Құжаттағы суреттеме. Информатика, 4 сынып, сабақ жоспары, 2 сабақ.


4.1В бөлімі - Мәтінмен жұмыс

Мерзімі:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып:

Сабаққа қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Құжаттағы суреттеме

Оқу мақсаты

4.2.1.2 мәтіндік құжатқа суреттер, сәндік мәтін кірістіру (WordArt)

 Сабақ мақсаты

  • құжатқа суретті орналастыру (коллекциядан, файлдан, аралық сақтағыш арқылы)
  • құжатты безендіру мақсатында сәндік мәтінді қолдану
  • кіріктірілген объектілердің өлшемін өзгерту
  • настраивать обтекание

 Бағалау критерийлері

Білу және түсіну

  • мәтіндік редакторға суретті және сәндік мәтінді орналастыру алгоритмін біледі
  • сурет пен сәндік мәтіннің өлшемін өзгерту үшін орындалатын әрекетін біледі
  • объектілердің орналасуын баптауларын біледі

Қолдану

  • объектілерді мәтінге орналастыру алгоритмі мен тәсілдері
  • сурет пен сәндік мәтіннің өлшемін өзгерте алады
  • баптаулар панелімен жұмыс жасайды

Талдау

  • сурет пен сәндік мәтіннің басты айырмашылықтарын ажырата алады

 Тілдік мақсаттары

 

Сабаққа тән лексика және терминология:

  • сәндік мәтін (WordArt)
  • мәтінге қатысты орналасу
  • мәтін бөлігі

Диалогтар үшін пайдалы тіркестер:

  • Мәтінге суретті орнату үшін … керек
  • Декоративті мәтін орнату үшін …

 Құндылықтар

 

Ұлттық идеяға сәйкес құндылықтар

«Адами құндылықтар»: Тәжірибелік жұмыс, бір-бірін бағалау барысында академиялық адалдықты сақтау. Топта жұмыс істеу арқылы, сыныптастардың жауаптарын тыңдау арқылы бір-бірін сыйластыққа, этика нормаларын сақтай отырып, объективті бағалауға үйрету.

 Пәнаралық байланыс

Әдебиет, орыс тілі, математика

 АКТ дағдылары

Қашықтықтан білім беру порталдарында, кеңсе бағдарламаларында жұмыс істей білу.

 Алдын ала білім

 

Оқушылар контексті мәзірді пайдалана отырып файлдарды көшіре, орын ауыстыра алады, сонымен қатар мәтіндік редакторға графикалық объектілерді кіріктіру.

Сабақ барысы

Жоспарланған сабақ кезеңдері

Сабақ барысына жоспарланған әрекеттер

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

(С) Оқушыларға суреті бар және суреті жоқ бірнеше мәтінді көрсетіңіз. Суреті бар мәтіндердің артықшылықтарын талқылаңыздар.

(С) Оқушыларға ашық сұрақ қойыңыз:

- Мәтіндік құжаттарды құруға қажет бағдарлама атауы?

- Мәтін бөлігін қай командалар аралық сақтағышқа енгізеді?

- Файлдан дайын суреттерді қалай орналастыруға болады?

(Т) Сабақ тақырыбын, оқу мақсатын, бағалау критерийлерін, кілттік сөздерді жариялаңыз.

Ресурс 1_Көрсетілім

https://www.youtube.com/watch?v=9YL-tkhZg1k

30 мин

(Э) Суреттің өлшемін өзгерткізіңіз, содан кейін суретті мәтіннің ортасына, басына, соңына орналастыртыңыз. Оқушылар мәтіннің суреттке қатысты орналасуы туралы қорытынды жасасын.

(Т) Оқушыларға талқылауға және мәтіннің тақырыбын таңдауға уақыт беріңіз.

(Ө, Э) Оқушылардан мәтінге сәндік тақырып берулерін, оның стилін өзгертуді, көлеңке қосуды және басқа да өзгертулерді енгізуді сұраңыз.

(Ө) Оқушыларға адами құндылықтарға қатысты мақал-мәтелдер мен жаңылтпаштарды еске түсіруді сұраңыз. Оның барлығын мәтіндік редакторда теру керек. Графикалық редакторда сол мақал-мәтелдерді суреттеңіз де оны мәтіндік құжатқа кіріктіріңіз.

Ресурс 2. Сұрақтар.

https://www.youtube.com/watch?v=_nZHPntfFl0

http://bilimland.kz/ru/home#lesson=16769 – графикалық суреттерді және жазбаларды қосу командалары

Сабақтың соңы

2 мин

Оқушылармен сабақ барысын талқылып, қорытындылаңыз.

Сабақты қорытындылау барысында сабақтың қиындығына және оны зерделеу қажеттігіне назар аударыңыз.

Рефлексия.

Төмендегі сұрақтарға жауап бере отырып, өзіңді бағала:

- Маған ... жеңіл болды

- Мен өзімді не себепті мақтай аламын?

- Мен сыныптастарымды не себепті мақтай аламын?

Дифференциация

Бағалау

Денсаулық және қауіпсіздік техникасы

Топтық жұмыс - сыныптастарды қолдау.

Қажет болған кезде мақсатты көмек.

Информатика кабинетінде ТҚ ережелерін сақтау:

- экранға дейінгі ара-қашықтықты және дұрыс отыруды қадағалау

- пернетақта мен тінтуірді дұрыс пайдалану

Рефлексия по уроку

Были ли цели урока/цели обучения реалистичными?

Все ли учащиеся достигли ЦО?

Если нет, то почему?

Правильно ли проведена дифференциация на уроке?

Выдержаны ли были временные этапы урока?

Какие отступления были от плана урока и почему?

Используйте данный раздел для размышлений об уроке. Ответьте на самые важные вопросы о Вашем уроке из левой колонки.

Общая оценка

Какие два аспекта урока прошли хорошо (подумайте как о преподавании, так и об обучении)?

1:

2:

Что могло бы способствовать улучшению урока (подумайте как о преподавании, так и об обучении)?

1:

2:

Что я выявил(а) за время урока о классе или достижениях/трудностях отдельных учеников, на что необходимо обратить внимание на последующих уроках?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу