Жалпы ұпай

Сабақтың қандай екі жағы жақсы өтті (оқытуды да, оқуды да ойлаңыз)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ойлаңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылар туралы келесі сабаққа дайындалуға көмектесетін не білдім?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстан пойыздарында үй жануарларын тасымалдау ережелері
» Қазақстандықтар шетелге шығуға жылына қанша жұмсайды?
» Су тасқынынан зардап шеккендерге қосымша тағы 553 мың теңге төленеді
Пікір жазу