Радиобайланыс. Физика, 11 сынып, сабақ жоспары.


Бөлім: Электромагниттік толқындар

Мектеп: Тараз қ. ФМБ НЗМ

Күні:

Мұғалім:

Сынып:

Қатысқан саны:

Қатыспағаны:

Сабақтың тақырыбы

Радиобайланыс

Осы сабақта қол жеткізілетін оқыту мақсаты (анықтаманың пәндік бағдарламасы)

11.6.1.3 - радионың жұмыс істеу принципін түсіндіру;

 

 Сабақтың мақсаты

Оқушылар :

Радионың жұмыс істеу принципін сипаттау;

Техникада және күнделікті өмірде қолданылатын радиотолқындарға тәуелді құрылғыларды атау;

 Бағалау критерийлері

Оқушылар оқу мақсатына жетеді, егер олар: дұрыс

  • Радио жұмысының принципін сипаттайды;
  • Радиотолқыннан әрекет ететін және техника мен тұрмыста пайдаланылатын құрылғыларды атайды;

 Тілдік мақсаттар

Оқушылар: радиомен байланысты терминдерді сипаттай алады және қолдана алады

Арнайы пәндік лексика мен терминология:

Резонанстық жиілік, LC-тізбек, таратушы антенна, қабылдау антеннасы, электр өрісі, электромагниттік өріс, АМ және FM радиохабарлар, таратқыш, қабылдағыш.

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

Алушы бұл ... ..

Антеннаның толқындары...

Радиода қолдану ...

 Құндылықтарды дарыту

Адалдық, ынтымақтастық мәдениеті, өмір бойы оқу, өзін-өзі тану

 Пәнаралық байланыс

Ағылшын сөздігі және ғылым, инженер

 АКТ-нықолдану дағдылары

Ноутбуктерді, смарт-тақта,калькуляторларды пайдалану

Алдыңғы білім

Оқушылар электромагнитті толқындармен таныс

Сабақ барысы

Жоспарлан-ған сабақ кезеңі

Сабақтағы жоспарланған іс-шаралар

Ресурстар

Кіріспе

2 минут

Мұғалім сыныпты қарсы алып, қолайлы орта қалыптастырады, амандасу,түгендеу, сынып тазалығына көңіл бөлу, сабаққа даярлығын тексеріп, тақтаға бүгінгі күнді жазады.

Оқушылардың зейінін шоғырландырып, оқушылармен бірге ОМ мен сабақ мақсатын енгізеді.Оқушылар сабақтың мақсатын тыңдап,өз дәптерлерінде жазып алады.

Мұғалім оқушылармен бірге сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлерін құрады.

2 минут

5минут

Негізгі бөлім

28 минут

«Ой қозғау» Радиобайланыс ұғымы туралы

Әрі қарай жұмыс істеу үшін сыныпты жұпқа бөліңіз ..Сыныпты жұпқа бөлуге уақыт бөлген жөн, өйткені жұптардың пайда болуы жұмыс нәтижелеріне әсер етеді.

Сыныпқа сабақта қандай да бір жұмыс жасайтындықтарын және оларды әділетті түрде жұпқа бөлгіңіз келетінін түсіндіріңіз. Олармен жұптастырудың аспектілерін талқылаңыз, мысалы:

  • Сіз кіммен жұмыс істегіңіз келеді және неге?

● Сіз кіммен жұмыс істейсіз (достарыңызбен ғана емес)?

● Сізде жоқ дағдылар мен қасиеттер кімде бар?

● Сіз қандай дағдылар мен қасиеттерді ұсынасыз?

  • Жұп жұмысты қашан жақсы орындайды және неге?

● Жұпта жақсы жұмыс істеуге не кедергі келтіреді және неге?

● Сіз бір жұптағы ұлдар мен қыздар туралы не ойлайсыз?

Мұғалім оқу үшін тарату материалдарын басып шығару және оларды тақталарға бекіту керек

Әрбір жұптың бір оқушысы тақтадағы ресурсты оқуы керек. Басқа оқушы тақырып бойынша мәтінді тыңдау. Соңында, олар мүмкіндігінше барынша егжей-тегжейлі мәтінді қалпына келтіру керек. Бұл ретте оқушылар тыңдау, жазу және сөйлеу дағдыларын, сондай-ақ сөздік қорын және

осы міндетті орындау үшін грамматика.

Білім алушылар мәтінді тыңдайды, қалыпты жылдамдықпен оқиды және түйінді сөздерді жазады. Содан кейін үш немесе төрт топтарда оқушылар тығыз ынтымақтастықта жұмыс істейді, олардың жекелеген бөліктерін салыстырады және талқылайды және көп бөлшектерді қалпына келтіру үшін мәтінді қалпына келтіруге тырысу үшін топтарда жұмыс істейді. Мұғалім оқушылардың назарын түйінді сөздерге аударады, әсіресе: резонанстық жиілігі LC тізбек, таратушы антенна, қабылдау антеннасы, электр өрісі, электромагниттік өріс, АМ және FM радиохабарлар, таратқыш, қабылдағыш.

Мұғалім оқушылардың жұмысын бақылау және оларды бағыттау, өзінің жұмысын қалай түзететінін бақылау үшін партаға жақын жүреді.

Егер уақыт тақтадағы тапсырмаларды шешуге мүмкіндік берсе.

SmartBoard

презентация

A3 форматты қағаз ,

тарату материалдары

Рефлексия

Сабақты бекіту

3 минут

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

- нені білдім, нені үйрендім

- нені толық түсінбедім

- немен жұмысты жалғастыру қажет

Мұғалім бірден жасалған жұмысты тексеріп, кері байланыс береді.

Оқушылардың рефлексиясы, кері байланыс.

Smart board

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

АКТ

Барлық оқушылар: барлық қойылған міндеттерді кімнің көмегінсіз шешеді

Оқушылардың көпшілігі: қойылған міндеттердің 75% - ын мұғалімнің көмегінсіз аяқтайды және қолдау көрсетуі тиіс

Кейбір оқушылар

мұғалімдер оларға, әсіресе лексика мен тілге қатысты қолдау көрсетуі тиіс.

Бақылау, формативті бағалау

Жұптар мен топтарда жұмыс істеу және олардың басқа оқушылармен және оқытушымен жұмысын талқылау айналасындағылардың пікіріне деген құрметін, құрдастарымен және ересектермен тиісті түрде қарым-қатынас жасау қабілетін дамытады.

Сабақбойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылғанба?

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай

ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Сабақтың мақсаттары оқу бағдарламасынан алынған. Сабақтың барысы оқушылардың оқу мақсатына өздігінен жететіндей ұйымдастырылған.

Саралау тапсырмалары барлық оқушылардың деңгейін ескере отырып құрастырылды. Ешқандай оқушы бос отырмады. Барлық оқушылар сабақта белсенді болды. Жоспарланған іс-әрекеттер уақытымен орындалды.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:Оқушылардың барлығы белсенді болды;

2:Ой қозғау сұрақтарына оқушылар таласа жауап берді.

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1: Оқушыларға тапсырманы орындауға берілген уақытты алдын-ала ескертіп айтуды ұмытпау;

2: Эксперименттік тапсырманы енгізу;

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

Жетекші сұрақтарды жиі қою және оқушыларға ойлануға уақыт беру мүмкін болатын жауаптар санын арттырады. Кейбір оқушылар білімді өздігінен алуға, нақтырақ айтсақ кітап оқуға ерінеді. Осы оқушыларды білімді өздігінен алуға дағдыландыру қажет. Кейбір оқушылар білімді өздігінен алғанды қалайды.



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу