Англия және Қытай үкіметтерінің хат алысуынан империализм туралы не біле аламыз? Дүние жүзі тарихы, 7 сынып, сабақ жоспары.
Дүниежүзі тарихы, 8 сынып.
Қысқа мерзімді жоспар (8.12.2)
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6-бөлім XІX ғасырдағы Қытай мен Еуропа елдері | Мектеп: | ||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||
Сынып: 8 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||
Сабақ тақырыбы | Англия және Қытай үкіметтерінің хат алысуынан империализм туралы не біле аламыз? | ||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 7.3.2.2 - XVIII - XIX ғасырдың ортасындағы халықаралық қатынастардағы өзгерістерді сипаттау | ||
Сабақ мақсаттары | XVIII–XIX ғасырдың ортасындағы Англия мен Қытай арасындағы халықаралық қатынастардағы өзгерістерді сипаттау. | ||
Бағалау критерийлері |
| ||
Тарихи концепт | Өзгеріс пен сабақтастық | ||
Тілдік мақсаттар | Пәнге қатысты лексика мен терминология Министрлер, көкнәр, апиын , тәуелділік, контрабанда, дін таратушылар, варварлар, тайпиндер, сыртқы сауда келісімшарт бойынша құрылған порттар Диалогқа/жазылымға қажетті сөз тіркестер Мен императорға ... кеңес берер едім Екінші апиын соғысы британдықтар мен француздықтардың кесірінен болды/болмады, себебі ... Императордың ескі жазғы сарайды қасақана өртеу дұрыс/дұрыс емес, себебі ... Ескі жазғы сарайдың мүлкін қайтару/қайтармау керек еді, себебі ... | ||
Құндылықтарды дарыту | - патриотизм; - өз еліне және өзге мемлекттердің тарихы мен мәдениетіне қызығушылық пен құрмет таныту; -тұлғааралық қарым-қатынасты дамытуға және бағалауға мүмкіндік беретін жұптық және топтық жұмыстарды қолдану; - жеке тұлғаның пікірін ескеру және әрбір ойдың құндылығын құрметтеу; | ||
Пәнаралық байланыстар | География (Англия, Қытай мемлекеттері тақырыптары бойынша) | ||
АКТ қолдану дағдылары | Осы сабақта интербелсенді тақта және сабақ тақырыбы бойынша презентация пайдаланылады. | ||
Бастапқы білім | Оқушылар Үндістан мен Қытайдың Ұлыбританиямен - алғашқы индустриялық елмен - қарым-қатынастарын алдыңғы бөлімдердегі және география пәнінде қарастырған білімдерін қолдана алады. | ||
Сабақ барысы | ||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі 0-5 мин | (БЫМ) Англия елшісі Маккартнидің Қытайға бару сапары көрсетілген суретті оқушыларға ұсынып, сұрақтар бойынша жауабын тыңдау, сабақ тақырыбын анықтату. Берілген оқиғаны қалай сипаттауға болады?
Сабақ тақырыбын, мақсаттар және бағалау критерийлерін анықтау | Презентация Macartney Mission To China 1793 Climbing The Great Wall http://www.pinsdaddy.com/mccartney-mission-china_t*b7SH5LKoW6OJM1r61wKb98W07BPvf8gGWqtbBk1y8 | ||
Сабақтың ортасы Жеке жұмыс түрі (мәтінді оқу) 5-12 мин Топтық жұмыс түрі 12-37 мин | Ж. Мәтінмен жұмыс /ағылшын королі ІІІ Георг пен император Цяньлуньнің хаттары/ Сынып 6 топқа бөлінеді. 1-топ Білу, түсіну 2-топ Қолдану 3-топ Талдау 4-топ Құжатты бағалау 5-топ Құжаттың шығу тегі мен мақсатын анықтау 6-топ Эмоция Т. №1 тапсырма 1-топ Білу және түсіну. Мәтінге сүйеніп, сюжеттік кестені толтырындар. 2 топ Қолдану Оқиғаға қатысқан кез-келген кейіпкермен сұхбат өткізіндер. ( 4 сұрақ) 3 топ. Талдау
4 топ Құжатты бағалау. 1.Құжаттың құндылығы мен шектеулігі неде?(қандай тарихи сұрақтарға құжат түсінуге көмектеседі, қандай сұрақтарға көмектеспейді). Қандай сұрақтар туындады? 2.Авторға сенуге болады ма? Неге? 5 топ 1. Авторы кім? Құжат қашан жазылған? Қандай оқиғаларға байланысты жазылған? 2. Мәселені анықтау. Қандай фактілер, оқиғалар сипаталады? 3. Автор құжатты дайындағанда қандай мақсатты алдына қойды? 6 топ Тақырыпқа байланысты қандай сезімдер туындады? (эмоция) (қорқыныш, қуаныш, таңқалу, наразылық ) Неге? Ойыңды деректермен бекіт. Дескрипторлар:
| Презентация Қосымша 1 Қосымша 3 | ||
Сабақтың соңы 37-40 мин | Сабақты қорытындылау: XVIII–XIX ғасырдың ортасындағы Англия мен Қытай арасындағы халықаралық қатынастарда қандай өзгерістер орын алды? /2 сөйлеммен ой түйінде/ Рефлексия:
| презентация | ||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиынтық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін. Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолданылады. Әсіресе топтық жұмыста оқушылар деңгейіне қарай тапсырмалады орындау барысында. | Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз Сабақта бағалаудың түрлері қолданады: өзін өзі, бірін бірі, топтық және мұғалімнің бағалауы. | Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары | ||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | |||
Мұғалім сабақ барысында кері байланыс беріп тұрады. | ||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру