Құжаттағы суреттеме. Информатика, 4 сынып, сабақ жоспары,


Қысқа мерзімді жоспар

Пән: АКТ

Мұғалімнің аты-жөні:

Күні:

Сынып: 4

Қатысқандар саны:

Бөлім:

1Бөлім. Мәтіндермен жұмыс

Сабақ тақырыбы

Құжаттағы суреттер

Алдан-ала білім

- файлдар мен бумаларды құру қажеттігін түсінеді және мәтіндік редакторда жұмыс істей алады (тексті теру)

Оқыту мақсаттары

4.1.2.2.файлдар мен бумаларды құру, көшіру, ауыстыру және өшіру

 Сабақ мақсаттары

- құжатты сақтауға файлдар мен бумаларды қолдану

 Бағалау критерийлері

- құжатты құруға файлдар мен бумаларды қолдану

 Тілдік мақсаттар

 

- материалды оқыған кезде тыңдау дағдыларын дамыту;

- тиісті терминологияны қолдану.

 Құндылықтарды дарыту

 

 

- академиялық адалдық: басқа адамдардың идеялары мен ойларын құрметтеу,академиялық адалдық принципі.

- адалдық: БҚ меншік құқығын құрметтеу.

Пәнаралық байланыстар

пән

Өзін-өзі тану

кезең

- оқушылардың білімін жаңарту кезеңі;

- тақырыпты қорытындылайды

 Дифференциация

- материалды бекіту кезінде оқушылардың ерекшеліктерін ескереді;

- электронды ресурстарды таңдауда оқушылардың жеке қасиеттері ескеріледі.

АКТ қолдану дағдылары

  • видео-ресурстар – жаңа материалды игеру барысында;
  • білімді бекіту барысында интернет – ресурстар қолданылады.

Денсаулық и техникалық қауіпсіздікті сақтау

  • компьютер кабинетінде жұмыс істеу ережелерін сақтау

- ДК-мен жұмыс істеу кезінде уақытты басқаруды ескеру

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

1.Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу.

2. Сабақ тақырыбын таныстыру

- 1 слайдқа мұқият қарап бұл суреттер мен сөздерді не біріктіретінін айтыңыздар.

- Бүгінгі сабақта не туралы айтамыз?

3. Сабақ тақырыбын, оқыту мақсаттарын және бағалау критерийлерін таныстыру

Презентация

Сабақтың ортасы

35 минут:

7 минут

10 минут

8 минут

10 минут

  • Мәселелік жағдай жасау.

-Берілген суреттегі кейіпкерлердің мінез-құлқыңда не жақсы, не жаман?

Оқушылармен әңгімелесу. Мұғалім оқушылардың айтқанын тақтаға бекітеді.

- Мектепте қандай тәртіп ережелеріне бағынасыңдар?

Оқушылар жауап беріп, өмірден мысал келтіреді.

- Қоғамдық көлікте қандай жол жүру ережелерін сақтау қажет?

-Кітапхананың оқу залында шулауға болама?

Оқушылар өз пікірлерімен бөліседі. Бірлесіп талқылайды.

- Мен барлықтарыңызға ата-аналарыңызбен бірге баратын қоғамдық орындарда сақталатын тәртіп ережелері туралы ойланып көріңіздер. Және де өз ойларыңызды мәтіндік редакторда бекітіңіздер.

2. Компьютермен практикадық жұмыс (жеке)

- Құжат құрып, файл түрінде «Тәртіп сақтау ережелері…» бумасында сақтаңыз.

Оқушылар мәтіндік редакторда жұмыс жасайды.

3. Жаңа сабақты түсіну

- Құрылған құжаттарды қалай сақтау керек? Ойланып көріңдерші.

Оқушылар құжат сақтау жолдарын бөліседі.

-Файл дегеніміз не? Файлдармен қалай жұмыс жасаймыз?

Мұғалім Интернет-ресурстан видео қарауды ұсынады. Қаралған материал туралы ортақ талдау.

- Оқушылар құрылған мәтіндік құжатты сақтап, жұмыс үстелінде «Тәртіп сақтау ережелері..» бумасын құрып, сонда сақтайды.

4.Теориялық материалды бекіту.

- Интернет – ресурспен жұмыс

Жеке жұмыс . Өзін – өзі бағалау.

Дескрипторлар:

  • Дұрыс жауапты табады;
  • Өрнектің ақиқаттылығын анықтайды;
  • Тиісті терминологиямен сөйлемдегі жетіспейтін сөздерді анықтап, олады толтырады.

https://bilimland.kz/ru/courses/informatika-ru/5-klass/lesson/fajly-papki-yarlyki-sozdanie-i-pereimenovanie-poisk-kopirovanie-peremeshenie-i-udalenie

https://bilimland.kz/ru/courses/informatika-ru/5-klass/lesson/fajly-papki-yarlyki-sozdanie-i-pereimenovanie-poisk-kopirovanie-peremeshenie-i-udalenie

Сабақтың соңы

5 мин

Рефлексия.

- Берілгенді аяқтаңыз…

Оқушылар фразаны аяқтайды (ауызша)

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы бағалау

Қай екі аспектілі сабақ жақсы өтті (білім берумен оқытуды ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсарту үшін не себеп бола алатын еді(білім берумен оқытуды ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сыныптың жетістіктерінен нені анықтадым/оқушылардың жеке қиындықтарын,алдағы сабақтарда не нәрсеге көңіл бөлу керектігін?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу