Сызба бойынша бөлшектің пішінін талдау. Бөлшектің сызбасын оның сөздік сипаты бойынша орындау. Графика және жобалау, 10 сынып, сабақ жоспары, 8 сабақ.


Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Мектеп:

Күні

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Сызба бойынша бөлшектің пішінін талдау. Бөлшектің сызбасын оның сөздік сипаты бойынша орындау

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

Суреттерді қайта құру (Графикалық жұмыс)

10.3.2.2

Ауызша сипаттама бойынша объектінің сызбасын немесе графикалық суретін жасау

 Сабақ мақсаттары

Оқушылар үйренеді:

Барлық. Оның сөздік сипаты бойынша бөлшектің сызбасын орындау

Көпшілігі. Затты сөздік сипаты бойынша қайта жаңартуды орындау

Кейбір. Сызбаны талдау және шығармашылық түрде қайта құру және сөздік сипаттамасын беру

Бағалау критерийлері

Оқушылар: детальды ойша сөздік сипаттама бойынша қайта құрады

 Тілдік мақсаттар

 

Пәндік лексика және терминология

Көрнекі сурет, басты түрі, бұрылу, қайта құру, сөздік сипаттамасы

Ауызша сипаттама бойынша затты орындау үшін қажет ……

Пайда болған суретті ауызша сипаттама бойынша түрлендірдім.......

Құндылықтарды дарыту

Өмір бойы оқу

Пәнаралық байланыстар

Технология, Көркем еңбек, геометрия,

Бастапқы білім

Көрнекі сурет бойынша бөлшектің проекциясын жобалау, құру, бөлшектің ойлы бұрылуы және жаңа қалыпта аксонометриялық проекциясын сызу

АКТ қолдану дағдылары

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Мұғалімнің әрекеттері

(Оқу мақсаттарына қалай жетуге болады?)

Оқушылардың қызметі

Бағалау

(орындау әрекеттері)

Дифференциация түрлері

(орындау әрекеттері)

Сабақтың басы

(10мин.)

Ұйымдастыру сәті(1 минут)

Міндеті: оқушыларды сабаққа дайындау

Сабақ өткен сабақ материал бойынша оқушылардың білімін тексеруден басталады.

.

БЫМ (бастапқыда ынталандыратын материал)

Мақсат: назар аудару, сабақ тақырыбына шығу

Сабақтың тақырыбына шығу.

ОМ: Суреттерді қайта құру

Ауызша сипаттама бойынша объектінің сызбасын немесе графикалық суретін жасау

Сабақтың тақырыбы: сызба бойынша бөлшектің пішінін талдау. Бөлшектің сызбасын оның сөздік сипаты бойынша орындау

Сабақтың міндеттері:

Сызбаларды құрастыру және бөлшектің геометриялық пішінін талдау дағдыларын қалыптастыру.

ЖЖ/ҚЖ "миға шабуыл" - 3 минут

Міндет: түсіну деңгейін орнату, кемшіліктерді жою.

Сынып тақтасында, мұғалім бөлшектің фронтальды диметрлік проекциясының сызбасын дайындайды.

Сұрақтарға жауап беруді сұрайды:

1.Сызбадағы бөлшектерде қанша түрлері бар және бұл түрлер қалай аталады?

2.Проекцияның алдыңғы және көлденең жазықтықтарына бөлшектің қандай жазық беттері параллельді?

3.Қандай геометриялық денелердің тіркесуімен бөлшектің пішіні пайда болады?

4.Сызбада проекцияның екі жазықтығына қиғаш орналасқан жазықтықты көрсетіңіз.

Одан әрі мұғалім оқушының біріне (қалауы бойынша) тақтаға жақындап, мұғалімнің таңдауымен берілген нүктелердің проекциясының сызбада көрсетеді. Басқа оқушыларға көрнекі бейнеде және сызбада бөлшектің қандай да бір геометриялық элементтерін көрсетуді ұсынуға болады.

Содан кейін тақтаға шақырылған оқушылар ауызша сипаттама бойынша бөлшектің техникалық суретін кезекпен орындайды. Қалған оқушылар жұмыс дәптерлерінде сол бөлшектің сызбасын орындайды.

Мұғалімді тындайды

Сүрақтарға жауап береді

Сабақ тақырыбын анықтайды

Өз оқу мақсатын қояды.

Мұғалімді тындайды

Сүрақтарға жауап береді

Тапсырманы шешу үшін тақтаға шығады.

Сигналдық карточкалар

Көк-жауап беруге дайын

Қара - жіберіп істеу бар

Сигналдық карточкалар

Көк-жауап беруге дайын

Қара-жауап жоқ.

Оқушылардың жауаптары мұғалімнің мадақтау түсіндірмелерімен көтермеленеді

КБ

Оқушылар:

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды

Нәтижесі:

оқу мотивациясының жоғары деңгейі бар оқушылар " фронтальды. көлденең профильдік»

2 призма, 1 цилиндр

оқу мотивациясы төмен оқушыларға барлық түрлерді атай алмайды

Негізгі бөлім

(25 минут)

Топтық жұмыс 15 минут

Мақсаты: бейнелі ойлау қабілетін арттыру және өзіндік жұмысты белсендету

Тапсырма: заттың «1» бөлігін стрелка бағыты бойынша көтеріп «2»-бөлімге тығыз қойыңыз Бұл жағыдайда тесікпен ойықтың осьтері сәикес келу керек. Жаңа пайда болған детальдың сызбасын орындаңыз. Мұғалім тапсырманы өз бетімен шешу үшін сұрақтар қойып, оқушыны бағыттайды.

Мұғалім осы шешу кезендеде оқушыларда пайда болуы мүмкін қиындықтарды алдын ала болжауы керек.

Күшті оқушылардың мүмкіндіктерін ескере отырып, оларға жоғары күрделіліктегі тапсырмаларды орындауға көшуді ұсынуға болады.

Тапсырманы ойлайды

Жазықтықта тапсырманы орындайды

Сұрақтарға жауап бере алады.

КБ

Білім алушылар:

Ауызша сипаттама бойынша затты қайта жаңартады

Дескрипторлар:

Білім алушылар:

Суретті қарастырады

Ауызша сипаттама бойынша бөлшектің бөліктерін ойша ауыстырады

Пайда болған бөлшектің үш түрін орындайды

Жетекші нақтылау мәселелері арқылы оқушыларды қолдайды

Суреттегі танымдық белсенділігі төмен оқушыларды түрлендіру арқылы детальдарды нақтылау арқылы қолдау. Әр оқушының орындалған тапсырмасының деңгейін бақылау парағына бекіту

оқу мотивациясы жоғары оқушыларға конструкциясы бойынша күрделі есептерді таңдау.

танымдық белсенділігі төмен оқушыларға қарапайым таңбалармен тапсырмалар ұсыну.

Сабақтың соңы

(5 минут)

Сабақтың қорытындысын шығару (5 мин)

Сіз қойылған мақсатқа қол жеткіздіңіз бе?

Мақсатқа жетуге не көмектесті/кедергі жасады?

Ұғыну және өзара бағалау

Мұғалім критерилері

Сабақ бойынша мұғалім рефлексиясы



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстан пойыздарында үй жануарларын тасымалдау ережелері
» Қазақстандықтар шетелге шығуға жылына қанша жұмсайды?
» Су тасқынынан зардап шеккендерге қосымша тағы 553 мың теңге төленеді
Пікір жазу