Командалық тәсілдік әрекеттер. Дене шынықтыру, 10 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

6-тарау: Командалық ойындардағы бірлесіп үйрену

Мектеп: ФМБ НЗМ Қостанай қаласы

Күні: 28.02.2019 ж

Мұғалім аты-жөні: Гачаев А.А. Ченцов Д.С. Шагатаев С.Е.

Сынып: 10 «В»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

КДМ

«Денешынықтыру сабағында қозғалмалы ойындар арқылы оқушылардың денсаулық нығайту ортасын құру»

Зерттеу тақырыбы Lesson Study

«Сабақ барысында оқушылардың өз бетінше іс-әрекетін карточка-тапсырмаларды қолдану арқылы қалай белсендіруге болады».

Сабақ тақырыбы:

Командалық тәсілдік әрекеттер

Оқу мақсаты:

10.2.3.1. Тәсілдер мен стратегияны құру және талдау.

Бағалау критерийлері

- ойын нәтижелі болу үшін шабуыл әдісін құрады.

- қорғаныс техникасын дұрыс пайдаланып ойынды тиімді аяқтайды.

- көрсетілген ойынды әдіс айласын сақтай отырып жетілдіреді.

- оқушылар ҚЕ сақтайды.

Тілдік мақсат:

Командалық ойындардағы білім мен дағдыларды көрсету, талдау және бағалау.

Пәндік лексика және терминология: оқу ойыны, командадағы өзара қарым-қатынас, шабуыл мен қорғаныстағы командалық жұмыс, тәсіл, стратегия, жүгіру, жылдамдықты өзгерту, бағыт, жүгіру, ойын қисыны.

Диалогқа / хатқа арналған пайдалы сөздер: тәсіл, стратегия, өз-өзін сақтандыру, ойын қисыны.

Талқылауға арналған сұрақтар: Тапсырмада қандай қауіпсіздік шаралары мен тәуекелдерді басқару стратегиясын ұсындыңыз және неге? Қорғаушы - ойыншыны алдап кету үшін қандай тәсілді қолданасыз?

 Құндылықтарды

арттыру:

- құрметтеу және ұжымдық жұмыс;

- ашықтық;

- әділ жұмыс жасау.

Жалпы ғаламдық тәрбиелеу

Өзінің мәдениетін, жеке басын және жеке құндылықтарын түсіну арқылы жауапкершілікті, әртүрлілікті және құрметтеуді қадағалайтын өзара байланысты әлемдік қоғамдастыққа жатады.

Нақты оқыту

Арнайы терминалогияны пайдалану. Әр оқушыға білім беру ортасын қамтамассыз ету. Маңызды өмірлік шеберлік қозғалыс дағдыларын алады.

Пән аралық байланыс:

Биология

АКТ қолдану дағдылар:

Мұғалім презентациясы

Алдыңғы білім:

Оқушылар спорттық ойындардың әдісі мен терминалогияларын біледі.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

10-12 мин

Ұйымдастыру кезі.

Оқушыларды сапқа тұрғызу сәлемдесу, сабақ мақсаттарымен, жетістік критерилерін таныстыру.

Таңдалған қызметтің қауіпсіздік ережесі

Оқушылар сабақта қауіпсіздік ережесін қайталайды сақтайды. Олар алдағы жаттығулардың алдында қызудың маңыздылығын талқылайды.

Талқылауға арналған сұрақтар:

- Қандай бұлшық ет топтары қызу керек….?

- Дененің қызуына дайындық белгілері…

Оқушылар ҚЕ сақтай отырып тапсырманы орындайды. Жаттығулар дененің бірте-бірте дамуына ықпал етеді.

Жүру.

1.Жаттығулар дұрыс тұрақтылықтың дамуына ықпал етеді. Оқушылар арқаны түзу ұстап жүруіне көз жеткізу.

- қолды жоғары көтеріп, аяқтың ұшымен жүру.

- қолды белге қойып өкшемен жүру.

- жартылай отырып жүру.

- табанның ішкі жағымен жүру;

- табанның сыртқы жағымен жүру.

Жүгіру :

Жүріске ауысып, тыныс алу жаттығуларын орындау.

Бір саптан 1,2,3 санына саналу

ЖДЖ

Жаттығулар денені алдынғы жұмысқа дайындауға көмектеседі .

Дескрипторлар:

- алдағы жүктеме үшін қандай қызу қыймылдарды жасауды біледі;

- жаттығуды жасау барысында қауіпсіз ережесін біледі , қолданады.

Кең алаң, проектор, ноутбук. Олар алдағы жаттығулардың алдында қызудың маңыздылығын талқылайды.

Денешынықтыру сабағындағы қауіпсідік ережесі

:https://infourok.ru/kabinet_nachalnyh_klassov._tehnika_bezopasnosti_na_urokah_fizkultury.-505886.htm

Әр тапсырма үшін кең, бос кеңістік

Әр тапсырма үшін кең алаң

Карточка

Негізгі бөлім

25-28 мин

Оқушылардың білімін қайталау және жаңарту.

Спорттық ойындардың әдісін тәсілін бейне таспа арқылы көру.

Талқылауға арналған сұрақтар:

- Қалай….?

- Неге …

Кең алаң, проектор, ноутбук.

Оқушылар карточкаларды пайдалана отырып, қозғалмалы ойындарды өз бетінше орындайды.

I. Біреуі артық.

II.Қаршығалар және қарлығаштар.

III. Қызыл ту.

Дескрипторлар:

1. Қауіпсіздік ережесін сақтайды.

2.Тактикамен стратегия құру кезінде командаластарымен бірге ат салысады. 3.Өздеріне берілген ойын міндетін орындайды, қиын жағдайда командасына көмек көрсетеді.

4. Өзінің командасы жеңісі үшін жеке-дара шабуылға шешім қабылдайды.

5. Қарсыластың алаңына жүгіріп жетіп туды өз алаңына жеткізеді.

6. Өзінің алаңында жүріп-ақ командасының жеңіске жетуіне мүмкіндік жасайды.

Оқушылардың өз еркімен ынталандыру әрекетін арттыруды ескере отырып, карточкалар LS зерттеулерінің бөлігі ретінде әзірленді:

Оқушы А - ойын ережесінің әдісін түсінеді; Шабуыл және қорғаныс техникасын орындайды, өз бетінше әдіс тәсәлдерді құрастырып және орындалуын талдайды.

Оқушы Б - ойын ережесінің әдісін түсінеді; Шабуыл және қорғаныс техникасын орындайды, мұғалімнің көмегімен әдіс тәсәлдерді құрастырып және орындалуын талдайды.

Оқушы С ойын ережесінің әдісін біледі; Шабуыл және қорғаныс техникасын түсінеді; Әдіс айланы құрастыруда қателіктер жібереді, Әдіс тәсілдерді мұгалімнің көмегімен құрастырады.

Әрбір қызмет үшін кең жазықтық. ысқырғыш

Карточка-тапсырмалары.

Қорытыңды

2-3 мин

1 сапқа тұрғызу.

Рефлексия: рефлексия өткізу

Оқушылар көкіректі демді реттейді, демді ішке алғанда аяқтың ұшымен жүру, демді шығару. Көзді жұму, бүгін жақсы жасаған нәрсе туралы ойлану. Сабақтың жағымды жақтарын белгілеу.

Бүгін мен білдім…

Қиындықтар туындады…

Нені жақсы орындадым…

Қосымша ақпарат

Дифференциация - Сіз неғұрлым қолдау көрсетуді қалай іске асырасыз? Сіз неғұрлым қабілетті оқушыларға қандай міндеттерді қоюды жоспарлайсыз?перед более способными учащимися?

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Деңсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Сабақта дефференсация жүзеге асырылды:

а) физиологиялық ерекшеліктермен:

б) физикалық дамуы:

- Мықты оқушылардың қозғалыс дағдыларын кеңейту үшін қиын жаттығулар беру.

Өзін өзі бағалау (дескрипторлармен)

және мұғалімнің бағалауы (бақлау, сауалнама).

Пән аралас байланыс биология және физика.

Салауатты өмір салтын қалыптастыру, жалпы фитнесті жақсарту,Жүрек жаттығулары және қан айналымның жақсаруы.Сақтандыру және көмек.Кішігірім топтарда және жұптастармен жұмыс жасаған оқушылар бірін –бірі құрметпен байланыстырады, өзара әрекеттеседі, өз бетінше оқу дағдыларын қалыптастырады

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Сабақты көрсету үшін осы бөлімді пайдаланыңыз. Сол бағандағы сабақ туралы ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете аладықыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

1:

2:



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстан пойыздарында үй жануарларын тасымалдау ережелері
» Қазақстандықтар шетелге шығуға жылына қанша жұмсайды?
» Су тасқынынан зардап шеккендерге қосымша тағы 553 мың теңге төленеді
Пікір жазу