Қашықтықтан оқытудың орта мектептерде оқытудың маңызы


 
Қазақстан Республикасы Президентінің орта білім беру жүйесін ақпараттандырудың мемлекеттік бағдарламасын іске асыруына байланысты ақпараттандыру жүйесін білім саласында қолдану аясын кеңейту – қазіргі таңдағы үлкен прблемалдардың бірі болып саналады. 
Читать в полной версии ➜

Сабақ жоспары (ұмж): Жылыжай эффектісі (булану) және озон қабатының жұқаруы. Дүниежүзілік мұхит деңгейінің, су мен атмосфера температурасының көтерілуінің тірі ағзаларға әсері 2-сабақ (Биология, 9 сынып, I тоқсан)

Сабақ жоспары (ұмж): Жылыжай эффектісі (булану) және озон қабатының жұқаруы. Дүниежүзілік мұхит деңгейінің, су мен атмосфера температурасының көтерілуінің тірі ағзаларға әсері 2-сабақ (Биология, 9 сынып, I тоқсан)

Пән: Биология
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Адам әрекетінің қоршаған ортаға тигізетін әсері
Сабақ тақырыбы: Жылыжай эффектісі (булану) және озон қабатының жұқаруы. Дүниежүзілік мұхит деңгейінің, су мен атмосфера температурасының көтерілуінің тірі ағзаларға әсері 2-сабақ
Осы сабақтың көмегімен қол жеткізілетін оқу мақсаттары: Көктемелік эффекттің және озон қабатының жұқаруының пайда болу себептерін мен оның биосфераға тигізетін әсерлерін сипаттау
Сабақтың мақсаттары: Оқушылар жаһандық жылынуды қоса парниктік әсер себептері мен салдарларын біледі. Олар сондай-ақ өздерінің көмірсутектік ізін қалай азайту туралы болжам жасай алады. Озон қабатының жұқаруына тигізетін факторларды сипаттайды.....
Читать в полной версии ➜

Сабақ жоспары (ұмж): Жылыжай эффектісі және озон қабатының жұқаруы. Дүниежүзілік мұхит деңгейінің, су мен атмосфера температурасының көтерілуінің тірі ағзаларға әсері 1-сабақ (Биология, 9 сынып, I тоқсан)

Сабақ жоспары (ұмж): Жылыжай эффектісі және озон қабатының жұқаруы. Дүниежүзілік мұхит деңгейінің, су мен атмосфера температурасының көтерілуінің тірі ағзаларға әсері 1-сабақ (Биология, 9 сынып, I тоқсан)

Пән: Биология
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Адам әрекетінің қоршаған ортаға тигізетін әсері
Сабақ тақырыбы: Жылыжай эффектісі және озон қабатының жұқаруы. Дүниежүзілік мұхит деңгейінің, су мен атмосфера температурасының көтерілуінің тірі ағзаларға әсері 1-сабақ
Осы сабақтың көмегімен қол жеткізілетін оқу мақсаттары: Жылыжай эффекттің және озон қабатының жұқаруының пайда болу себептерін білу
Жылыжай эффектінің салдарының гидросфера,атмосфераға және биосфераға тигізетін әсерлерін сипаттау
Сабақтың мақсаттары: Оқушылар жылыжай эффектісі себептері мен салдарларын біледі.
Жылыжай эффектісін туғызатын газдарды азайту жолдарын болжады
Озон қабатының жұқаруына тигізетін факторларды сипаттайды
Деректер мен ғылыми зерттеулер нәтижелерін сараптап жылыжай эффектісіне дәлелдер келтіреді......
Читать в полной версии ➜

Қиял-ғажайып ертегі: Құбыл жүзік

Қиял-ғажайып ертегі: Құбыл жүзік

Бұрынғы өткен заманда бір кемпір-шал болыпты. Бұларда жар дегенде жалғыз ұлы болыпты. Он үш жасқа келгенше ұлын далаға шығармай үйде баққан екен. Бір күні шалы тұрып:

—Кемпір, басқалардың үш жастағы баласы да далада ойнап жүр. Біз де баламызды сыртқа шығарсақ,—дейді.

Кемпірі мақұл болып, астына бір ат міндіріп, қолына екі ділдә беріп, «өз көңіліңе ұнаған бір нәрсені сатып алып кел»—деп баласын жолға шығарады. Бала қалаға келеді. Ешнәрсе алмай келе жатады. Өзі хат танымайды. Базар көрмеген. Көшеде бір топ баланың бір мысықты қуалап жүргенін көріп:
—Бұларың не қылғандарың, балалар?—дейді. «Бұл қасапшының етін жеп қоймаған соң қуып жүрміз»,—дейді.

—Онда маған сатып беріңдер—дейді. Балалар: «Мақұл, ал!»—дейді. Бала екі ділдәсін беріп, мысықты үйіне әкеледі. Әке-шешесі қуанып:

—Әкелгенің жақсы болыпты. Арыстанның түшкірігінен жаралған жарықтық, үйге керегі бар,—депті. Және бір күні «Тағы сынап көрелік. Базарға тағы жіберелік» деп қолына төрт ділдә беріп, «Осыған көңіліңе жаққан бір нәрсе алып кел»,—деп баласын базарға жібереді. Бала базарды аралап, көңіліне еш нәрсе жақпай келе жатқанда бір топ бала ит қуалап алдынан шығады.....
Читать в полной версии ➜

Қиял-ғажайып ертегі: Алтын жүзік

Қиял-ғажайып ертегі: Алтын жүзік

Баяғыда Мұрат деген кісі жол жүріп келе жатып қатты шаршайды, шөлдейді. Бір уақытта жалғыз үйге кез келеді. Үйге келсе, бір әйел отыр, әйелдің қасында екі күшік жүгіріп жүр. Мұрат бүгін осында қонайын деп үйге түседі. Өзінің қатты шаршап келе жатқанын Мұрат жаңағы үй иесі әйелге айтады: «Нансаңыз, мен бір жолаушымын, жол үстінде дәм айдап осы үйге келіп отырмын, бар тамағыңды пісір, бізге ақың кетпес, пұлын берем»,—дейді ол. Жаңағы әйел етке, қымызға Мұратты тойғызады, тамақ ішіп болғаннан кейін бір-бірінен жөн сұрасады. Әуелі Мұрат келе жатқан жағын айтады.

Жаңағы бейтаныс әйел осы иен далада неғып отырғанын айтады.

—Менің күйеуімнің бойы бір қарыс, сақалы қырық қарыс. Ол қазір адам іздеп, әрі малын бағып далада жүр, кешке қарай келеді. Ал маған көрсеткен қорлығы ұшан-теңіз. Мен адам атаулыны көрмегелі бірталай жылдар болды. Енді адам атаулыдан сізді көріп отырмын. Мені осы пәледен құтқара көріңіз,—дейді. Мұрат бұған ықылас білдіреді. Әйел: «Енді оның келуі алыс емес, біз енді кететін болсақ, тез кеткеніміз жөн, өйткені ол сондай жүйрік, біздің бір күнде жүрген жерімізге ол көзді ашып-жұмғанша жетіп келеді. Ал енді біз осы үйді жығып тастап, әр затын әр жерге қояйық, сосын балаларының бәрін үйден алыстатып біреуін батысқа, біреуін шығысқа, енді біреуін темірқазық жұлдызының бағытына қарай апарып тастайық. Содан кейін тез кетейік.....
Читать в полной версии ➜

Сабақ жоспары (ұмж): Денелер суда қалай жүзеді? (Жаратылыстану, 4 сынып, IV тоқсан)

Сабақ жоспары (ұмж): Денелер суда қалай жүзеді? (Жаратылыстану, 4 сынып, IV тоқсан)

Пән: Жаратылыстану
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Табиғат физикасы.
Сабақтың тақырыбы: Денелер суда қалай жүзеді?
Оқу мақсаты: Архимед күшін сипаттау және оның білінуіне мысал келтіру;
судағы әр түрлі денелерге әсер ететін Архимед күшін бақылау және болжау;
зерттеу әдісін (бақылау мен эксперимент) таңдау себебін оның артықшылығы мен кемшілігіне байланысты негіздеу;
алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсыну.
Сабақтың мақсаты: Барлық оқушы:
Балықтардың су ішіндегі қозғалысын қалай реттейтіндігін білу;
Оқушылардың көбі:
Су тарапынан денеге әсер ететін күш оның көлемі үлкейген сайын артатындығын білу;
Оқушылардың кейбірі:
Жасаған зерттеу жұмысын қорытындылай алу;
Ойлануға берілген сұрақтарға дұрыс жауап бере алу;......
Читать в полной версии ➜

Сабақ жоспары (ұмж): «Сапалы реакциялар көмегімен ІІ топтағы метал катиондардарын анықтау үшін экспериментті жоспарлау және жүзеге асыру». (Химия, 10 сынып, IV тоқсан)

