Интерьердің сәндік заттарын дайындау мен безендіру. Көркем еңбек (ұлдар), 9 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ жоспары

1-бөлім:Сәндік-қолданбалы өнер

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Интерьердің сәндік заттарын дайындау мен безендіру

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

9.2.1.1 мазмұнды, ерекше туындыны орындау үшін өз бетінше және сенімділікпен өнердің көркем құралдарын қолдану

 Сабақ мақсаттары

Бастапқы жоспарлаған нобайларына сүйене отырып, интерьерлік сәнді бұйымдарын жасауда қауіпсіздік ережелерін сақтап, шығармашылық жұмыстарын бастайды.

 Бағалау критерийлері

  • Шығармашылық жұмыстарын орындауда іс-әрекеттерін жоспарлайды
  • Жұмыстарын орындауда топ ішінде рөлдерге бөледі
  • Бастапқы эскиздері бойынша жұмыстарын бастайды
  • Қауіпсіздікережесінсақтайды

 Тілдік мақсаттар

 

Интерьер, стиль, бунгало, гранж, кантри, китч, контемпорари, лофт, минимализм, поп-арт, постмодернизм, техно, фьюжн, хай-тек, шебби-шик, эко стилі, шале және т.б.

 Құндылықтардыдарыту

 

 

Оқушылардыңинтерьерлік сәнді бұйымдардың ойластырып, бейнелеуарқылыобраздыелестету, түстердіүйлестірепайдалану, зерттеушілікқұндылықтарындарыту

Пәнаралық

байланыстар

Тарих, информатикажәнет.б.

 АКТ қолдану дағдылары

Интерьер бұйымдарыныңдизайныңфотосуреттерінәлеуметтікжеліденқарастыраотырып, олардызерттеуүшін.

Бастапқы білім

Сабақбарысы

Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері

Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Сабақтың басында оқушыларға интерьерлік бұйым жасау жолдары туралы бейнебаян көрсетілетін болады.

Бейнебаяннан не байқадыңыздар?

Қандай материалдарды қолданған?

Қандай техникада орындалды? Деген сұрақтарды қоя отырып, сабақтың тақырыбын ашып аламын

Сабақтың тақырыбы:Интерьердегі сәндік заттарын дайындау мен безендіру

Сабақтың мақсаты:

Бастапқы жоспарлаған нобайларына сүйене отырып, интерьерлік сәнді бұйымдарын жасауда қауіпсіздік ережелерін сақтап, шығармашылық жұмыстарын бастайды.

Бағалау критерийлері:

  • Шығармашылық жұмыстарын орындауда іс-әрекеттерін жоспарлайды
  • Жұмыстарын орындауда топ ішінде рөлдерге бөледі
  • Бастапқы эскиздері бойынша жұмыстарын бастайды
  • Қауіпсіздікережесінсақтайды

Интерактивті тақта

Сабақтың ортасы

Оқушыларға қолдау көрсету ретінде оқушыларға интерьер бұйымдарын дайындау технологиясы көрсетілген бейнематериал немесе фотосуреттер ұсынылады.

Шығармашылық жұмыстарын бастар алдында оқушылар іс – әрекеттерін жоспарлайды.

Жоспарға мыналар жатады:

• команда мүшелері арасында жауапкершілікті бөлу;

Уақытты бөлу;

• Бұйымды жасау үшін материалдар тізімі;

• құралдар тізімі;

• Жұмыс реттілігі

• жобаның кезеңдері.

Қауіпсіздік ережелері:

  • Ұшты, істік, өткір заттармен абайлап жұмыс жасау керек
  • Өзара заттармен алмасқанда абайлап, лақтырмай беру керек.
  • Жұмыс орнын таза ұстау керек
  • Жұмыс аяқталғаннан кейін жұмыс орнын тазалап кету керек

Тапсырма:

Сәндік интерьер заттарын дайындауға арналған материалдарды, қажетті құралдарды және жұмыс орнын дайындайды. Өз топтарында оқушылар интерьер бұйымын орындаудағы іс әрекеттерін бөліседі.

https://www.youtube.com/watch?v=g3MLAKa03fQ

Қатты каропкалардан шырағдан жасау

Сабақтың соңы

Сабақ соңында оқушылар «Кері байланыс Сэндвичі» немесе «Мадақтау сэндвичі»

1 қабат – түсінгені туралы оң пікір;

2 қабат – сыни көзқарас, нені өзгерту керек және қалай өзгерту керек;

3 қабат – оң көзқарас бере отырып, болашаққа ұыныс беру: маған ұнады , дегенмен келесі жолы …

Интерактивті тақта қолдану.

Саралау – оқушыларғақалайкөбірекқолдаукөрсетудіжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз?

Бағалауоқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз?

Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы

Сабақ бойынша рефлексия

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Су тасқынынан зардап шеккендерге қосымша тағы 553 мың теңге төленеді
» Елімізде TikTok желісі бұғатталуы мүмкін бе?
» Елімізде су тасқынынан зардап шеккендердің қандай мүліктеріне өтемақы төленеді?
Пікір жазу