Пәтер жөндеу жұмыстары. (Қабырғаны тұсқағаз желімдеуге дайындау). Көркем еңбек (ұлдар), 8 сынып, сабақ жоспары.


Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

4 В - Бөлім Үй мәдениеті

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 8

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Пәтер жөндеу жұмыстары. (Қабырғаны тұсқағаз желімдеуге дайындау)

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

8.2.6.1

Техника қауіпсіздігін қадағалап, материалдар мен құралдарды қолдану

8.2.5.4

Тұрмыста жөндеу жұмыстарын жүргізу барысында заманауи мате-риалдар мен құрал-саймандарды зерде-леу, таңдау және қолдану

 Сабақ мақсаттары

  • Қабырғаны жөндеу және түсқағаз желімдеуге дайындау;
  • Материалдар мен құралдарды қолдануда техника қауіпсіздігін қатаң сақтау

 Бағалау критерийлері

Білім алушы

  • Түсқағаз желімдеуге арналған қабырға беттерін ұқыпты және талапқа сай дайындайды;
  • Жөндеу жұмыстарына қажетті құрал- жабдықтар мен материалдарды қолдануда техника қауіпсіздігін қатаң сақтайды.

 Тілдік мақсаттар

 

Оқушылар:

  • Тұрмыста жөндеу жұмыстарына қажетті заманауи материалдар мен құралдардың ерекшелігін сипаттайды, талдайды;
  • Жөндеу жұмыстарына қажетті құралдар мен материалдар көмегімен жөндеу жұмыстарын тиімді жүргізу тәсілдерін талдап сипаттайды;

Пәндік лексика және терминология:

  • Левкас - желіммен араластырған алебастр немесе бор- Levkas;
  • Штукатурка- сылақ- Plaster;
  • Декоративная штукатурка- сәндік сылақ- Decorative plaster;
  • Гибкий камень- иілгіш тас- Flexible stone;
  • «Жидкая» плитка- «Сұйық» плита- "Liquid" tile;
  • Тепловые обои- Жылы түсті түсқағаздар- Thermal wallpaper;
  • Древесный светопропускающий композит- жарық өткізгіш ағаш композит- Wood light transmitting composite;
  • Жидкие обои- Сұйық түсқағаз- Liquid wallpaper.

Сөйлемге қажетті сөз тіркестері:

  • Мен құрылыс материалды таңдаған себебім........................
  • Мен тұсқағазды....................... ...................... желімдедім.
  • Мен келесі құралдар мен ........................... Берілген тұрмыс техникасының ерекшелігі................................болып табылады

 Құндылықтарды дарыту

Өзгелердің көзқарасын бағалау және сыйлау.

Оқушыларды жұппен және топпен жұмыс істеу қабілеттерін қалыптастыру.

Эстетикалық талғамдарын дамыту.

Оқушыларды жауапкершілікке және біріге жұмыс істеуге тәрбиелеу.

 Пәнаралық байланыстар

Өнер, тарих, технология пәндері бойынша пәндік теорияны қолдану

 АКТ қолдану дағдылары

Берілген сабақ барысында оқушылар қажетті ақпарат жинау үшін және зерттеу барысында АКТ дағдыларын қолдана алады.

Бастапқы білім

 Зерттеу жүргізе алады. Көркем материалдарды қолдана біледі. Оқушылар жұмыстарын таныстыра және талдай алады.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут

Ұйымдастыру кезеңі.

Сабақтың басында оқушылар назарын аударуға екпін жасау. Коллаборативті орта қалыптастыру.

«Комплимeнттeр бұрқacыны» әдіcі aрқылы ынтымaқтacтық aтмоcфeрacын құру. Бұл әдіcтің мaқcaты-бaлaлaрдың нaзaрын ортaғa aудaрып, бір-бірінe мeйірімділікпeн қaрaуғa тәрбиeлeу. Оқушылар сынып ішінде үлкен бір щеңбер құрып, өз қасында тұрған сыныптастарына комплимeнттeр aйтaды.

Мыcaлы : Ceн бүгін өтe әдіміcің...

Ceн мeйірімдіcің...