Сабақ жоспары (ұмж): «Сапалы реакциялар көмегімен ІІ топтағы метал катиондардарын анықтау үшін экспериментті жоспарлау және жүзеге асыру». (Химия, 10 сынып, IV тоқсан)

Пән: Химия
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Бейорганикалық талдау
Сабақ тақырыбы: «Сапалы реакциялар көмегімен ІІ топтағы метал катиондардарын анықтау үшін экспериментті жоспарлау және жүзеге асыру.»
Оқу мақсаттары: - көпсатылы экспериментті жоспарлау және жүзеге асыру;
- сапалық анықтау арқылы мәліметтерді жинап, арнайы кестеге жинақтап рәсімдеу;
- гипотезаны қолдайтын немесе теріске шығаратын тұжырымдама жасау, талқылау;
Сабақ мақсаттары:Оқушылар:
зертханалық жұмыстың мақсатын айқындайды;
зертханалық жұмыстың гипотезасын жазады;
зертханалық жұмыс жоспарын құрайды;
зерттеуде пайдаланатын құрал жабдықтар туралы шешім қабылдайды.
қажетті жабдықтар және химиялық заттармен қауіпсіз жұмыс істеу үшін ықтимал тәуекелдерді айқындайды.
зерттеу жұмысын жүргізіп катиондарды анықтау үрдістерді орындай алады.
зертханалық жұмыстың нәтижесін және қорытындысын көрсететін эксперимент туралы қарапайым есеп жазады.Өз гипотезаларын қолдайтын немесе теріске шығаратын тұжырымдама жасап, талқылайды.
- қауіпсіз және тиімді тәжірибе жобалау бойынша идеяларды ұсынады.....
Читать в полной версии ➜

"Арғындар Ұлы жүзбен құда болды": Алтынай Жорабаева кімге тұрмысқа шықты.

"Арғындар Ұлы жүзбен құда болды": Алтынай Жорабаева кімге тұрмысқа шықты.

Бүгін екінші мәрте тұрмысқа шықпақ екенін хабарлаған Алтынай Жорабаеваның сүйіктісі жайлы тың мәлімет белгілі болды. Көпбалалы әншінің таңдауы кімге түскенін оның өз келіні айтып қойды. Талғат Жорабаевтың жары жұлдызды қайын әпкесі енді өзіне одан бетер жақын бола түскенін астарлап жеткізді деп жазады NUR.KZ

Алтынай Жорабаеваның арқа сүйер азаматын жолықтырғанын оның туған келіні желіде растады. Аяулым Жанатова өзінің Instagram парақшасында екі ойлы жазба жариялап, көпшілікті таңғалдырған......
Читать в полной версии ➜

Шежіре: Орта жүз - Арғын руы

Шежіре: Орта жүз - Арғын руы

Орта жүздің Арғын тайпасы ірі-ірі екі рулық бірлестіктен: Мейрам және Момын бірлестіктерінен тұрады. Арғын тайпасының таңбасы көз:
Шежіре: Орта жүз - Арғын руы

ұраны «Ақжол».
Жалпы, осы кітапта шежіре-кестелердің бір-бір нұсқасы, үлгісі ғана келтіріліп отыр. Сондықтан да шежіре-кестелерді ақиқат үлгі деп қабылдамай, оларды көп үлгінің бірі ретінде салыстыру қажет.
Шәкерім Құдайбердіұлының халық аңыздары мен қазақ шежіресіне негізделген дастандарынан жоңғар шапқыпшылығы кезіндегі қазақ тайпаларының көшу жолдарын біршама аңғаруға болады.
Қалқаман мен Мамырдың махаббаты туралы қайғылы хикаясын Ш. Құдайбердіұлы қазақтардың жоңғарларға қарсы күресі жағдайында өрбітіп, халықтың жадында қалған адамдардың есімдерін....
Читать в полной версии ➜

Сабақ жоспары (ұмж): Қазіргі өнердің даму тенденциялары (Дүниежүзі тарихы, 10 сынып, IV тоқсан)

Сабақ жоспары (ұмж): Қазіргі өнердің даму тенденциялары (Дүниежүзі тарихы, 10 сынып, IV тоқсан)

