І.Жансүгіров «Құлагер» поэмасы. Қазақ әдебиеті, 9 сынып, сабақ жоспары. 3-сабақ.


Қазақ әдебиеті пәні бойынша ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ 3-сабақ

Күні:

Сынып 9

Бөлім. Адам жанының құпиясы І.Жансүгіров «Құлагер» поэмасы

Сабақтың тақырыбы

АҚАН СЕРІ «Құлагер» әні және ІЛИЯС ЖАНСҮГІРОВ «ҚҰЛАГЕР» поэмасы

Оқу мақсаттары

9.2.3.1.Автор бейнесінің идеялық-стилистикалық тұтастырушы ретіндегі роліне талдау жасау.

Сабақтың мақсаты

Ақынның- өзіндік қолтаңбасын, стилін анықтай отырып, автор бейнесінің роліне талдау жасайды.

 Бағалау критерийлері

Өз ойлары мен көзқарастарын білдіреді, мәселелерді логикалық және әсерлі күйде дамытады.

Оқырманға ерекше әсер беру мақсатымен көркем тіл құралдары орынды қолданады.

Тапсырманы орындауға қызықты тәсілді, тиісті ұстанымды қолданады, аудиторияны жандандыра біледі.

 Тілдік мақсаттар

Пәнге тән лексика және терминология:

Ойын жүйелі жеткізуге, кез келген тақырыпқа сұхбатқа түсуге дағдыландыру.

 Пәнаралық байланыс

Қазақстан тарихы,өнер

АКТ-ны қолдану дағдылары

Осы сабақ барысында оқушылар Power Point бағдарламасынан тақырыпқа қатысты көрнекі құралдарды пайдаланып, интербелсенді тақтаны қолданады

 Алдыңғы білім

Ілияс Жансүгіров « Құлагер» поэмасы

Сабақ барысы

Жоспарланған сабақ кезеңі

Сабақтағы жоспарланған іс-шаралар

Ресурстар

Білімнің өзектілігі

5 минут

  • Ұйымдастыру кезеңі:
  • Оқушылармен амандасу. Назарын сабаққа аудару.
  • ОМ, сабақ мақсаты, бағалау критерийлері таныстырылады.

Партаның астына түрлі түсті стикерлер жабыстырылады, бірдей түстер бойынша 4 топқа бөлінеді.

Мақсат қою

5 минут

Оқушылар сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттарын тұжырымдайды.

Оқушылар сабақтың мақсаты айқандап, бағалау критерийлері, күтілетін нәтиже түсіндіріледі.

Жаңа материалды игеру

20 минут

5 минут

Қызығушылықты ояту кезеңі

1-қадам: ЖЖ (жұппен жұмыс) «Соло Таксономия» кестесі арқылы оқушылар өз зерттеулерін ортаға салады.

2-қадам: Оқушылар өз ойларын, пікірлерін «Карусель» әдісі арқылы бір-бірімен алмасады.

3-қадам: ТЖ (топпен жұмыс) 4 топ өз талқылауларын ұсынады.

РАФТ әдісі

РОЛЬДЕР

(қатысушылар)

АВТОРЛАР

(жүргізуші)

ФОРМА (Бағдарлама,

Пікірталас)

ТАҚЫРЫП

Ғалымдар, сыншылар

журналист

«Айтуға оңай»

«Ас»

Ғалымдар, жазушылар

журналист

«Дара жол»

«Көмбе»

Ғалымдар,әдебиетшілер

журналист

«Сыр-сұхбат»

«Аттың азалы әні»

Ғалымдар, ақындар

журналист

«Астарлы ақиқат»

«Ақан» немесе Ілияс Жансүгіров

4-қадам: Топ бір-бірін бағалайды.

Дескриптор:

Өз ойлары мен көзқарастарын білдіреді, мәселелерді логикалық және әсерлі күйде дамытады.

\Оқырманға ерекше әсер беру мақсатымен көркем тіл құралдары орынды қолданады.

Тапсырманы орындауға қызықты тәсілді, тиісті ұстанымды қолданады, аудиторияны жандандыра біледі.

Ақын шығармалар жинағы

слайд

Жаңа материалды бекіту

3 минут

Поэмадан алған әсерім.Негізгі идея қандай?

Қазақтың қандай күйлерін тыңдайсыңдар? Күйден қандай әсер аласыңдар? Өмірде өз сезімін күймен жеткізген қандай шығарма, оқиғаларды білесіңдер?

Рефлексия

2 минут

Кері байланыс

Сұрақтарым бар

Есімде қалды

Түсінбедім

Түсіндім

Үйге тапсырма:

Поэманы талдау.

Сабақ бойынша рефлексия

1. Оқушылардың барлығы оқу мақсатына жетті ме? Жетпесе, неліктен?

2. Қолданылған дифференциация сабақтың мақсатына жетуге қалай ықпал етті?

3. Сабақ кезеңдері уақытқа сай жүзеге асты ма?

4. Сабақ жоспарында қандай ауытқулар болды? Неліктен?

5. Сабақты жақсартуда не ықпал етер еді (оқыту мен оқу туралы ойланыңыз)?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 🙌 ҚАРЫЗ ҚАЙТАРУМЕН ҒАНИБЕТ
» Қазақстан пойыздарында үй жануарларын тасымалдау ережелері
» Қазақстандықтар шетелге шығуға жылына қанша жұмсайды?
Пікір жазу