Оқушыларды бүгінгі сабақ тақырыбымен, оқу мақсаттары және сабақ мақсаттарымен таныстырыңыз. Сабақ соңында күтілетін нәтижеге назар аудару қажет.

Сабақтың ортасы

10 минут

20 минут

Жаңа тақырыпты түсіндіру.

Сабақтың тақырыбы, мақсаты және бағалау критерийлерімен таныстырып болғаннан кейін, оқушылармен бірге жөндеу жұмыстары туралы бейнебаян көрсетемін.

Бейнебаян көріп болғаннан кейін сыныппен бірге талқылаймын.

Талқылауға арналған сұрақтар:

  • Жаңа тұсқағаз желімдеу үшін ескі тұсқағазды алып тастау қажет па?
  • Тұсқағаз желімдеу алдында қабырғаны не үшін тегістейді?
  • Қабырғаны қалай тегістеуге болады?
  • Қабырғаны тегістеу үшін сылақты қалай дайындайсыз?
  • Қабырғаны тегістеу кезінде техника қауіпсіздігі ережесін сақтау қажет па? Болса қандай?

Қажет болған жағдайда оқушылардың жауаптарына толықтырулар енгіземін.

Талқылау жұмыстарынан кейін, оқушылармен бірге пәтер жөндеу жұмыстарына байланысты материалдар мен құралдармен жұмыс орындауға кезіндегі қауіпсіздік техникасы ережелерін құрамын. Мысалы:

1.

2.

3.

4.

5.

Келесі кезеңде оқушыларды тәжірбиелік жұмыс орындау мақсатында заманауи материалдар атауы берілген кәртішкелер көмегімен топқа бөлемін.

Тапсырма. Топтық жұмыс:

Әрбір топ өткен сабақта алған білімдерін (пәтердегі жөндеу жұмыстарының алгоритм немесе жоспарларын) пайдаланып, арнайы берілген қабырға бөлігін тұсқағаз желімдеуге (құралдар, тегістеуге арналған құрылыс қоспа сылақтары көмегімен) даярлайды.

Жұмыстарды орындап болғаннан кейін, әр бір топ өз жұмыстарын таныстырады. Әрбір топ екінші топқа ұсыныстар мен тілектерін білдіреді.

Тапсырманы бағалау критерийлері:

  • Жөндеу жұмыстарының алғашқы кезеңдерін біледі;
  • Сенімділікпен жұмыс түрін, материалдарды таңдайды;
  • Жұмыс түріне қажетті құрал-жабдықтарды тиімді таңдай алады;
  • Уақытты тиімді пайдаланады.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=101&v=7v9Hmj-JnEY

Қабырғаны түсқағаз желімдеуге дайындау.

http://vopros-remont.ru/steny/podgotovka-sten-pod-poklejku-oboev/

Қабырғаны тегістеу

Ресурсатр:

Түсқағазға арналған желім, түрлі өлшемдегі түсқағаздар, білек (валик), щетка, түрлі өлшемдегі қалақша және т.б.

Сабақтың соңы

5 минут

Рефлексия:

2 stars and a wish «2 жұлдыз және бір тілек»

Екі жұлдыз - ұнайтын екі нәрсе (жұмыс бойынша);

  • Тілек – жұмысты жақсартуды қажет ететін ұсыныстар

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

 Жұмыс барысында оқушылар түрлі іс шараларға қатысады. Қажет болған жағдайда мұғалім және басқа да оқушылар тарапынан қолдау қарастырылған.

 Топтық жұмыс қарастырылған.

 Топта ролдердің бөлінуі әрбір оқушының жұмысқа белсенді араласуын және өзара қолдау мен көмекті көздейді.

Бақылау,

Кері байланыс

Бағалау критерийлері

Жұмысын қорғау кезіндегі бағалау.

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.

Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары

Құралдарды ұқыпты қолдана білу, жұмыс орнын бейімдеу.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Су тасқынынан зардап шеккендерге қосымша тағы 553 мың теңге төленеді
» Елімізде TikTok желісі бұғатталуы мүмкін бе?
» Елімізде су тасқынынан зардап шеккендердің қандай мүліктеріне өтемақы төленеді?
Пікір жазу