Пән: Дүниежүзі тарихы
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Өнер - қоғам дамуының көрінісі
Сабақтың тақырыбы: Қазіргі өнердің даму тенденциялары
Осы сабақта қол жеткізілуге тиісті оқыту мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): 10.4.2.4 - қазіргі өнердің даму тенденцияларын анықтау, өзгеруі мен сабақтастығын зерделеу;
10.4.2.5 - қазіргі заман қоғамына ықпалын талдай отырып, бұқаралық мәдениет ерекшеліктерін түсіндіру
Сабақтың мақсаттары: Қазіргі өнердің даму тенденцияларын анықтау, өзгеруі мен сабақтастығын зерделеу;.....
Читать в полной версии ➜

Сабақ жоспары (ұмж): Әлемнің ең ірі мұражайлары: адамзаттың тарихи зердесінің қазынасы 3 сабақ (Дүниежүзі тарихы, 10 сынып, IV тоқсан)

Сабақ жоспары (ұмж): Әлемнің ең ірі мұражайлары: адамзаттың тарихи зердесінің қазынасы 3 сабақ (Дүниежүзі тарихы, 10 сынып, IV тоқсан)

Пән: Дүниежүзі тарихы
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Адамзаттың мәдени мұрасын сақтап қалу жолдары
Сабақтың тақырыбы: Әлемнің ең ірі мұражайлары: адамзаттың тарихи зердесінің қазынасы 3 сабақ
Сабақ барысында қамтылатын оқу мақсаттары:10.4.1.3 -әлемнің ең ірі мұражайларын зерттеп, ерекшелік- терін анықтау;
10.4.1.4 - әлем халықтарының тарихи-мәдени мұрасын зерттеу және сақтап қалудағы мұражайлардың рөлін түсіндіру;
Сабақ мақсаттары: Тарихтың пайда болуын, дамуын және ерекшеліктерін зерттеу.....
Читать в полной версии ➜

Сабақ жоспары (ұмж): Әлемнің ең ірі мұражайлары: адамзаттың тарихи зердесінің қазынасы 2 сабақ (Дүниежүзі тарихы, 10 сынып, IV тоқсан)

Сабақ жоспары (ұмж): Әлемнің ең ірі мұражайлары: адамзаттың тарихи зердесінің қазынасы 2 сабақ (Дүниежүзі тарихы, 10 сынып, IV тоқсан)

Пән: Дүниежүзі тарихы
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Адамзаттың мәдени мұрасын сақтап қалу жолдары
Сабақтың тақырыбы: Әлемнің ең ірі мұражайлары: адамзаттың тарихи зердесінің қазынасы 2 сабақ
Сабақ барысында қамтылатын оқу мақсаттары:10.4.1.3 -әлемнің ең ірі мұражайларын зерттеп, ерекшелік- терін анықтау;
10.4.1.4 - әлем халықтарының тарихи-мәдени мұрасын зерттеу және сақтап қалудағы мұражайлардың рөлін түсіндіру;
Сабақ мақсаттары: Тарихтың пайда болуын, дамуын және ерекшеліктерін зерттеу.....
Читать в полной версии ➜

Сабақ жоспары (ұмж): Әлемнің ең ірі мұражайлары: адамзаттың тарихи зердесінің қазынасы 1 сабақ (Дүниежүзі тарихы, 10 сынып, IV тоқсан)

Сабақ жоспары (ұмж): Әлемнің ең ірі мұражайлары: адамзаттың тарихи зердесінің қазынасы 1 сабақ (Дүниежүзі тарихы, 10 сынып, IV тоқсан)

Пән: Дүниежүзі тарихы
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Адамзаттың мәдени мұрасын сақтап қалу жолдары
Сабақтың тақырыбы: Әлемнің ең ірі мұражайлары: адамзаттың тарихи зердесінің қазынасы 1 сабақ
Сабақ барысында қамтылатын оқу мақсаттары:10.4.1.3 -әлемнің ең ірі мұражайларын зерттеп, ерекшелік- терін анықтау;
10.4.1.4 - әлем халықтарының тарихи-мәдени мұрасын зерттеу және сақтап қалудағы мұражайлардың рөлін түсіндіру;
Сабақ мақсаттары: Тарихтың пайда болуын, дамуын және ерекшеліктерін зерттеу.....
Читать в полной версии ➜

Сабақ жоспары (ұмж): Заманауи өнердің даму тенденциялары 2-сабақ (Дүниежүзі тарихы, 10 сынып, IV тоқсан)

Сабақ жоспары (ұмж): Заманауи өнердің даму тенденциялары 2-сабақ (Дүниежүзі тарихы, 10 сынып, IV тоқсан)

Пән: Дүниежүзі тарихы
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4.2 Өнер – қоғам дамуының бейнесі
Сабақ тақырыбы: Заманауи өнердің даму тенденциялары 2-сабақ
Осы сабақ арқылы (оқулыққа сүйене отырып) жүзеге асырылатын оқу мақсаттары: 10.4.2.5 -бұқаралық мәдениеттің ерекшеліктерін түсіндіріп, оның қазіргі қоғамға әсерін талдау
Сабақ мақсаты:1. ХХ ғасырда - XXI ғасырдың бірінші жартысында мәдени даму үдерісін қарастырайық
2. Бағдарламада қарастырылған жалпы білім беру дағдыларын қалыптастыру .....
Читать в полной версии ➜

Сабақ жоспары (ұмж): Заманауи өнердің даму тенденциялары 1-сабақ (Дүниежүзі тарихы, 10 сынып, IV тоқсан)

Сабақ жоспары (ұмж): Заманауи өнердің даму тенденциялары 1-сабақ (Дүниежүзі тарихы, 10 сынып, IV тоқсан)

Пән: Дүниежүзі тарихы
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4.2 Өнер – қоғам дамуының бейнесі
Сабақ тақырыбы: Заманауи өнердің даму тенденциялары 1-сабақ
Осы сабақта жететін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): 10.4.2.4 -өзгерістер пен сабақтастықтарды анықтай отырып, қазіргі кездегі өнердің даму тенденцияларын анықтау
Сабақ мақсаттары: 1. Заманауи өнердің даму үдерісін қарастыру
2. Бағдарламаға сәйкес жалпы оқу дағдыларын қалыптастыру .....
Читать в полной версии ➜

Сабақ жоспары (ұмж): ЮНЕСКО адамзаттың мәдени мұрасын сақтау жөніндегі әрекеті 2-сабақ (Дүниежүзі тарихы, 10 сынып, IV тоқсан)

Сабақ жоспары (ұмж): ЮНЕСКО адамзаттың мәдени мұрасын сақтау жөніндегі әрекеті 2-сабақ (Дүниежүзі тарихы, 10 сынып, IV тоқсан)

Пән: Дүниежүзі тарихы
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Адамзаттың мәдени мұрасын сақтау
Сабақтың тақырыбы: ЮНЕСКО адамзаттың мәдени мұрасын сақтау жөніндегі әрекеті 2-сабақ
Сабақтың мақсаты: 10.4.1.1 - ЮНЕСКО мысалында мәдени мұраны сақтау жолдарын түсіндіру;
10.4.1.2 - ЮНЕСКО-ның Бүкіләлемдік Мұралар Жиналысының ескерткіштері бойынша мәдени мұраның маңыздылығын анықтау.....
Читать в полной версии ➜

Сабақ жоспары (ұмж): ЮНЕСКО адамзаттың мәдени мұрасын сақтау жөніндегі әрекеті 1-сабақ (Дүниежүзі тарихы, 10 сынып, IV тоқсан)

Сабақ жоспары (ұмж): ЮНЕСКО адамзаттың мәдени мұрасын сақтау жөніндегі әрекеті 1-сабақ (Дүниежүзі тарихы, 10 сынып, IV тоқсан)

Пән: Дүниежүзі тарихы
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Адамзаттың мәдени мұрасын сақтау
Сабақтың тақырыбы: ЮНЕСКО адамзаттың мәдени мұрасын сақтау жөніндегі әрекеті 1-сабақ
Сабақтың мақсаты:10.4.1.1 - ЮНЕСКО мысалында мәдени мұраны сақтау жолдарын түсіндіру;
10.4.1.2 - ЮНЕСКО-ның Бүкіләлемдік Мұралар Жиналысының ескерткіштері бойынша мәдени мұраның маңыздылығын анықтау.....
Читать в полной версии ➜

Сабақ жоспары (ұмж): Қоғамның дамуына рухани-адамгершілік құндылықтарды трансформациялаудың әсері (Дүниежүзі тарихы, 10 сынып, IV тоқсан)

Сабақ жоспары (ұмж): Қоғамның дамуына рухани-адамгершілік құндылықтарды трансформациялаудың әсері (Дүниежүзі тарихы, 10 сынып, IV тоқсан)

Пән: Дүниежүзі тарихы
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Қазіргі қоғамның рухани-адамгершілік құндылықтары
Сабақ тақырыбы: Қоғамның дамуына рухани-адамгершілік құндылықтарды трансформациялаудың әсері.
Осы сабақ арқылы жүзеге асырылатын оқу мақсаттары: 10.4.3.4 қоғамның тұрақты дамуы үшін қазіргі әлемдегі жалпы адамзаттық адамгершілік құндылықтардың маңызын түсіндіру
- болашақ адамның адамгершілік бейнесін анықтай отырып, адамзаттың рухани-адамгершілік дамуының мүмкін жолдарын болжау
Сабақ мақсаты: болашақ адамның адамгершілік бейнесін анықтай отырып, адамзаттың рухани-адамгершілік дамуының мүмкін жолдарын болжау.....
Читать в полной версии ➜

