![]() |
|
![]() |
Тепе-теңдік жаттығулары. Дене шынықтыру, 5 сынып, сабақ жоспары. 11-12 сабақ.
Краткосрочный план урока 11-12
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | 3-тарау: Ағзаны гимнастика арқылы нығайту | Мектеп: | |||||||||||
Дата: | Мұғалімнің АТЖ: | ||||||||||||
Мерзімі: | 5 | Қатысушылар саны: | Қатыспаушылар саны: | ||||||||||
Сынып: | Тепе-теңдік жаттығулары | ||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | 5.2.2.2. Көш басшылықтың және ұжымда жұмыс істеу қасиеттерін түсіну | ||||||||||||
Сабақтың мақсаты (оқу бағдарламасына сілтеме) |
| ||||||||||||
Cабақтың тақырыбы | 1. Соблюдение ТБ 2. Гимнастикалық талаптарға сай тепе-теңдік жаттығуларды орындау | ||||||||||||
Жетістік критерийі | Русский: перемещение, равновесия. Казахский: Орын ауыстыру, тепе-теңдік Английский: movement, equality | ||||||||||||
Тілдік мақсат | 1.Серіктестік. 2.Қолдау, сақтандыру және өз-өзін сақтандыру. | ||||||||||||
Құндылықтарды дарыту
| Это чувства принадлежности к взаимосвязанному мировому сообществу, в котором прослеживается ответственность, разнообразие, уважение ч/з осознание собственной культуры, личности и личностных ценностей. | ||||||||||||
Жалпы ғаламдық тәрбиелеу | Видео: Бөрене бойымен жүру техникасы | ||||||||||||
АКТ қолдану дағдылар | Оқушылардың физикалық дайындығына байланысты тепе-теңдік жаттығуларын орындау. | ||||||||||||
Оқутыдың шынайлығы |
| ||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Оқушылардың гимнастикалық жаттығулардың техникасына ие болатындығы. | ||||||||||||
Бастапқы білім | |||||||||||||
Сабақ барысы | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурсы | |||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Ұйымдастыру кезеңі, қауіпсіздік ережесі, сабақтың міндеттерін түсіндіру. Жетістік критериясын талқылау. Акробатикалық жаттығуларды қатысушыларға бұлшық ет топтарын анықтауға тапсырма, (Адам бұлшық ет к құрылымы туралы карточкалар). Омыртқаға арналған жүру жаттығулары. Жылдам жүгіру тапсырмасына жауап қайтару. ЖДЖ Жабдықтағы арнайы жаттығу: Акробатическалық жаттығулардың кіріктіруін және дайындығын орындау. | Гимастикалық кілемшелер Карточкалар- тапсырмалар Гимнастикалық кілемше | |||||||||||
Сабақтың басы | бӨРЕНЕДЕН БІРАТТЫ АЯҚ АУЫСТЫРУЫМЕН ТАЯНЫП БӨЛУ оРЫНДАЛУ ТЕХНИКАСЫ: Екпін алып немесе орнынан бойлап жасалады. Көпіршіден аяқпен бар салмақты қолға ауыстыру, сол қолға беріп, және оң қолмен аттанып, аяқ ауыстыруды оң аяқпен жасау алдыға аяқты бөліп тіреу. Оқулымның алгоритмі: 1. Ат үстінде кол және қолсыз жаттығуларды орындау. 2. Төмен бөренеде жаттығуларды орындау 3.Қалыпты бөренеде көмекпен және көмексіз жаттығуларды орындау САҚТАНДЫРУ ЖӘНЕ КӨМЕК: Шет жақта тұру (бұл жағдайда сол жағында),бір оқушының иығын сол қолмен ұстау,ал екіншісінің белін ұстау. | Акробатикалық жаттығулар мысалдарына сілтеме http://finishfirst.ru/books/gimnastika/ukrana-m.l.-shlemina-a.m.-gimnastika.html | |||||||||||
Негізгі бөлім | Бағалау парағы рефлексия. Үй тапсырмасы: Қазақстандық акробаттар туралы ақпаратты карточкаларды құрастыру Қорытындылау. | Интернет ресурстар. Акробатикалық элементтерін карточкалары | |||||||||||
Үй тапсырмасы | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Деңсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||
күрделі акробатикалық комбинацияларды жасау. | акробатичикалық комбинацияларды карточкаларда құру. Құрастырған комбинацияларды орындау. | Бөренеде жүргенде қандай бұлшық ет топтары жұмыс істейді? | |||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия сабақ мақсаттары / оқыту мақсаттары шынайы болды ма? Барлық оқушылар сабақ мақсатына жетті ме? Егер жоқ болса, неге жоқ? Сабақта саралау дұрыс өткізілді ме? Сабақтың уақытша кезеңдері тұрақты болды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге? | |||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? 1: |
Құрметті оқырман! Файлдарды күтпестен жүктеу үшін біздің сайтта тіркелуге кеңес береміз! Тіркелгеннен кейін сіз біздің сайттан файлдарды жүктеп қана қоймай, сайтқа ақпарат қоса аласыз! Сайтқа қосылыңыз, өкінбейсіз! Тіркелу
Кейінірек оқу үшін сақтап қойыңыз:
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Қарап көріңіз 👇