Интерьерді аудандарға бөлу және жоспарлау (тұрғын, өндіріс, қоғамдық орын бөлмелері). Көркем еңбек (ұлдар), 9 сынып, сабақ жоспары, 2 сабақ.


Қысқа мерзімді жоспар

4А Бөлім. Үй мәдениеті.

2 сабақ

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 9

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Интерьерді аудандарға бөлу және жоспарлау (тұрғын, өндіріс, қоғамдық орын бөлмелері)

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

9.1.5.2. Графиктің әртүрлі,құралдарын қолдана отырып, графикалық және технологиялық құжаттарды өз бетімен құру.

9.2.5.3. Интерьерді (тұрғын, қоғамдық орын бөлмелері) жоспарлау, ұйымдастыру және безендіру бойынша тәжірибелік жұмыстарды орындау үшін әртүрлі аймақтардағы білімдерін жинақтайды.

 

 Сабақ мақсаттары

-Оқушылар бір бөлмелі пәтердің интерьерін жасайды;

- Оқушылар бөлменің интерьерін жасау үшін ұйымдастыру, жоспарлау, безендіру бойынша әртүрлі салалардағы білімдерін жинақтайды.

 

 Бағалау критерийлері

- Бір бөлмелі пәтерді аймақтарға бөле алады;

- Түсті, жиһазды, жарықтандыруды ескере отырып, интерьер дизайнының эскизін жасай алады.

 Тілдік мақсаттар

 

Оқушылар пәндік сөздікті және арнайы терминологияны пайдалана отырып аймаққа бөлу және ішкі көрінісін жоспарлау туралы өз ойын айта алады.

Пәнге қатысты арнайы сөздік пен терминология:

• Ішкі көрінісі (Интерьер)

• Сыртқы көрінісі (Экстерьер)

• Әшекей (декор) элементтері.

• Шағын сәулет пішіндері.

Диалог пен жазылым үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

• Мен осы декор элементтерін таңдадым, себебі ...

• Бөлмені аймақтарға бөлу үшін ... қолдандым.

 Құндылықтарды дарыту

 

 

Тұлғаның кәсіби бағдарын жүзеге асырудың негізі ретінде денсаулық, мәдениет, жалпы және функционалдық сауаттылық құндылықтарын сіңіру.

Жайлы ортаны жасау үшін кез- келген ішкі көріністе аймаққа сауатты бөлу арқылы құндылықтарды сіңіру жүзеге асады.

 Пәнаралық байланыстар

Биология: адамның көңіл- күйіне түстердің әсері.

Математика: жоспарланған нысандардың ауданы мен көлемін есептеу.

Сурет салу: бөлме жоспары

 АКТ қолдану дағдылары

Идеяларды және оңтайлы аймақ параметрлерін табу үшін интернет ресурстарын пайдалану

Бастапқы білім

8-сынып оқушылары осы бөлім барысында бақылау- өлшеу аспаптарымен танысқан және оларды есептеу мен өлшеуді орындау үшін таңдап, қолдана алады.

Сондай-ақ олар бөлім бойынша тұрғын үй экологиясы мен микроклиматы туралы негізгі бағыттарды оқыған және оны аймақтың ішкі көрінісін жоспарлауда қолдана алады.

Өз бетімен шығармашылық идеяларын дамыту және зерттеу үшін зерттеу жұмысы барысында әртүрлі ақпарат көздерін қолдана алады.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

7мин

Сабақтың ортасы

7мин.

23мин

1. Кіріспе тапсырма (тж)

- Оқу кабинетін аймақтарға бөлу жоспарын қарастырыңыз.

- Талдаңыз: аймақтарға бөлу үшін қандай әдістер қолданылды, осы жоспарда қандай артықшылықтар мен кемшіліктер бар?

2. Мақсатты тұжырымдау (алдын-ала жұмыс)

Оқушылар сабақ тақырыбын болжап, оның мақсаттарын тұжырымдайды:

• Бір бөлмелі пәтердің интерьерін жасайды;

• Практикалық жұмыс кезінде әртүрлі салалардағы білімдерін жинақтайды.

3. Бағалау критерийлерін анықтау (фронтальдік жұмыс)

Оқушылар бір бөлмелі пәтердің интерьерін жобалау жұмысы үшін бағалау критерийлерін анықтайды.

4. Тақырыпты талқылау (фронтальдік жұмыс):

- Бейнежазбаларды көріңіздер.

- Сұрақтарға жауап беріңіздер:

• Бейнежазбада аймақтарға бөлудің қандай әдісі көрсетілді?

• Пәтердің қызметтік аймақтарының интерьерінде декордың қандай элементтері пайдаланылды?

• Бөлменің өрнегі, жарық беру, қабырғалар, жиһаз, еден түстері көмегімен пәтердің аймақтарға бөліну қызметтеріндегі (ас үй, балалар бөлмесі, қонақ бөлмесі, жуынатын бөлме) интерьер мәселесін қалай шешуге болады?

  • Сіздің пәтеріңіздің қызметтік аймақтары туралы айтып беріңіз.

Оқушылар бейнероликтерді қарап, сұрақтарға жауап береді, тақырып бойынша бар білімдерін жаңартады.

5. Тәжірибелік жұмыс (тж)

- Атаулар жазылған тақтайшаларды қолданып өз тобыңызды табыңыз.

- Тұратын адамдардың санын ескере отырып, бір бөлмелі пәтерді аймақтарға бөлудің жоспарын жасаңыз.

- Бұл пәтердің бір аймағын таңдаңыз және түске байланысты интерьер дизайнының нобайын жасаңыз.

- Сыныпқа өз жобаңыздың таныстырылымын дайындаңыз.

Оқушылар өздерінің алдағы жұмысын сипаттайтын үлестірмелі парақшалар негізінде өз топтарын табады, дайын жоспардағы пәтерді аймақтарға бөледі, түске байланысты бір аймақтың интерьер дизайнының нобайын жасайды.

Бағалау критерийлері:

- оқушылар бір бөлмелі пәтердің аумағын аймақтарға бөле алды;

- оқушылар түске, жарықтандыруға, шешімдерді, жарықтандыруды, жиһазға байланысты шешімді ескере отырып, интерьер дизайнының эскизін жасай алды.

Оқу зонасының аумағын бөлу жоспары (соңғы сабақтан)

Әртүрлі аймақтарды бөлетін суреттер

Түрлі конструкциялармен бөлме аймақтарын бөлу әдісі:

https://yandex.kz/video/search?filmId=18197515686227353491&text=способы%20зонирования%20помещения%20с%20помощью%20дополнительных%20конструкций%2C%20отделки%2C%20мебели%2C%20декора%20и%20освещения

Пәтердің негізгі қызметтік аумақтарын аймақтарға бөлу

https://yandex.kz/video/search?filmId=11722454254630332726&text=Функциональные%20зоны%20различных%20помещений

Бір бөлмелі пәтерді қалай бөлуге болады:

https://yandex.kz/video/search?filmId=10676186795088844491&text=Функциональные%20зоны%20различных%20помещений

Жұмыс сипаттамасы Плиталар

А3 парақтары, түсті қарындаштар, қарындаштар

Кішкентай пәтердің жоспары

Сабақтың соңы

3 мин.

Рефлексия.

«2 минуттық эссе»

 - «Дизайнердің жұмысы ...» тақырыбында эссе жазыңыз.

Оқушылар бөлім бойынша жинақталған білімді қорытындылай отырып эссе жазады.

Стикерлер

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Барлық оқушылар кішкентай пәтерді аудандастыруды жүзеге асырады.

Кейбір оқушылар сол жерде тұратын адамдарды ескере отырып, кішкене пәтерді аймақтарға бөлу мүмкіндігіне ие болады.

«2 минуттық эссе»

Топтық жұмыс кезінде, сызбалық құралдармен жұмыс істегенде, сынып айналасында қауіпсіздік ережелерін талқылау

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Тақырыптың ашылуына сабақ мақсаты дұрыс алынды. Сабақ барысында оқушылардың барлығы белсенді қатысты. Сабақ соңында қойылған мақсатқа барлық оқушылар жетті. Алайда скетчбуктың титул парағын безендіру бойынша оқушыларға уақыт жетпей қалды. Осы себептен өз идеяларын толық көрсетуге үлгермеді.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1

2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Су тасқынынан зардап шеккендерге қосымша тағы 553 мың теңге төленеді
» Елімізде TikTok желісі бұғатталуы мүмкін бе?
» Елімізде су тасқынынан зардап шеккендердің қандай мүліктеріне өтемақы төленеді?
Пікір жазу