Сабақ жоспары (ұмж): Болашақта адамның трансформациясы (Дүниежүзі тарихы, 10 сынып, IV тоқсан)

Сабақ жоспары (ұмж): Болашақта адамның трансформациясы (Дүниежүзі тарихы, 10 сынып, IV тоқсан)

Пән: Дүниежүзі тарихы
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Қазіргі қоғамның рухани-адамгершілік құндылықтары
Сабақ тақырыбы: Болашақта адамның трансформациясы
Осы сабақ арқылы жүзеге асырылатын оқу мақсаттары: 10.4.3.6 болашақ адамның адамгершілік бейнесін анықтай отырып, адамзаттың рухани-адамгершілік дамуының мүмкін жолдарын болжау
Сабақ мақсаты: - болашақ адамның адамгершілік бейнесін анықтай отырып, адамзаттың рухани-адамгершілік дамуының мүмкін жолдарын болжау.....
Читать в полной версии ➜

Сабақ жоспары (ұмж): Құндылықтар өзгеруі қоғам дамуына қалай әсер етеді? (Дүниежүзі тарихы, 10 сынып, IV тоқсан)

Сабақ жоспары (ұмж): Құндылықтар өзгеруі қоғам дамуына қалай әсер етеді? (Дүниежүзі тарихы, 10 сынып, IV тоқсан)

Пән: Дүниежүзі тарихы
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: 10D.3.3. Жаһандану жағдайында рухани-адамгершілік құндылықтарды трансформациялау мәселесі
Сабақ тақырыбы: Құндылықтар өзгеруі қоғам дамуына қалай әсер етеді?
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу жоспарына сілтеме): • 10.4.3.4 қоғамның орнықты дамуы үшін қазіргі заманғы әлемдегі жалпы адамгершілік құндылықтардың маңыздылығын түсіндіру
• 10.4.3.5 жаһанданудың ұлттық мәдениет дамуына ықпалын талдайды
• 10.4.3.6 адамның рухани-адамгершілік дамуының мүмкін болатын жолдарын болжау, болашақ адамның моральдық түрін анықтау
Сабақтың мақсаттары мен міндеттері: Қоғамның тұрақты дамуы үшін заманауи әлемдегі жалпы адамгершілік құндылықтардың рөлін түсіну.....
Читать в полной версии ➜

Сабақ жоспары (ұмж): Тарихи процестер контекстіндегі өнердің бағыттары мен стильдері (Дүниежүзі тарихы, 10 сынып, IV тоқсан)

Сабақ жоспары (ұмж): Тарихи процестер контекстіндегі өнердің бағыттары мен стильдері (Дүниежүзі тарихы, 10 сынып, IV тоқсан)

Пән: Дүниежүзі тарихы
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Мәдениет, білім және ғылымды дамыту
Сабақ тақырыбы: Тарихи процестер контекстіндегі өнердің бағыттары мен стильдері/ Өткен тақырып бойынша алған білім мен дағдыларды бекіту.
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): 10.4.2.1 қоғамдағы өзгерістерді түсіну үшін «абстракцианизм», «модернизм», «постмодернизм», «авангардизм», «футуризм», «кубизм», «сюрреализм», «экспрессионизм», «гиперреализм», «хайтек» терминдерін қолдану
10.4.2.2 өнердің стильдері мен бағыттарының дамуына қоғамдық процестердің әсерін анықтау
10.4.2.3 әлем мәдиетінің көрнекті өкілдерінің шығармашылық туындыларын талдап, олардың ерекшеліктерін анықтау
Сабақ мақсаттары: Оқушылар: ХХ ғасыр көркемөнерінің негізгі бағыттарын сипаттайды......
Читать в полной версии ➜

Сабақ жоспары (ұмж): Мао Цзэдун мен Дэн Сяопин Қытайды қалай өзгертті? (Дүниежүзі тарихы, 9 сынып, IV тоқсан)

Сабақ жоспары (ұмж): Мао Цзэдун мен Дэн Сяопин Қытайды қалай өзгертті? (Дүниежүзі тарихы, 9 сынып, IV тоқсан)

Пән: Дүниежүзі тарихы
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Азияның ХХ ғасырдың екінші жартысындағы даму ерекшеліктері.
Сабақтың тақырыбы: Мао Цзэдун мен Дэн Сяопин Қытайды қалай өзгертті?
Осы сабақта қол жеткізілуге тиісті оқыту мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): 9.4.1.4. себеп-салдарлық байланыстарды аша отырып, социалистік шаруашылық жүргізу жүйесінің дамуындағы қарама-қайшылықтарды анықтау;
9.3.1.3. мемлекеттің тарихи дамуының заңдылықтарын анықтау;
9.3.1.4. тұлғаның тарихтағы рөлін бағалау;
Сабақтың мақсаттары: Оқушыларды ХХ ғасырдың екінші жартысындағы негізгі оқиғалармен таныстыру, өзгеруі мен сабақтастығын анықтау.....
Читать в полной версии ➜

Сабақ жоспары (ұмж): Социализимнің «шведтік моделінің» белгілері қандай? (Дүниежүзі тарихы, 9 сынып, IV тоқсан)

Сабақ жоспары (ұмж): Социализимнің «шведтік моделінің» белгілері қандай? (Дүниежүзі тарихы, 9 сынып, IV тоқсан)

Пән: Дүниежүзі тарихы
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: ХХ ғасырдың екінші жартысындағы Еуропа елдерінің әлеуметтік – экономикалық дамуы
Сабақ тақырыбы: Социализимнің «шведтік моделінің» белгілері қандай?
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): 9.1.2.2 – әлемнің жетекеші және дамушы мемлекеттеріндегі халықтың өмір сүру деңгейіне әсер ететін факторларды анықтау
9.1.1.2 – ХХ ғасырдың екінші жартысындағы әлемнің жетекші слдеріндегі әлеуметтік дамудың ерекшеліктерін талдау
Сабақ мақсаттары: әлемнің жетекеші және дамушы мемлекеттеріндегі халықтың өмір сүру деңгейіне әсер ететін факторларды анықтау
ХХ ғасырдың екінші жартысындағы әлемнің жетекші слдеріндегі әлеуметтік дамудың ерекшеліктерін талдау.....
Читать в полной версии ➜

Сабақ жоспары (ұмж): «Германдық әлеуметтік-нарықтық шаруашылықтың» ерекшеліктері қандай? (Дүниежүзі тарихы, 9 сынып, IV тоқсан)

Сабақ жоспары (ұмж): «Германдық әлеуметтік-нарықтық шаруашылықтың» ерекшеліктері қандай? (Дүниежүзі тарихы, 9 сынып, IV тоқсан)

Пән: Дүниежүзі тарихы
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Еуропаның ХХ ғасырдың екінші жартысындағы әлеуметтік-экономикалық дамуы.
Сабақтың тақырыбы: «Германдық әлеуметтік-нарықтық шаруашылықтың» ерекшеліктері қандай?
Осы сабақта қол жеткізілуге тиісті оқыту мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): 9.4.1.3. жаһандану жағдайындағы экономикалық интеграцияның маңыздылығын бағалау;
9.1.2.2. әлемнің жетекші және дамушы елдерінің өмір сүру деңгейіне әсер ететін факторларды анықтау;
9.1.1.2. әлемнің жетекші елдерінің ХХ ғасырдың екінші жартысындағы әлеуметтік-экономикалық даму ерекшеліктерін талдау.
Сабақтың мақсаттары: Екінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі ФРГ әлеуметтік дамуының ерекшеліктерін талдау.....
Читать в полной версии ➜

Сабақ жоспары (ұмж): Эмиль Золяның «Мен айыптаймын!» атты мақаласы сөз құдіретін қалай көрсетеді? (Дүниежүзі тарихы, 8 сынып, IV тоқсан)

Сабақ жоспары (ұмж): Эмиль Золяның «Мен айыптаймын!» атты мақаласы сөз құдіретін қалай көрсетеді? (Дүниежүзі тарихы, 8 сынып, IV тоқсан)

Пән: Дүниежүзі тарихы
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Америка Құрама Штаттарының күшеюі
Сабақ тақырыбы: Эмиль Золяның «Мен айыптаймын!» атты мақаласы сөз құдіретін қалай көрсетеді?
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): 7.2.2.1 тарихи оқиғаларды интепретациялау үшін туындыларын пайдалану
7.3.2.5 тарихи оқиғаларды түсіндіру үшін «либерализм», «консерватизм», «социализм», «марксизм», «ұлтшылдық» ұғымдарын қолдану
Сабақ мақсаттары: Эмиль Золяның «Мен айыптаймын!» мақаласының маңыздылығын анықтау......
Читать в полной версии ➜

Сабақ жоспары (ұмж): Неліктен АҚШ өз әскери кемелерін Жапонияға жіберді? 2-сабақ (Дүниежүзі тарихы, 8 сынып, IV тоқсан)

Сабақ жоспары (ұмж): Неліктен АҚШ өз әскери кемелерін Жапонияға жіберді? 2-сабақ (Дүниежүзі тарихы, 8 сынып, IV тоқсан)

Пән: Дүниежүзі тарихы
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Америка Құрама Штаттарының күшеюі
Сабақ тақырыбы: Неліктен АҚШ өз әскери кемелерін Жапонияға жіберді? 2-сабақ
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): 7.4.1.3 АҚШ-тағы капиталдық монополиялардың даму ерекшеліктерін анықтау
7.3.2.6 еуропалық отаршылдық экспансияның Шығыстың дәстүрлі қоғамдарына ықпалын сипаттау
7.4.2.2 қоғамның индустрияға дейінгі және индустриялық даму кезеңдерінің арасындағы айырмашылығын анықтау
7.2.1.2 миссионерліктің міндеттерін анықтау
Сабақ мақсаттары: АҚШ өз әскери кемелерін Жапонияға жіберудің себептерін анықтау.....
Читать в полной версии ➜

Сабақ жоспары (ұмж): Неліктен АҚШ өз әскери кемелерін Жапонияға жіберді? 1-сабақ (Дүниежүзі тарихы, 8 сынып, IV тоқсан)

Сабақ жоспары (ұмж): Неліктен АҚШ өз әскери кемелерін Жапонияға жіберді? 1-сабақ (Дүниежүзі тарихы, 8 сынып, IV тоқсан)

Пән: Дүниежүзі тарихы
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Америка Құрама Штаттарының күшеюі
Сабақ тақырыбы: Неліктен АҚШ өз әскери кемелерін Жапонияға жіберді? 1-сабақ
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): 7.4.1.3 АҚШ-тағы капиталдық монополиялардың даму ерекшеліктерін анықтау
7.3.2.6 еуропалық отаршылдық экспансияның Шығыстың дәстүрлі қоғамдарына ықпалын сипаттау
7.4.2.2 қоғамның индустрияға дейінгі және индустриялық даму кезеңдерінің арасындағы айырмашылығын анықтау
7.2.1.2 миссионерліктің міндеттерін анықтау
Сабақ мақсаттары: АҚШ-тың Жапонияны «ашу» себептерін анықтау. .....
Читать в полной версии ➜

Сабақ жоспары (ұмж): АҚШ-тың батыс бағыттағы аумағы қалай кеңейді? (Дүниежүзі тарихы, 8 сынып, IV тоқсан)

Сабақ жоспары (ұмж): АҚШ-тың батыс бағыттағы аумағы қалай кеңейді? (Дүниежүзі тарихы, 8 сынып, IV тоқсан)

Пән: Дүниежүзі тарихы
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Америка Құрама Штаттарының күшеюі
Сабақ тақырыбы: АҚШ-тың батыс бағыттағы аумағы қалай кеңейді?
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): 7.3.1.2 - XIX ғасырдағы Америка Құрама Штаттары территориясының кеңею үдерісін сипаттау
Сабақ мақсаттары: АҚШ-ты батысқа қарай кеңейту жолдарын анықтау......
Читать в полной версии ➜

Сабақ жоспары (ұмж): АҚШ-тағы құлдық қалай жойылды? 2-сабақ (Дүниежүзі тарихы, 8 сынып, IV тоқсан)

Сабақ жоспары (ұмж): АҚШ-тағы құлдық қалай жойылды? 2-сабақ (Дүниежүзі тарихы, 8 сынып, IV тоқсан)

Пән: Дүниежүзі тарихы
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Америка Құрама Штаттарының күшеюі
Сабақ тақырыбы: АҚШ-тағы құлдық қалай жойылды? 2-сабақ
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): 7.4.2.2 трансатлантикалық құлдықтың ерекшеліктерін анықтау
7.4.2.1 түрлі мемлекеттердің өнеркәсірпік даму сатысына өту процесінің ерекшеліктерін анықтау
Сабақ мақсаттары: АҚШ-тағы құлдықты жоюдың әдістерін анықтау......
Читать в полной версии ➜