Зертханалық жұмыс: "Әртүрлі қоректік ортада қышқыл сүт өнімдерінің микрофлорасын зерттеу". Биология, 11 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 11.3D Биотехнодлогия | Мектеп: | ||||
Күні: | Мұғалім: | ||||
Сынып: 11 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||
Сабақ тақырыбы | Зертханалық жұмыс "Әртүрлі қоректік ортада сүт өнімдерінің микрофлорасын зерттеу". | ||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 11.4.3.1 микробиологиялық зерттеулердің кезеңдерін сипаттау және түсіндіру. | ||||
Сабақ мақссаты: |
| ||||
Бағалау критерийлері | Оқушылар егер олар болса, оқу мақсатына жетеді:
| ||||
Тілдік мақсаттар
| Студенттер түрлі медиа түрлерін зерттей алады және басқа сынып қатысушыларымен нәтижелерді бөлісе алады (оқу және сөйлеу дағдылары) Тақырыптық терминдер: Жасуша қабырғасы, мембранна, жасуша қабырғасының құрамбөліктері: липидтер, нәруыздар, липополисахаридті қабат, периплазмалық кеңістік, пептидогликан, цитоплазмалық мембрана, грамоң, грамтеріс бактерялар. Диалогтар / хат үшін пайдалы сөз тіркестерінің жиынтығы Грамоң бактериялар грамтеріс бактериялардан ерекшеленеді .... Бұл мүмкін болады ... Мүмкін, бұл үшін ... Грамтеріс бактериялар оларға төзімді ... антибиотиктер, себебі ... | ||||
Құндылықтарды дарыту | Бұл сабақ жұпта жұмыс істей білуді дамытуға, тапсырмаларды орындауға жауапкершілікті арттыруға бағытталған. ● Зертханалық жұмыс барысында бір-бірін құрметтеңіз . ● Топтық жұмыс ережелерін орындаңыз ● Жаңа тұжырымдаманы зерттеу Қарым-қатынас жасай білу: әр түрлі командаларда жұмыс істеу үшін стратегияларды әзірлеу және қолдану қабілетін, олардың сындарын өзгерістер енгізу үшін қолдана отырып және күрделі міндеттерді орындау үшін команда мүшелерінің дағдылары мен үлесіне сүйене отырып, сынай білу. | ||||
Пәнаралық байланыстар | Математика: колонияны есептеу, колонияны дамыту | ||||
АКТ қолдану дағдылары | Электрондық көздерді (бейне / анимация) және Microsoft PowerPoint арқылы оқыту процесін визуализациялау | ||||
Бастапқы білім | Биология курсынан Микробиология және биотехнология: 7-10 сыныптар | ||||
Ход урока | |||||
Жоспарланған кезің | Сабақта жоспарланған іс-шаралар | Ресурстар | |||
Сабақтың басы 0-7 мин | Ұйымдастыру сәті. Зерттеу жүргізер алдында микробиологиялық мәселелерді талқылаймыз, орта типтерін, стерильдеу түрлерін қысқаша қайталаймыз, бактерияларды атаймыз, бактериялардың құрылымын және әр түрлі факторларға төзімділігін қарастырамыз. | Power Point 1-5 слайдтар | |||
Сабақтың ортасы 8-35 min |
| Link to the video: Serial dilution instructions https://www.youtube.com/watch?v=MCrNjHcfcpY Simple and serial dilution https://www.youtube.com/watch?v=fGTVFk2a2Gg перед началом урока приготовить чашки с образцами с носителями приложеине1 Power Point 5-6 слаиды
Приложение 2. руководство учителя приложение 1. | |||
Сабақ соңы 36-40 мин | 6. Кері байланыс Зертханалық жұмыстардың нәтижелерін бағалауға негізделген. Мен зертхананың мақсатына қол жеткіздім бе? Не дұрыс болды? Бұл не болды? Келесі жолы өз нәтижелерін қалай жақсартуға болады? | Стикеры Шығу сұрақтары оқушы жұмыс парақтарында | |||
Дифференциация-сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушылардың алдына қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? | Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы қағидалары | ||
| Студенттердің тапсырмалары бағаланады * Пленарлық отырыс кезінде шешендік дағдылар. * Топтық / жұптық / жеке жұмыспен алмасу арқылы сараптамалық бағалау . * Қоректік ортаға тұқым себудің негізгі әдістері мен тәсілдерін түсінуді бағалау | Денсаулықты нығайту әдістері Үзіліс және физикалық жүктемелер қолданылады. Осы сабақта қолданылған техника қауіпсіздігі ережелерінің тармақтары. Денсаулықты нығайту әдістері, мысалы, қолды жуу. Үзіліс және физикалық жүктемелер қолданылады. Студенттерге биолабораторияның қауіпсіздік ережелерін көрсетіңіз. Жапсыруға арналған пластилинмен мұқият жұмыс істеуден кейін және қалдықтарды кез келген қажетті кәдеге жаратқаннан кейін қолды мұқият жуыңыз. | ||
Кері байланыс: Сабақтың мақсаты / мақсаты шынайы болды ма? Барлық оқушылар ЛО-ға жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Менің жоспарланған дифференциям жақсы жұмыс істеді ме? Мен таймингтерді ұстанды ма? Сабақтың жоспарынан ауытқу неге және неге болды? |
| |||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (сабақ беру әрі оқу туралы ойланыңыз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алатын еді (сабақ беру әрі оқу туралы ойланыңыз)? 1: 2: Мен сабақ кезінде келесі сабаққа дайындалуға көмектесетіндей сынып немесе белгілі бір оқушылар туралы не білдім? | ||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру