Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру. Нақты сандарды салыстыру. Алгебра, 8 сынып, сабақ жоспары. 7 сабақ.


План урока

Қысқа мерзімді жоспар: 8.1А: Квадрат түбірлер және иррационал өрнектер

Мектеп: Шымкент қ. ХББ НЗМ

Күні:

Мұғалімнің аты жөні: Нарбекова Г.М

Сынып: 8

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру. Нақты сандарды салыстыру

Cабақтың түрі

Білімді кешенді қолдану сабағы

7 сабақ сериясының №4 сабағы

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

8.1.2.6

нақты сандарды салыстыру;

 Сабақ мақсаттары

Оқушылар нақты сандарды салыстыру үшін сандарды түрлендіреді.

Бағалау критерийлері

Дағдылар

Бағалау критерийлері

Білім және түсіну

Нақты сандардың қасиеттерін біледі.

Жай бөлшектерді ондық бөлшек түрінде және керісінше жазу үшін өрнектерді түрлендіреді.

Қолдану

Сандарды салыстыру үшін түбірдің қасиеттерін, жақша сыртына шығару және кіргізу амалдарын қолданады. Өрнектердің мәндерін салыстыру үшін олрады түрлендіреді.

 Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

  • нақты сандарды салыстыруды түсіндіре алады
  • пәндік лексика мен осы бөлімнің терминдерін қолдана алады.

Пәнге қатысты лексика мен терминология:

Нақты сандар жиыны;

рационал және иррационал сандар;

шектеусіз периодты (периодсыз) бөлшек,

ондық бөлшек;

квадрат түбір;

иррационал өрнек;

түбірасты өрнек;

  • Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер:

.... көбейткішін жақша сыртына шығарайық.

формуласын қолданайық.

Бөлшектің алымы мен бөлімін.... көбейтейік.

Бөлшекті ... қысқартайық.

Алгоритм тәртібін айқындайық..

Құндылықтарды дарыту

Оқу дағдысы, жағдаятты талдау, жаңа жағдайларға бейімделу, проблемаларды туындату, шешім қабылдау.

Қасиеттерді қалыптастыру оқушылардың іс әрекеті арқылы жүзеге асырылады.

Пәнаралық байланыстар

Физикалық есептерді шығаруда квадраттық түбірлермен жұмыс жасау дағдылары қажет.

АКТ қолдану дағдылары

Меңгеру барысында материалды бейнелеу үшін презентация қолданылады.

Бастапқы білім

Оқушылар квадрат түбірлердің мәнін бағалай алады, квадрат түбірлері бар өрнектермен барлық амалдарды орындай алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин

7 мин

Ұйымдастыру кезеңі

Сәлемдесу, сабаққа дайындықты тексеру, сабақтың тақырыбын хабарлау, оқу мақсаттарын айту.

Білімді белсендіру

(Тест: +келісемін -келіспеймін)

  • Кез келген сан натурал сан болып табылады.
  • Кез келген натурал сан рационал болып табылады
  • -7 саны рационал сан
  • Екі натурал санның қосындысы натурал сан болады.
  • Екі натурал санның айырмасы натурал болады.
  • Нақты сан натурал сан бола алмайды. Кез келген иррационал сан нақты болады

Мұғалім оқушылардың материалды қаншалықты меңгергенін бағалай алады, қажетті жағдайда кемшіліктерді түзету жұмыстарын жүргізеді.

Презентация Слайд 1-2

+ белгілерімен карточкалар және -Слайд 3

Сабақтың ортасы

5 мин

5 мин

22 мин

Мұғалім оқушыларды сандарды салыстыру тапсырмасын орындауға шақырады. Оқушылар алдымен жұмыстарды өздері жасауға тырысады. Содан кейін мұғалім талқылауды ұйымдастырады, оқушылар осы сандарды қалай салыстыру туралы ұсыныстарды ұсынады, мысалы, түбірдің мәнін бағалау.

Санды өсу тәртібі бойынша орналастыр:

; ; ; ; 2 ; .

Жауабы тақтада көрсетіледі.

2.Ми шабуылы:

және қалай салыстыруға болады?

Оқушыларға жаңа идеяларды шығаруға ынталандыру.

Содан кейін шешімдердің бірін келтіру

: , бұдан

Тапсырмалар қобдишасы

Мұғалім салыстыруды қажет ететін жұп өрнектермен карточкаларды дайындайды, және оларды қорапқа немесе дорбаға салады.Оқушы, қарамай бір карточканы таңдап алып, тақта алдында түсіндіре отырып, шешеді Қалғандары онымен бірге немесе өз бетімен шешеді, тапсырмалар слайдта ұсынылады.

Қобдишадағы тапсырмалар:

Сандарды салыстыр:

и ;

и ;

и ;

и ;

и ;

и ;

и ;

и ;

и ;

и .

Слайд 4

Слайд 5

Қосымша 1

Сабақтың соңы

3 мин

1 мин

Рефлексия

Жетістік ағашы. Оқушылар өздерінің жұмыстарын сабақ барысында талдайды. Содан кейін, ниет білдірушілер өз жұмыстарының қандай позицияға сәйкес келетіні туралы өз көзқарастарын айтады.

Үй тапсырмасын талқылау

1. Сандарды кему ретімен орналастыр:

; ; ; ; .

2. Көбейткішті түбір астынан шығар:

а) , a>0; б) .

3. Көбейткішті түбір астына кіргіз:

а) ; б) ; в) .

4. Өрнектің мәнін тап .

Слайд 10

Қосымша 2

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Мұғалім оқушыларға қолдау көрсетеді, Тапсырмалардың әртүрлі деңгейі бар, оқушылар кейбір кезеңдерде оларға қолайлы деңгейді таңдай алады.

Оқушылар өз жұмыстарын дайын жауаптар слайды бойынша шешімдерді талқылауда бағалайды. Мұғалім оқушылардың жұмыстарын тексеру үшін жинап алады.

Сабақтың ортасында оқушылармен бірнеше жаттығулар орындауға болады.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақтың мақсаты/ оқытудың мақсаты шынайы болды ма?

Барлық оқушылар оқытудың мақсатына қол жеткізді ме? Егер жоқ болса, неліктен?

Сабақта деңгейлеп оқыту дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдерді сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге?

Осы бөлімді сабақ туралы ойлау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы сабақ туралы ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы бағалау

Сабақтың қандай екі қыры жақсы өтті (оқыту және оқу туралы ойлаңыз)?

1:

2:

Сабақты жетілдіруге не көмектесе алады (оқыту және оқу туралы ойлаңыз)?

1:

2:

Сабақ туралы немесе жеке оқушылардың жетістіктері / қиындықтары туралы сабақта не білдім, келесі сабақтарда неге назар аудару керек?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
» Қазақстандағы білім беру деңгейі 10 жыл ішінде қалай өзгерді?
Пікір жазу