Судың иондық көбейтіндісі. Сутектік көрсеткіш. Химия, 11 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 11.3D Қышқыл және негіз ерітінділері |
| ||||||
Күні: Сыныбы: | Қатысқандар саны: қатыспағандар саны: | ||||||
Сабақ тақырыбы: Судың иондық көбейтіндісі. Сутектік көрсеткіш | |||||||
Оқу мақсаты | 11.3.4.2 судың иондық көбейтіндісін білу; | ||||||
Сабақ мақсаттары |
| ||||||
Бағалау критерийі | Оқушы мақсатқа жетті, егер:
| ||||||
Тілдік мақсаттар | Суды әлсіз электролит ретінде қарастыру | ||||||
Құндылықтар | Зертханалық жұмысты орындау кезінде топтық жұмыс арқылы құрмет пен ынтымақтастық | ||||||
Пәнаралық байланыс | Математика (есептеу) | ||||||
Алдыңғы білім | 11.1C Химиялық байланыс | ||||||
Сабақ барысы | |||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Мұғалім/оқушы әрекеті | Ресурстар | |||||
Сабақ басы 1-10 мин |
|
| |||||
Сабақ ортасы 11-26 мин | Мұғалім Kсу мағынасын түсіндіреді. Судың иондық көбейтіндісінің Kсу температураға қатысты өзгеруін қарастырады. Kсу мағынасын pH and pOH есептегенде қалай қолдануға болатынын түсіндіреді. Оқушылар сутектік (гидроксидтік) көрсеткішімен танысады. | PowerPoint 6-10 Қосымша 1 | |||||
27 - 37 мин | Жеке жұмыс: Есептер шығару 1-мысал. Егер сутегі иондарының концентрациясы 4×10-3 моль/л болса, ерітінді рН қанша? 2-мысал. Егер ерітіндінің рН-ы 4,60 болса, ерітіндідегі сутегі иондарының концентрациясы қанша болады? 3-мысал. Егер ерітіндінің рН-ы 10,80 болса, гидроксид-иондарының концентрациясы қанша болады? | PowerPoint 11 Қосымша 2 | |||||
Сабақ аяғы 38 - 40 мин | Сабақтың нәтижелерін талқылау. Рефлексия | PowerPoint 12 |
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Сабақ барысында едәуір қабілетті оқушылар қиындық көріп тұрған оқушыларға көмек көрсете алады. | Сұрақ қою, жеке жұмыс, оқушылардың ауызша берген жауаптарын бағалау арқылы. | Сабақ студенттер мен оқытушы арасындағы пікірталастардан тұрады, қарым-қатынас және басқалардың пікіріне деген сезімталдықты дамытуға мүмкіндік береді. |
Сабақ бойынша рефлексия | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | |
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? | ||
Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? | ||
Жеткізбесе, неліктен? | ||
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? | ||
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? | ||
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | ||
Жалпы баға | ||
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?