Негізгі сурет сызба ережелер. Графика және жобалау, 10 сынып, сабақ жоспары.


Cабақ жоспары

Сабақты жоспарлаудан бұрын орта мерзімді жоспарға жүгініңіз. Сабақ жоспарларын ұсынылған үлгі негізінде жасауға болады.

Орта мерзімді жоспар: Ақпаратты визуализациялаудың графикалық әдістері мен құралдары

Мектеп:

Дата:

Мұғалім аты-жөні:

Класс: 10 сынып

Қатысушылардың саны:

отсутствующих:

Сабақ тақырыбы

Негізгі сурет сызба ережелер

Осы сабақта қол жеткізілген оқыту мақсаттары (оқу жоспарына сілтеме)

10.1.3.1. Стандарт бойынша сурет салу ережелерін біліңіз және орындаңыз.

10.1.3.2.Классификация түрлерін жіктеуді білу және графикалық жұмыстарды орындау кезінде оларды дұрыс қолдану

Сабақ мақсаты

Графикалық кескіндерді орындаудың негізгі әдістерін біледі.

Суреттеу құралдарын қолдану тәжірибесін көрсетеді

Жұмыс кеңістігін ұйымдастырудың рөлін түсінеді

Қағазды қалай салу керектігін көрсетеді

Жетістік критерилері

Негізгі сызу құралдарын және оның тарихын біледі

• Өмірдегі дизайнның маңызы мен рөлін көріңіз

• тұтас графикалық бейнені көреді.

• сурет салу дағдыларын көрсетеді

Тілдік мақсатттары

 

Чертеж-сызба-Drawing

Чертежные инcтрументы – Сызба құралдары- Drawing tools

Графическая работа – Графикалық жұмыс-Grafic work

Cпособы работы-Жұмыс тәсілдері- How to work

Организация рабочего места- Жұмыс орнының ұйымдастырылуы- Organization of the workplace

Рейсфедер-Рейсфедер-Drawing pen

Рейсшина-Рейсшина- T-square

Лекальные кривые- Local Curves

Циркуль-Циркуль-Dividers

Құндылықтарды дартыу

 

 

Дәлдік, адалдық, серіктестік, шыдамдылық, денсаулық, құрмет, жауапкершілік және дайындық. Сыныпта студенттер осы тапсырма бойынша өзіндік жұмыс істейді, сурет салу құралдарымен қауіпсіздік ережелерін сақтай отырып, түрлі елдердің сурет жинақтарының шығу тарихын зерттейді. Халықаралық тәжірибе мен сызбаларды құрастыру әдісіне негізделген.

Межпредметные связи

Геометрия, Әлемдік тарих Сабаққа пәнаралық интеграция әлемге танымал пионерлер мен аксессуарларды және дизайн суреттерін жасау арқылы жүзеге асады.

АКТ саласындағы дағдылар

Осы сабақта студенттердің АКТ-нің дағдысы қандай дамуын көрсетіңіз.

Алдын ала білім

Оқушылар нені біледі, не олар осы сабақтың алдында не білуі керек? (негізгі ұғымдар, фактілер, формулалар, теориялар)

Бар білімді қалай белсендіре аласыз?

Сабақ барысы

Жоспарланған сабақ кезеңдері

Сабақ кестесі

Ресурстар

Сабақтың басы

20мин

Сабақтың басында сабаққа қатысуды тексеріңіз:

- «Кроссворд» ойыны арқылы білімін өзектендіру арқылы студенттердің назарын шоғырландыру

- СОӨЖ / СО мақсаттарын анықтау үшін студенттермен бірге

- практикалық және теориялық іс-әрекеттер арқылы студенттердің «ЗБР», сабақ аяқталғаннан күту

http://xn----dtbjalal8asil4g8c.xn--p1ai/kantstovaryi/istoriya-karandasha.html

Сабақ ортасы

20мин

15мин

25мин

Білімді қалыптастыруға және суреттердің аксессуарлары туралы білімді дамытуға қатысты тарихтың көкжиегін дамытуға бағытталған іс-шаралар. Сабақтың мақсатына байланысты сұрақтар бойынша:

Мұғалім: Алдымен қарындашты кім ойлап тапты? Сурет дегеніміз не? Егер сызбалар болмаса, онда не болады? Дизайн рөлі қандай?

Оқушылар: сұрақтарға жауап беріп, бізбен қоршалған барлық нәрселерді графика мен сурет салу негіздері арқылы адам жасайтынын айту және дәлелдеу.

Мұғалім: Бүгін сіздерге сызбалық және дизайн сабақтарында жұмыс істеу үшін не қажет екенін айтайын. Сурет құралдарын көрсету және қалай жұмыс істеу керектігін түсіндіру

Қызмет барысында студенттер ақпаратты өңдеу және өңдеу, материалдарды зерттеу және көру арқылы білім мен дағдыларды қалыптастырады және дамытады.

Мұғалім: Бұл суреттерді салудың ең ыңғайлы құралдары қандай?

практикалық жұмыс, проблемалық жағдайларды шешу.

Оқушылар: Нысандар суреттерінің көмегімен осы объектілердің суретін (бөлшек, компас, сызғыш, қарындаш және т.б.)

Мұғалім: Леонардо да Винчидің ұшатын аппараттары туралы бейнені көруді ұсынады және өткенге кіріседі.

Материалды көргеннен кейін студенттерге сұрақтар қойылады, неге бұл фильмді көрсеттім?

Оқушылар: жауап

бұл сұраққа әртүрлі бағытта болуы мүмкін.

Мұғалім: неге бұл материалды сізге көрсетіп бердім? Өйткені бүгін сіздер инженерлердің, дизайнерлердің, сәулетшілердің немесе дизайнерлердің рөлінде жұмыс жасайтын боласыз, идеяңыздың алғашқы тәжірибесі нобайға негізделетін болады (және, мүмкін, ол математикалық, аэродинамикалық есептер арқылы тұрақты түрде өңделеді және орындалады .. Мүмкін сіз тұрмыстық заттардың аппаратура және т.б.

Критерийлер:

Орындай Жәмішин Қарарынашпеннің эскизі.

Барлық нышандарыңыз бен ақшаңызды толтырыңыз.

Өзіңіздің синхрондаңызды синхрондаңыз

Ұлықтар бас Қарудты бакылдық

http://www.granitvtd.ru/index.php?option=com_content&task=view&id=4&Itemid=4

https://ru.savefrom.net/#url=http://youtube.com/watch?v=pxBm7eg37MQ&utm_source=youtube.com&utm_medium=short_domains&utm_campaign=www.ssyoutube.com

Сабақ соңы

5мин

Сабақтың соңында студенттер келесідей көрініс береді:

- Мен үйренгендерімді білдім

- түсініксіз қалды

- жұмыс істеу үшін не қажет

Мүмкіндігінше, студенттер белгілі бір критерийлер бойынша өз жұмысын және сыныптастарының жұмысын бағалай алады.

Дифференциация - Сізге неғұрлым қолдау көрсетуді қалайсыз? Сіз неғұрлым қабілетті оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз?

Бағалау - студенттердің оқу деңгейін қалай тексеруге болады?

Дайын және бұрыштық басқару элементтері сияқты сурет құралдарымен денсаулық пен қауіпсіздік шаралары

Оқушылар жеке қабілеттерін ескере отырып, студенттің күтілетін нәтижесі, студентке жеке қолдау көрсету, білім беру материалдары мен ресурстарды таңдау кезінде (Гарднер бойынша Көптілді интеллект теориясы) тапсырмаларды таңдау кезінде әртүрлі болуы мүмкін.

Дифференциация уақытты басқару негізінде сабақтың кез келген кезеңінде қолданылуы мүмкін.

Жеке тапсырма арқылы тәжірибелік дағдыларды тексеру және дамыту, нобай жұмысы, идеяларды қағазға түсіру негіздері арқылы енгізу және беру.

Дайын және бұрыштық басқару элементтері сияқты сурет құралдарымен денсаулық пен қауіпсіздік шаралары.

Көзге арналған жаттығулар 2 мин.

https://www.youtube.

com/watch?v=J9Gc_-7KM2s

Сабақтың көрінісі Сабақтың / мақсаттардың мақсаттары шынайы болған ба? Барлық студенттер DH-ге жетті ме? Егер жоқ болса, неге жоқ? Сабақта дифференциация дұрыс па? Сабақты уақытша кезеңдерде ұстап тұру керек пе? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге?

Сабақты көрсету үшін осы бөлімді пайдаланыңыз. Сол бағандағы сабақ туралы ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы рейтинг

Сабақтың екі қыры қандай жақсы өтті (оқыту мен оқу туралы ойлаңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не көмектесе алады (оқыту мен оқу туралы ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ туралы не сабақта, не жеке оқушылардың жетістіктері / қиындықтары туралы не білдім, келесі сабақтарда не іздеймін?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 85 жастағы қызылордалық ақсақал 2 млн түп ағаш еккен
» 👦🏻👧🏻Елімізде қанша бала бар?
» "Телефон тұтқасын дереу қойыңыз": ІІМ Қазақстанда жиі кездесетін алаяқтық түрлерін атады