Құжаттағы суреттеме. Информатика, 4 сынып, сабақ жоспары.
Мәтінмен жұмыс (ортақ тақырып: Құндылықтар). | Мектеп: Жауапты мұғалім: | ||
4 Сынып | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар: | |
Сабақтын тақырыбы | Құжаттағы суреттер | ||
Осы сабақта қол жеткізілген оқыту мақсаттары (оқу жоспарына сілтеме) |
| ||
Сабақ мақсаты | Оқушылар...
| ||
Тілдік мақсаты | Оқушылар…
Қажетті сөздер, сөз тіркестер:
| ||
Бағалау критерийлер | - мәтінді теңестіреді; - мәтінді өңдейді; - құжатта сәндік мәтінді енгізуді қолданады; - құжатқа сызбадан файл салынған; - құжатқа суретті енгізді; - құжатты сақтайды. | ||
Құндылықтар | Өздеріне және басқаларға құрметпен қарау және жұптық, топта жұмыс істеу, академиялық адалдық - өздігінен зерттеу, ашықтық - студенттер өздерінің сабақ мақсаттарын дербес айқындауы және тапсырмалар жағдайды шеше алады. | ||
Пәнаралық байланыс | Ортақ тақырып Құндылықтар | ||
АКТ қолдану дағдылары | Bilimland визуалды интерактивті тақта | ||
Предыдущее обучение | -Мәтіндік редакторды мәтін теріп оларды өндеп пішімдейді. Құжтты ашып сақтайды. | ||
Жоспар | ||||||||||||||||||||||
Сабақта қарастыратын іс әрекеттер | Ресурстар | |||||||||||||||||||||
Сабақтын басы 0-5 | 1.сабақтын басы. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу Әр түрлі елде қолданатын сәлемдесу арқылы оқушылар бір бірімен амандасады. (Оқушылар әлемде әртүрлі ұлттардан амандасу арқылы бір-бірімен сәлемдесуде). Топқа бөліну: «Мозаика» әдісі. Сурет құрастыру арқылы топқа бөлу.
Миға шабуыл. Оқушылар ребус шешеді:
Жауабы: Құндылық - Қандай құндылықтарды атайсыз? Оқушылар жауаптар ұсынады: - амандасу; - үлкендерге орын беру; - көмектесуге тырысу. Мәселе тудыру. - Суреттердін айырмашылығы неде? Оқушылар топтасып сабақтын тақырыбы мен оқу мақсатын тұжырымдайды. | |||||||||||||||||||||
Сабақтын ортасы 6-35 | Білімін жетілдіру. Оқушыларға кеспе қағаз ұсыну. Оқушылар топтасып тапсырманы орындауға кіріседі: 1 топ: Кроссворд шешу. 2 топ: Дұрыс мәлімдемелерді таңдаңыз, дұрыс емес мәлімдемелерді түзетіңіз, сонда олар шын болады: 1. Мәтіндік редактор мәтіндік ақпаратты енгізу, өңдеу және сақтау құралы. 2. Мәтін редакторы қолданба сыныбына кіреді. 3. Мәтін өңдегішінде мәтінге кез келген графикалық редакторда жасалған суреттерді қосуға болады. 4. Мәтін өңдегішінде мәтін бөліктерін жағуға болады. 5. Мәтін редакторында қаріп түсін өзгерту мүмкін емес. 6. Жол аралығы - қаріп параметрі. 7. Қызыл сызықтың шегін бос орынның 3 рет басу арқылы орнатылады. 8. Жаңа жолға өту үшін «Enter» пернесін басыңыз. 9. Мәтінді пішімдеу барысында дискінің көлемін өзгертпейді. 10. Егер құжат бірнеше беттен тұрса, оны толық көру мүмкін емес. 11. Мәтіннің әрбір таңбасы компьютердің жадында 1 бит алады. 12. Компьютер алфавитінің әр таңбасы сериялық нөмірге ие. 13. Мәтін редакторы сыртқы жадқа мәтіндік файлдың фрагменті ретінде және барлық мәтінді тұтас ретінде сақтауға мүмкіндік береді. 3 топ: Мәтіндік редактордын элементтерін атайды - как вставить картинку с интернета в текстовый документ? - как придать эффект текста в документе? Жаңа тақырыпты жариялау Оқушыларға мәтіндік редакторды ашыңыз. Сабақ барысында білетін құралдарды көрсетіңіз.
қайталау «Дұрыс емес» әдісі. Дұрыс немесе қате жауапты көрсетіңіз.
Тәжірибелік жұмыс Оқушылар практикалық жұмысқа кіріседі. Дифференциациялау үшін тапсырмалар күрделіліктің өсуіне байланысты реттеледі. Тапсырмалар түстермен белгіленеді. 1-топ: Жарнама жазу. 2-топ: Визит жасау. 3-топ: Хатты құру Дифференциациялау: Дифференциация ретінде студенттер мәтінді ағыммен орындайды, Дескрипторы: - мәтінді теңестіреді; - мәтінді өңдейді; - құжатта сәндік мәтінді енгізуді қолданады; - құжатқа сызбадан файл салынған; - құжатқа суретті енгізді; - құжатты сақтайды. Дескрипторларға тәуелділік. Жұптар оқушылар алдын-ала әзірленген дескрипторлар арқылы бір-бірінің жұмысын бағалайды. | Презентация, слайды 2-5
| ||||||||||||||||||||
Сабақтын соңы 36-40 | Рефлексия «кемпірқосақ».
| |||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат | ||||||||||||||||||||||
Дифференциация - Сізге неғұрлым қолдау көрсетуді қалайсыз? Сіз неғұрлым қабілетті оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? | Бағалау - оқушылардын білім деңгейін қалай тексеруге болады? | Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік АКТ байланыстары Мәндермен қатынас (білім беру элементі) | ||||||||||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру