Геометриялық және физикалық есептерді шығаруда анықталған интегралды қолдану. Алгебра, 11 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Геометриялық және физикалық есептер шығаруда анықталған интегралды қолдану. | ||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||||||||||||||||
Сынып: 11 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы: | Геометриялық және физикалық есептерді шығаруда анықталған интегралды қолдану. | |||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 11.4.1.7 - анықталған интегралдың анықтамасын біледі; анықталған интегралды есептей алады. 11.4.1.8 – берілген сызықтармен шектелген фигура ауданын таба алады; 11.4.1.9 - анықталған интегралдың көмегімен айналу денесінің көлемін есептеу формуласын біледі және қолданады; 11.4.2.1 – жұмыс пен қашықтықты есептеуге арналған физикалық есептер үшін анықталған интегралды қолданады; | |||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Сызықпен шектелген фигура ауданын және дененің көлемін табу үшін анықталған интегралды қолдану. | |||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Оқушылар: 1. Анықталған интегалды есептейді; 2. Анықталған интегралды қолданып фигураның ауданын табады; 3. Анықталған интегралды қолданып фигураның көлемін табады; 4. Анықталған интегралды қолданып жұмыс пен қашықтықты есептеуге арналған физикалық есептерді шығарады. | |||||||||||||||||||||||||
Сабақ түрі | Жаңа тақырыпты меңгеру | |||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқытудың тілдік мақсаты: айналу денелері және оның элементтері қисық сызықты трапеция Пәндік лексика мен терминология: Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: Қисықтармен шектелген фигура... Берілген шектер үшін интеграл есептеу... | |||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту
| - Оқушылар өзара қарым-қатынаста адал және шынайы айқын; - Өзгенің пікірін құрметтеу; - Өз бетінше білім алу қабілеттерін дамыту; - Математикалық ойлауды тереңдету | |||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Физика | |||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | ||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | анықталған интеграл, қисық сызықты трапецияның ауданының формуласы (Ньютон-Лейбниц формуласы), анықталған интеграл көмегімен айналу денесінің көлемін қорытып шығару | |||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 минут | Ұйымдастыру: - Оқушылармен амандасу - Үй тапсырмасын тексеру - Оқушылардың зейіндерін сабаққа аудару Оқушылармен бірге бағалау критерилерін талқылау | Презентация Слайд 1 | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 20 минут 10 минут |
Тақтада келесі слайдтарды көрсетіледі, түсіндіріледі. Фигура ауданын есептеу Айналу денесінің көлемі: Дененің жүрген жолын есептеу: Атқарылған жұмысты есептеу: Жұптық жұмыс Тапсырма 1 Интегралдарды есептеңіз. Тапсырма 2 қисықтарымен және түзуімен шектелген аймақтың ауданын табыңыз. Тапсырма 3 v (t) = 2t + 5 (км/сағ) жылдамдығымен қозғалатын дененің 10 минуттан 20 минут аралығында жүрген жолын тап. Берілген тапсырмалар мұғалімнің тексеруі арқылы бағаланады. Жеке жұмыс Оқушылар тест орындайды Тест
Оқушыларға дұрыс жауаптарын көрсету арқылы өзін-өзін бағалау жүргізіледі. | Презентация Слайд 2-3 | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут | Сабақты қорытындылау Оқушыларға сабақ мақсатына қайта оралып және бағалау критерилері бойынша өз-өздерін бағалауды ұсыныныз. Өз-өзін бағалау кестесі
Талқылаудан кейін, оқушыларға үй жұмысын ұсыныныз Қосымша | Қосымша Үй жұмысы | ||||||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| |||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | ||||||||||||||||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру